Резултати от 1 до 13 от общо 13

Конвенционален Panasonic клас А - добри ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #1

    Конвенционален Panasonic клас А - добри ли са?

    Реших в спалнята да не слагам климатик за много пари. Стаята е 14 квадрата, ще има и изолация. Какво ще кажете за конвенционален Панасоник клас "А" ? Чух, че инверторите на Панасоник били многоооо зле :-(. Какво ще кажете за конвенционалните ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Имам добри впечатления от конвенционалните на Panasonic. Вътрешното и външото тяло при работа са тихи и работят добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #3

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Само дето тази зима масово ставаха гледчери

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Напълно нормално е да стават ако от долната страна на външното тяло е поставен накрайника за отводняването, като замръзне водата в отводняващата тръба при температури под 0 градуса, леда тръгва на горе към тялото. Всички могат да станат гледчери ако и при тях е поставен накрайника с тръба и той замръзне. Единственият начин водата в отводняващата тръба да не замръзне е да се постави нагревател в тръбата.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #5

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Стана ми интересно.....
    Чух, че инверторите на Панасоник били многоооо зле :-(.
    В сужбата имаме 5 /9000 BTU малайзииски.Използуват се безмилостно!На температури по дистанционно само 17/30 градуса,изнемогват и лете и зиме ,но до сега нито един от тях не е мръднал!/Даже и филтрите няма кой да изчисти!/
    Не защитавам марката,аз нямам "Панасоник" имам "Национал" ,но и във форума на последък нищо лошо не е споменавано за тези машини!
    Да не би някой с "Осака" да ти е казал ,че са кофти!
    Сещам се за приказката за лисицата и гроздето....киселото!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Много са си добри малайзийските панасоници, малко им е дебела цената, но са доволни в много отношения. Тази зима се доказаха като издържливи.
    На всеки климатик през зимата, на който му е запушена отводнителната система, е обречен на бялата смърт .
    Климатикът, както повечето техники , се нуждае от малки грижи и почистване от време на време.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #7

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Това за пишките на външните тела не е вярно за всички климатици, ние по правило винаги правим зимни дренажи и когато те замръзнат зимата в по тежките дни просто вдата започва да прелива от тавата на климатика и леда не тръгва по топлообменника ... Е9 и Е12 са такива климатици и работят перфектно... ако не им се скапе компресора

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Единственото нещо което не харесвам на конвенционалните Панасоници е че имат само 4 позиции на щората и може да се окаже, че не може да се настрои въздушната струя, така че да не духа тъочно там където е леглото.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Те някой за това плащат

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #10

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Ами има едно модели на Панасоник конвенционални с гаранция на компресора 5 г. Вземи си такъв.
    ТУК

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от radoo
    Ами има едно модели на Панасоник конвенционални с гаранция на компресора 5 г. Вземи си такъв.
    ТУК
    ...ми те всичките са с 5 години/на компресора/ , доколкото знам, няма панасоник с по-малко от 5

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #12

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Не искам да споря, но мисля че с 5г гаранция са малайзийската сглобка. На китайската не дават 5г. или поне не ги пишат, а и като не питаш - няма и да ти кажат. Мисля, че китайските серии са само с 2г. обща гаранция.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #13

    Re: Мнение за конвенционален Панасоник?

    Гаранционните карти са едни и същи за всички климатици на КК и там си пише 5 години за компресора на ПАНАСОНИК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за най добри екранни настройки на Panasonic viera smart tv
    От iliyan85 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-14, 10:27
  2. Panasonic сушилня клас А -60%
    От chachoto във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-12, 23:05
  3. Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX
    От datanasoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 28-12-11, 01:02
  4. Отговори: 2
    Последно: 28-02-11, 23:20
  5. Panasonic 9-ка конвенционален - как да изключа външният датчик?
    От Leon34 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 25
    Последно: 17-11-09, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе