Резултати от 1 до 7 от общо 7

Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #1

    Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    Здравейте, извинявам се ако темата не е за тук , но не бях сигурен дали да я поставя в някои от подфорумите. Та дилемата ми е следната Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX? Може за хората които са в час темата да им се стори смешна ,но все пак ще се радвам на всеки съвет. Помещението което ще се отоплява е 22кв.м( 55куб.м).Добре изолирано с нова дограма и западно изложение.В момента се отоплявам с конвектори на Airelec и като цяло съм доволен ,но пък сметките ....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    При всяко положение ПАНАСОНИК-а.Само до тези машини ли си свел избора или приемаш и други предложения.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #3

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    Приемам и други предложения от този ценови диапазон - до около 1050 с монтажа

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    Здрасти.

    И този става:
    http://www.**********************/klim...2kf-1115.html#

    По шумничък е, но ще топли добре.

    12UB си е най-марковата от 3-те машини, но доста стремглаво и пада мощността.
    на 5 градуса отдава 3600W - input 1020W - COP 3.5
    на 0 градуса отдава 2900W - input 960W - COP 3.0
    на -5 градуса отдава 2000W - input 900W - COP 2.2
    на -7 градуса отдава 1620W - input 900W - COP 1.8
    Ако с печка тип духалка отопляваш това помещение без проблем, и 12UB-то ще ти върши работа според мен. През деня като е по-топло ще вдигаш 1-2 градуса повече, за да може през нощта, ако е по студено и машинката не смогва, стените да отдават акумулираната през деня топлина. Така ще е и по-евтино отоплението щото до 0 градуса си е що-годе ефективно 12UB-то - COP 3. А през деня в БГ рядко е под нулата.

    Панасоникът ще е най-тих 42 / 33 / 25. 12UB е 45/41/35/29.

    Машина 2-ра ръка ще ти предложат съфорумниците много добра за тия пари!

    Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #5

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    Благодаря ти babati за отговора. И мен падането на мощността ме притесни във Fujitsu,но пък смятах че все пак е висок клас машина сравнено със сравнително ниския клас инвертор какъвто е посочения модел Panasonic.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #6

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    datanasoff, най-добре изчакай до утре гурутата на форума да ти дадат съвет за втора ръка машина.

    Иначе, според мен, и 3-те ще се справят щом си добре изолиран. Панасоникът не е кой знае колко по-тих всъщност. Като се има предвид, че за човешките сетива SPL от 3dB е едва доловимо по-шумно, 5dB е съвсем малко по-шумно, а 10dB е 2 пъти по шумно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325023260[/time]_________________________________________________

    Но пък е възможно това 29 на UB-то да е само в quiet режим, който на AUTO изобщо да не се включва. Не съм сигурен.... Тоест 2 пъти по-шумно да е UB-то - 25 vs 35...

    Лека!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX

    виж тая тема и така прецени кой да е : https://forum.setcombg.com/index.php...750.0/all.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преди да питате за марка,модел и вид конвенционален/инверторен климатик!
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 12:45
  2. Отговори: 2
    Последно: 28-02-11, 22:20
  3. Fujitsu ASY-12USB - искам мнения!!!
    От domata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 02-08-10, 19:09
  4. Отговори: 1
    Последно: 10-11-09, 23:13
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе