Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #1

    Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Здравейте! От два дни търся във форума информация за моя проблем, но явно съм първият с такъв проблем. Регистрирах се и ето въпросът:
    От няколко дни от въпросният хладилник идват странни звуци.
    Иначе си работи, но звуците не са привични за такава техника. По-скоро биха прилягали на компютър, защото са две пиюкания или четири. Понякога са два сигнала последвани от четири, понякога са четири последвани след няколко секунди от още четири. Преди седмица го изключих, за да почистя фризерната част от леда и се чудя дали не съм активирал някакъв режим за звукова индикация на режимите.
    Иначе работи перфектно и е толкова тих, че когато се включи компресора се чува пусковото реле, но не и компресора.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #2

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Още информация по случая!
    Когато хладилника издава звуковите сигнали (поредица от четири къси сигнала) на индикацията мигат два светодиода за температурата на хладилната част съответстващи на 5 и 9 градуса, както и светодиодната индикация за вклучено бързо замръзяване във фризерната част. Мигането е в синхрон с звуковите сигнали.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #3

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Здрасти колега Гледам, че никой явно не е имал твоя проблем и не ти отговарят. Няма как и хладилниците като колите стават все по-сложни и наблъскани с електроника. Предполагам, че поне хладилника е все още в гаранция. Защо не звъннеш на сервиза и не ги питаш какво значат тези звуци и индикации.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #4

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Не звънах на сервиза, а написах e-mail и стана "страшно" за нашите български обичаи.
    Понеже e-mail-а го писах в Неделя, още на следващият ден ми се обадиха от сервиза, за някакви подробности. Но каквото им бях написал, това им казах. От там са задействали системата и в Петък от Монтана дойде техник, свърши си работата и замина. Е не можа да свърши за 30 минути както го бе планирал, но си свърши работата човека и си замина. Нито пари е искал, нито ми позволи да го почерпя.
    Окзава се, че този вид "Аларма" е за повреден датчик в хладилната част, а там са два. Единият е лесен и се намира зад онази пластмасова кривка по средата. Другият, който може би е дал дафект е вграден и не се подменя, в смисъл неможе да се извади и да се сложи нов на негово място.
    За по-сигурно фирмата препоръчва да се сменят и двата датчика, като в комплекта има друга такава кривка, малко по-голяма (едното рамо е по-дълго заради мястото за втория датчик). Между другото разбрах, че от завода са предупредили сервизните техници, че дори няколко дни преди изтичане на гаранцията да се повреди компресора се сменя с нов. За тях най-важно било клиента да е доволин.
    Е гати сервиза, е гати чудото! Направо забравих, че съм в България. Либхер - какво повече да се каже!
    Преди 4 години пак бях си купил нов хладилник, на друга фирма и нали трябва да се извика техник от гаранционния сервиз да види дали всичко е в ред. Идва нашия и още от вратата започва да ми говори за хонорара си. Техници, кво да ги прайш!
    Някой да знае Либхер дали ще правят и автомобили? :D

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Цитат Първоначално публикувано от nikolovvd

    Някой да знае Либхер дали ще правят и автомобили? :D
    Засега правят само трактори, багери и т.н.

    Радвам се, че развръзката е щастлива!

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Цитат Първоначално публикувано от nikolovvd
    Другият, който може би е дал дафект е вграден и не се подменя, в смисъл неможе да се извади и да се сложи нов на негово място.
    Между другото разбрах, че от завода са предупредили сервизните техници, че дори няколко дни преди изтичане на гаранцията да се повреди компресора се сменя с нов. За тях най-важно било клиента да е доволeн.
    Интересно какво се става, ако тези проблеми се появят извън гаранция. И щом не може да се подменя този датчик какво правим? Хвърляме хладилника може би? Дано поне да имаш 5 годишна гаранция.

    Аз от много четене на форума, не намерих никакви лоши отзиви за Electrolux и взех такъв. Дано не съжалявам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    И щом не може да се подменя този датчик какво правим?
    Както писах по-горе датчика е вграден някъде между стената на хладилната част и изолацията. Поради тази причина кабела му се отрязва (да не се мотат жици) и се слага нов датчик, който се прекарва през отвора на първия и заедно с него. С други думи, там където е имало един датчик за температурата, сега има два. Просто, но напълно коректно решение!
    За Електролукс мога да ти кажа, че има един основен недостътък - може да те надживее. :rolleyes:
    Либхера си ми харесва. Тово, за което го купих бе на І-во място нивото на шум - 28dB и на ІІ-ро енергийния клас А++. За който не е на ясно колко е тих ще кажа, че се чува само пусковото реле като щракне котвата, но не и компресора.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #8

    Re:Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци

    Здравей колега, радвам се, че проблема ти вече е решен. Ще използвам твоята тема за да споделя моя.

    От седмица съм с въпросния Liebherr CP 3523
    След включване работи известно време, после се появява звуковата индикация, която си поменал и хладилника спира да охлажда.
    Компресора работи (но на друг режим), осветлението също и диодната индикация (мигане).
    Хладилника е купен нов , но без гаранция за съжаление.
    Вероятно имам проблем с датчик, съдейки по това, което си писал по-горе.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 13:59
  2. Странни звуци от 12LGC. Причини!?
    От sandre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 143
    Последно: 18-11-12, 18:30
  3. Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523
    От MatZo във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 09-06-11, 22:58
  4. Хладилник Електролукс - издава дрънчащи звуци
    От plameni_p във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-10, 11:41
  5. Panasonic CS/CU-PW12DKE - външното тяло издава силни тракащи звуци
    От pikinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-08, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе