Резултати от 1 до 14 от общо 14

Малайзийски инверторен Panasonic - нещо му стана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #1

    Малайзийски инверторен Panasonic - нещо му стана

    Здравейте,
    Както съм писал и в заглавието климатика ми е Panasonic Inverter, малайзийски, дванайска.
    До преди седмица работеше като фурия, но оттогава нещо му става. Пускам го, тръгва уж да духа топло, прави 20-21 градуса, след това спира за 10 минути някъде и пак почва, но далеч не духа горещо и не може да вдигне градуси повече от 23-24. А съм го пуснал на MAX - 30 градуса и го чакам достатъчно дълго време. Още повече че допреди седмица и минали зими, ако примерно в стаята е 12-13 градуса (защото не живеем в нея), след като го пусна за отрицателно време става супер горещо и аз бях възхитен. То се е видяло,че ще викам някой да го види, но ако някой има идея какъв може да е проблема, ще му бъда много благодарен

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Модел?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #3

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от Shar4o
    Здравейте,
    Както съм писал и в заглавието климатика ми е Panasonic Inverter, малайзийски, дванайска.
    До преди седмица работеше като фурия, но оттогава нещо му става. Пускам го, тръгва уж да духа топло, прави 20-21 градуса, след това спира за 10 минути някъде и пак почва, но далеч не духа горещо и не може да вдигне градуси повече от 23-24. А съм го пуснал на MAX - 30 градуса и го чакам достатъчно дълго време. Още повече че допреди седмица и минали зими, ако примерно в стаята е 12-13 градуса (защото не живеем в нея), след като го пусна за отрицателно време става супер горещо и аз бях възхитен. То се е видяло,че ще викам някой да го види, но ако някой има идея какъв може да е проблема, ще му бъда много благодарен

    Благодаря предварително
    Ами на достигнати 23-24гр.с каква мощност сматаш че ще работи компресора?Че то на неговото ниво ще е с поне 26-27гр.Едно е в стаята да е 12-13 друго е да е 23-24.Разликата в мощоста ще е огромна
    По твоите обяснения мисля че проблем нямаш,но ти най добре си знаеш условията и начина на есплатация на машината.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    1.Слагаш го /примерно/ на 24-25 градуса.
    2.Намаляваш вентилатора на вътрешното тяло на 1-ва степен
    3.Изчакваш така да поработи 10 минути
    4.Взимаш /верен/термометър и мериш на изхода, колко градуса е струята която излиза от вътрешното тяло
    5.Не забравяй да упоменеш при замерването, колко градуса е външната температура

    Ако е около 45-48, на климатика му няма нищо, щом е инвертор

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #5

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    1.Слагаш го /примерно/ на 24-25 градуса.
    2.Намаляваш вентилатора на вътрешното тяло на 1-ва степен
    3.Изчакваш така да поработи 10 минути
    4.Взимаш /верен/термометър и мериш на изхода, колко градуса е струята която излиза от вътрешното тяло
    5.Не забравяй да упоменеш при замерването, колко градуса е външната температура

    Ако е около 45-48, на климатика му няма нищо, щом е инвертор
    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    1.Слагаш го /примерно/ на 24-25 градуса.
    2.Намаляваш вентилатора на вътрешното тяло на 1-ва степен
    3.Изчакваш така да поработи 10 минути
    4.Взимаш /верен/термометър и мериш на изхода, колко градуса е струята която излиза от вътрешното тяло
    5.Не забравяй да упоменеш при замерването, колко градуса е външната температура

    Ако е около 45-48, на климатика му няма нищо, щом е инвертор
    rsvr, преди малко почнах поредния тест,каквото ти ми каза да направя. Значи в стаята беше 14 градуса, пуснах го на 25 гр. на първа степен на вентилатора и след 10-ина минута измерих температурата на изхода. Незнам дали съм го направил както трябва, но държа термометъра буквално до вътрешното тяло,откъдето духа.Термометъра ми е до 50 градуса (и мисля че е точен) и като го подържах 3-4 минути ги вдигна до 50 градуса.

    Само че малко ми е трудно да приема че нищо му няма, след като знам преди как топлеше. Сега съм го оставил така, да видя как ще се движи температурата. На първа степен ли да го оставя или да увелича вентилатора?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Измери температурата на powerfull(ако имаш такава функция за максимална мощност). Това го направи при стайна температура 20-21 градуса. Изчакай 10 минути да бичи и измери температурата на изхода. Напиши и външната температура каква е по време на това измерване. Ако ти се е струвал климатика много мощен вероятно външната температура е била по висока. Друг вариант е климатика да е обледенен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Измери температурата на powerfull(ако имаш такава функция за максимална мощност). Това го направи при стайна температура 20-21 градуса. Изчакай 10 минути да бичи и измери температурата на изхода. Напиши и външната температура каква е по време на това измерване. Ако ти се е струвал климатика много мощен вероятно външната температура е била по висока. Друг вариант е климатика да е обледенен.
    Сложих го на Powerful, в стаята беше 20 градуса, измерих температурата на изхода - 43 градуса. Не, то какво да ми се е струвал, аз просто сега виждам че не може да си достигне зададените градуси. Пуснал съм го от 13h днес на 25 градуса и още не може да ги достигне. Това, което ми прави впечатление е,че започва да духа горещо и в даден момент започва да духа просто топло, а не си е достигнал зададените градуси.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Ти ако се надяваш да вдигнеш от 15 до 25 градуса има много да чакаш. В момента ти отдава около 3 киловата в режим максимална мощност. Ако беше написал каква е външната температура щях да ти кажа дали е нормално.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Нищо ти няма на климатика , щом е заковал на 50 градуса , просто толкова си може за тази стая, не забравяй че външната температура като спада и ти се намалява СОР-а на климатика, даже ще ти кажа че за инвертор тези 50 градуса са супер

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Все пак ще кажеш ли конкретния модел да видим - може наистина толкова да си може, какво като е Малайзиец.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Все пак ще кажеш ли конкретния модел да видим - може наистина толкова да си може, какво като е Малайзиец.
    Ами и без да посочва модела, повечето инвертори правят 50 градуса изходяща температура, когато всичко им е наред,
    по-добре да посочи изолации,дограми, какво е помещението др.подробности и т.н.
    Съща така е важно да отбележа, че тази стая до преди няколко часа ако е била на 12-13 градуса, като затоплиш въздуха на 24 гр. ще е нужно доста време да се затоплят мебелите и стените , а не като седнеш на канапето което е 15 градуса и да ти се стори че в стаята е студено. По принцип винаги в една стая трябва да се поддържа поне 16-18 градуса когато не се ползува, и като влезнеш си вдигаш градусите примерно на 22-23

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    4
    #12

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    OK, но разбирате ли че този същия климатик допреди седмица грееше като за световно, а сега от 13h е пуснат и не може да вдигне повече от 23-24 градуса. По-минала зима, когато температурите стигнаха -18 градуса и климатика в другата стая, където живеем едва дишаше вече (китайски панасоник), пуснах инвертора да видя дали въобще ще тръгне и дали мога да разчитам на него ако другия спре и изрода тръгна без проблем и стопли стаята за няма и два часа. А сега не може да ми вдигне повече от 23-24 градуса, това е пълен абсурд.

    Модела е CS-E12CKP

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    В документацията го дават до -5 градуса. Но щом казваш, че е топлел при -18 - не знам.
    Ти на колко го пържиш, искаш навън при -10 да ти поддържа вътре 28 ли? 23-24 не са ли ти достатъчни за нормален живот вкъщи. За мен е ОК, но щом се съмняваш, нека ти го проверят.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Проблем с малайзийски инверторен панасоник

    Shar4o, няма такъв инвертор , който да изкарва на изхода много над 50 градуса, това го могат само НЕинверторните/конвенционални/ климатици-те са на друг принцип.
    По добре си измий филтрите, да не са мръсни? Това "скопява" дебита на въздушната струя и климатика не е достатъчно ефективен.
    Също можеш да провериш муждувременно, дали не ти се е изметнало някое черчеве на дограмата, че съм виждал как на хубава дограма при студено време се получава процеп от половин сантиметър и духа та се не трае и няма стопляне. Обиколи си с ръка всичките прозорци на стаята за всеки случай....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРОДАВАМ ВЪТРЕШНО ТЯЛО ОТ ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК PANASONIC CS-G125KE
    От bobovo във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 20-07-12, 01:41
  2. Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX
    От datanasoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 28-12-11, 00:02
  3. Отговори: 13
    Последно: 13-04-11, 00:59
  4. Търся повреден компресор от инверторен Panasonic
    От georgiborisov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-10, 22:30
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана
    От Plamen11 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 18-02-09, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе