Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Panasonic CS/CU-PW9GKE - има ли индикатор за качеството на въздуха?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #1

    Panasonic CS/CU-PW9GKE - има ли индикатор за качеството на въздуха?

    Здравейте.От лятото имам този климатик и искам да попитам има ли индикатор за качеството на въздуха,защото като го купувах ми казаха,че има ,а по принцип в упътването не пише за тази екстра.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    По всички брошури пише че има индикатор, но ако климатика си го взел за отопление, да знаеш че си се прецакал зловещо, този модел не е особено подходящ за основно отопление
    http://www.mit.bg/rw/items/TMklimas0...cu-pw9gke.html

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #3

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Ами да и за отпление го ползвам в момента при температура на въздуха -2 навън ,в стаята съм му задал 21 градуса и на термометра са си толкова.А за индикатора мисля,че няма ,защото в упътването не е споменато за него изобщо и се чудя,защо навсякаде в брошурите пише ,че има?
    Дано да не става по-студено,че под -5 едва ли ще върши работа.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    По всички брошури пише че има индикатор, но ако климатика си го взел за отопление, да знаеш че си се прецакал зловещо, този модел не е особено подходящ за основно отопление
    http://www.mit.bg/rw/items/TMklimas0...cu-pw9gke.html
    Съседа има 2 такива, само че 12ки и доста добре му топлят. И аз бях малко скептично настроен.
    И освен това ги пуска само като си е в къщи, дори в големите студове /преди 2 год/ не ги оставаше постоянно. И пак си топлеха.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #5

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    PW12DKE има индикатор за качеството на въздуха и е до индикатора за Power. Включва се и се изключва от дистанционното. На външен вид изглеждат еднакво.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #6

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Ами до индикатора за Power-а е този на таймера.Други индикатори няма на вътрешното тяло.Явно найстина няма.А в брошурите или не знаят ,че няма или лъжат хора като мен.Благодаря ви за отговорите на всички.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #7

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Ами на 100 места пише че има/проверих го/, да не би да ти е дистанционното от друг модел или в магазина да са го сменили??
    Нямаш ли някой познат с климатик от същата серия да вземеш неговото дистанционно да видиш при тебе дали ще свирне тази функция??

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #8

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    За съжеление нямам познат,който да има същия климатик,по-точно имам приятел,които има 18-ка пак PW18GKE,но неговото дистанционно е друго.В упътването за климатика,което получих има снимка на дистанционното и то е като моето,така че съмнението за смяна отпада.Просто според мен тази функция я няма при този модел въпреки ,че я пише навсякаде.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Аз бих те посъветвал да вземеш дистанционното от твоя познат и да го пробваш, може и да проработи тази функция, много е вероятно. Ако "свирне" и те кефи тази функция,си купуваш като неговото дистанционно, цената ще е около 70-80 кинта....ти решавай

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #10

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Въпросът ми беше уместен , защo гo изтрихте ? Интересно ми е , какво представлява тази функция ?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Индикира дали трябва да се проветри стаята

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #12

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Здравейте.За да не отварям нова тема реших да поптам в тази старата ,която преди бях направил един въпрос относно моя климатик.Та значи,при зададена температура от 22 градуса в момента ,в стаята едва прави 20 градуса.Вентилатора съм го сложил на auto и работи само на най-бавната степен,на по-голяма не се пуска.Замерих температурата на изходящия въздух и беше 39 градуса,външната температура на въздуха в момента е -9 градуса.Искам да ви попитам тези стойности дали са нормани и това ли са възможностите на климатика.
    Стаята ,в която е сложен е с 2 външни стени излолрани и PVC дограма.Преди да завали този сняг ,климатикът топлеше нормално ,но сега вече осещам ,че не може.Размразява се по-принцип нормално и цялата скреж пада от кондензатора.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Я го сложи на 26-27 градуса, пусни вентилатора на първа степен , изчакай 5 минути и мери, да видиме колко ще качи

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #14

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    rsvr зададох му 26 градуса и вентилатора на първа степен ,температурата на изходящия въздух е 38 градуса.Това не много добре предполагам?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Въпрос за PANASONIC CS/CU PW-9GKE

    Не е добре, пробвай да го измериш след дефрост/да няма лед по питата?/ , трябва да е над 40-42 при сегашния студ навън

    Може и да го напържиш след разлеждането на 30 градуса и изчакай 5 минути да поработи и мериш, да се види какъв му е максимума който може да вдигне

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-405EDR-индикатор на плазмен филтър
    От mladko във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-14, 19:56
  2. Отговори: 3
    Последно: 19-04-12, 15:13
  3. Мига червения индикатор на климатика
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 18-03-11, 21:00
  4. Midea MSG-09HR - непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF
    От bradataaaaa във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-09, 23:25
  5. Panasonic CS/CU-PW9GKE - тече вода от вътрешното тяло
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе