Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Panasonic 12-ка - за липсата на вакуумиране при монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #1

    Panasonic 12-ка - за липсата на вакуумиране при монтажа

    Преди две седмици ми монтираха два климатика PANASONIK конвенционални 12-ки китайски.При монтажа не забелязах да вакуумират тръбния път както разбрах ,че се правило а "гониха въздуха с фреон".
    Въпроса ми към вас е, имали основание да се притеснявам ,че нещо са ми скапали климатика или са неоснователни тези мои притеснения?Мерих температурата на въздушната струя от климатика показваше над 50гр. при нагласени 27 на топло.
    Какво мога да очаквам следствие на този "компетентен" монтаж?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #2

    Re: За монтажа на климатици....

    Честно казано само веднъж съм виждал да ползват помпа за вакуумиране на системата преди пускането й , и това беше преди две години при поставянето на климатик на служебното ми месторабота.климатика се поставяше и продаваше от малка частна фирма където собственика на фирмата работеше с още един колега. Климатика беше General Fujitsu DC Iverter 12 -ка 1850 лв с монтажа и 5 години пълна гаранция , човека го вакуумира за да му е мирна главата т.е направи качествен монтаж без да пести материали или време. На мен у къщи ми монтираха два климатика като нито един от двата не го вакуумираха.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Re: За монтажа на климатици....

    мене единия не ми го увакумиха ,другия който монтирах сега след година да (излишно е да казвам че монтажниците бяха други а монтажа по скъп с 50 лв) .. но само в дългосрочен план ще се разбере има ли поражения от липсата на увакумяване

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: За монтажа на климатици....

    имам два климатика:
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3702 - Haier HSU-09H03/Z1
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023417 - HITACHI RAS/RAC-E14H2

    на първият климатик монтажника гони въздуха с фреон, а като се има предвид че дойде почерпен едва ли му е било до вакуумиране на климата
    на втория монтажа бе по съвсемдруг начин - първо го надуха вътрешното тяло и след това го вакуумираха.

    нека някой по компетентен си каже думата до колко е вредо за климатика това пестене на време и труд.

    по мое мнение това трябва да го прави всеки уважаващ себеси монтажист.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #5

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    имам два климатика:
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3702 - Haier HSU-09H03/Z1
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023417 - HITACHI RAS/RAC-E14H2

    на първият климатик монтажника гони въздуха с фреон, а като се има предвид че дойде почерпен едва ли му е било до вакуумиране на климата
    на втория монтажа бе по съвсемдруг начин - първо го надуха вътрешното тяло и след това го вакуумираха.

    нека някой по компетентен си каже думата до колко е вредо за климатика това пестене на време и труд.

    по мое мнение това трябва да го прави всеки уважаващ себеси монтажист.

    Кои фирми ти ги монтираха? Ти беше от Търново нали?

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    имам два климатика:
    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3702 - Haier HSU-09H03/Z1
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023417 - HITACHI RAS/RAC-E14H2

    на първият климатик монтажника гони въздуха с фреон, а като се има предвид че дойде почерпен едва ли му е било до вакуумиране на климата
    на втория монтажа бе по съвсемдруг начин - първо го надуха вътрешното тяло и след това го вакуумираха.

    нека някой по компетентен си каже думата до колко е вредо за климатика това пестене на време и труд.

    по мое мнение това трябва да го прави всеки уважаващ себеси монтажист.
    Бе трябвало е да ги черпиш след като свършат работа.Аз така на един с едни мебели уж приятел му дадох парите предварително и после се спуках да го търся да си свърши работата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #7

    Re: За монтажа на климатици....

    При мен ги монтираха от ТЕХНОКЛИМА Стара Загора и въобще не съм доволен.Буквално стана за ремонт след тях-изподраха ми паркета,мебелите и си хвърляха инструментите където им падне(въпреки че ги предупредих да внимават многократно)
    Затова ако някои от Стара Загора чуе ,че от ТЕХНОКЛИМА ще му монтират климатик ....ДА БЯГА далеч.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell

    Кои фирми ти ги монтираха? Ти беше от Търново нали?
    фирмата, която го монтира е Техноклима.
    да - от Търново съм

    а има ли разлика дали е вакуумиран с компресор от хладилник и вакуумпомпа

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #9

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    а има ли разлика дали е вакуумиран с компресор от хладилник и вакуумпомпа
    Смисълът на вакумирането е да се "изтеглят" водните пари от тръбите и едновременно с това се проверява и херметичността на системата. Трябва да се създаде подналягане -0.1MPa в продължение поне на около 10 мин. Операцията е задължителна (особено за климатици с R410A). Не ми се вярва с компресор от хладилник да се постигне необходимата стойност на вакума...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #10

    Re: За монтажа на климатици....

    Да речем че решим да си монтираме климатика сами, и нямаме под ръка вакум помпа.(Разбира се става въпрос за климатици без гаранция и такива които струват по-малко от монтажа).
    Как е най-добре да се направи монтажа ?
    Как се гони влагата с фреон ?
    А ако трябва да се премести климатик трябва ли след това да се пълни, или като се спре фреона остава в него ?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Да речем че решим да си монтираме климатика сами, и нямаме под ръка вакум помпа.(Разбира се става въпрос за климатици без гаранция и такива които струват по-малко от монтажа).
    Как е най-добре да се направи монтажа ?
    Как се гони влагата с фреон ?
    А ако трябва да се премести климатик трябва ли след това да се пълни, или като се спре фреона остава в него ?
    За съжаление монтажът на климатик (стар или нов) си има изисквания....и инструменти- инструментът прави майстора. Фреонът може да се събере във външното тяло (както е събран при новите машини) и в такъв случай няма нужда от подмяната му. Правенето на конуси по медните тръби си изисква специален инструмент..., а използването на старите тръби си е риск- при работата на климатика те стават крехки и са възможни пукнаини при огъването им на новото място. За да не се случи това тръбите трябва да се "отгреят". Гоненето на влагата с фреон е допустимо (лични мнение..) при къс тръбен път и фреон R22. При R410А не е добре заради синтетичното масло- губи качествата си от влагата (не че на органичното масло при R22 влияе добре, ама там не е толкова осезаемо).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #12

    Re: За монтажа на климатици....

    Тръбите не са проблем.
    Интересуваме тази влага как може да се махне без компресор. Това "гонене с фреон" как точно се прави ?
    Предполагам че се пуска малко фреон да изтече през тръбата ? (колко малко ? и колко време? или на око :-))
    Как се събира фреона във външното тяло ? Включва се на охлаждане ли ? Предполагам че част остава в тръбите .

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #13

    Re: За монтажа на климатици....

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Тръбите не са проблем.
    Интересуваме тази влага как може да се махне без компресор. Това "гонене с фреон" как точно се прави ?
    Предполагам че се пуска малко фреон да изтече през тръбата ? (колко малко ? и колко време? или на око :-))
    Как се събира фреона във външното тяло ? Включва се на охлаждане ли ? Предполагам че част остава в тръбите .
    На око.През мановакуметъра.Събирането на фреона става по следния начин.Затваря се крана на тънката тръба.Климатика се включва на охлаждане.След 2-3мин при включен климатик се затваря и крана на дебелата тръба.Изключва се климатика и може да се демонтира.Не остава фреон в тръбите.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    Re: За монтажа на климатици....

    Да не отварям нова тема, пък и заглавието на тази е подходящо за моя въпрос. Та колко гъвкави са тръбите м/у вътрешното и външното тяло? Тъй като искам при монтажа да ми ги прекарат по малко по особен начин и се налагат няколко чупки на 90 градуса.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #15

    Re: За монтажа на климатици....

    Медни са тръбите.Огъват се лесно.Всеки екип за монтаж си има приспособление за огъване на тръбите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за уред за вакуумиране на храна?
    От ROBOTA във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-14, 05:05
  2. Инструменти за вакуумиране на климатик
    От Acimir във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-13, 18:18
  3. Надуване или вакуумиране? Кое по-смислено?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 20
    Последно: 21-05-13, 07:12
  4. Монтаж на климатик panasonic без вакуумиране.
    От juliante във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 27-04-13, 23:36
  5. Вакуумиране на тръбен път
    От taralion във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-07, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе