Резултати от 1 до 10 от общо 10

Panasonic от Китай или втора ръка инвертор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #1

    Panasonic от Китай или втора ръка инвертор?

    Хора, посъветвайте ме. Какво да правя? Искам да си купя клима за спалнята. 9 ка ще свърши работа, но съм ограничен в бюджета и сега се чудя какво да взема. Панасоник 9 ка но китаиски за 670 лв. или втора ръка японски инвентор за същите пари с включен монтаж. Аз иначе имам едно японче в хола ТЕ9ДКЕ и бачка супер ама нали знаете недоимък, нямам много бюджет за спалнята, а зимата идва, помощ, помогнете с идеи..., че и тото не съм пуснал!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор????????????????

    Сам прецени за 670 лева какво трябва да е вложено като , труд, печалба, качество, за мен това е невероятен компромис най-вече с качеството.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #3

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор????????????????

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    ... или втора ръка японски инвентор за същите пари с включен монтаж
    Е на колко години е не си уточнил. Ако е 4-5 си струва. Само да не ти дадат някой 10-15 годишен таралясник.....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #4

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор????????????????

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Е на колко години е не си уточнил. Ако е 4-5 си струва. Само да не ти дадат някой 10-15 годишен таралясник.....
    То да ти кажа чесно на повечето не се разбира коя година са произведени. Купишме за родителите ми един Nacional и за сега работи страхотно машинката. Не се чува нито вътрешното нито външното тяло.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор????????????????

    Въййййй, ами то за тия кинти май верно е по-добре да вземеш дъртия климатик. От къде го намери тоя Панасоник дето е нов за тия пари, това ще е срам за марката, сигурно е менте на китайските и е правен в Заир и кой знае как ще топли като е предназначен за екваториалния климат .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор?

    vvasilev запиши модела и го напиши тук, ще ти помогнем колкото може. По принцип на абсолютно всички японски климатици годината на производство е написана на етикета, но даже и да липсва има начин как да се провери кога е произведен и какви са спецификациите му. И все пак ако приемаш съвети разгледай добре това което ти предлагат и избери това което изглежда най-малко ползвано а не най-ново на година.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #7

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор?

    Ами добре, ще приема помоща. Този климатик (китайския Панасоник е модел PANASONIC CS/CU-PW9GKE и струва 669 лева. Абе май ще си взема един втора ръка. Този дето го взехме за родителите ми го избирах по външен вид - беше най-малко захабен по вътрешното, външното тяло и дистанционното.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвентор?

    За тези пари само китайска машина може да се взме. Няма да е нещо върховно, но ще работи. Даже в момента китасйките панасоници не се чупят много, даже по малко от малайзийските, но конвенционалния панасоник не е много добър в отоплението. Можеш да вземеш Мидеа. Има едно Кобе, които даже има и външен датчик и са клас А. Ефендулов ги продава.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвент&#

    За тези пари си вземи Nippon 12-a 670лв с монтажа, конвенционален ! 36м гаранция

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re: Панасоник от китай или втора ръка инвент&#

    До преди малко разглеждах страницата на eurovent-certification , някой китайски марки изобщо не са сартифицирани за ЕС. Значи в единият случай си купуваш климатик отговарящ на изисквания по-високи от стандарта за ЕС, но стар, а в другия случай си купуваш абсолютен боклук не отговарящ на нищо, но НОВ.
    http://www.eurovent-certification.com/index.php.en

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  2. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 15-11-11, 23:50
  3. Търся Playstation2 втора ръка с чип
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 08:52
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе