Резултати от 1 до 6 от общо 6

Panasonic CS/CU-PW12DKE - външното тяло издава силни тракащи звуци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #1

    Panasonic CS/CU-PW12DKE - външното тяло издава силни тракащи звуци

    Здравейте. Става дума за следното:
    Panasonic PW12DKE - 3-та зима му е вече. Гаранцията му от 2 години изтече Септември месец.
    При размразяване и при включване в режим "охлаждане" външното тяло започва да издава доста силни тракащи звуци (близо до мястото където влизат тръбите от вътрешното тяло)... и тези звуци спират в момента, в който се включи на режим "затопляне"... и това го прави изключително през нощта... когато са доста по-ниски температурите. През лятото, през нощта "виеше", а сега направо си трака. Това може ли да се каже, че е някакъв симптом... при студено време и режим "охлаждане", да започва да трака, а когато го пусна да топли... спира да трака. Единствено като се включва да затопля и за 1-2 секунди се чува това тракане от външното тяло... но веднага спира. Някой има ли идея каква може да е причината, че с тези празници, може никой да не ми обърне внимание в сервиза. И ако е за ремонт, какво трябва да се направи по него?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Panasonic PW12DKE проблем

    pikinana, По описанието ти на проблема вероятно четирипътният магнит вентил не може механично да превключи добре в режим охлаждане. Ако това е причината само смяната с нов може да оправи нещата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: Panasonic PW12DKE проблем

    Ако 4пътника е блокирал и не може да включи в "охлаждане",няма да може да се размразява.Според мен този звук е само при ниските обороти на компресора,когато вибрациите му са значителни и може някъде да опира я тръба,я нещо друго.Както го описва,че става само нощем-вероятно има лед около дъното на компресора,както казва,че звука е долу около крановетв.
    Не може да е 4 -пътник,той е високо горе,над компресора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #4

    Re: Panasonic PW12DKE проблем

    И аз снощи чух единия да чатка - външното тяло, точно когато набираше скорост след размразяване. Отдавам го на свиване на ламарините, но изобщо не мога да съм сигурен. Една минута по-късно бях при вътрешното тяло и вече си духаше топло и за това си мисля, че не е от някой елемент (а дано), а от температурни разлики по конструкцията.
    pikinana, а защо ти превключваш режимите? Нали си има програма за разскрежаване?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #5

    Re: Panasonic PW12DKE проблем

    @Svetste Просто исках да пресъздам проблема. Днес ще пробвам дали изобщо ще започне да охлажда, защото ми се струва, че не може да размрази... чаткаше известно време и като, че ли блокира нещо и трябваше да го изключа от контакта.
    Вечер го изключвам... страх ме е от това тракане.. хич не ми звучи "здравословно". Сега го пуснах и ще го следя дали се размразява през деня...
    Интересно ми е ако дойде екипа, как ще види какъв е проблема, като го прави само нощем...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #6

    Re: Panasonic PW12DKE проблем

    Започна да се размразява... в първите 2 секунди се чу същото дрънчене, но веднага спря... размрази се нормално. Малко по-ниско от средата на външната пита остана малка, тънка лента като разводнен лед, но това го правеше и като беше нов.. явно такъв е модела. Оправям го като му капна гореща вода 1-2 пъти седмично. А и така се маха леда от дъното и покрай дупката на щуцера.
    Като обърна обратно в режим "топло", отново затрака за около 4-5 секунди.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 13:59
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-12, 23:47
  3. Хладилник Електролукс - издава дрънчащи звуци
    От plameni_p във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-10, 11:41
  4. Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва
    От alexi_dobrev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 93
    Последно: 11-02-06, 18:15
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе