Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 94

Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1

    Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

    Бях писал че китайския ми Panasonic се предаде на суда и съм решил да взема мерки : ще му слагам допълнителен външен ел.нагревател. Въпроса ми е : от къде да намеря и купя термореле което да го включва при температури под -5 градуса.

    Знам че цялата ефективност отива на вятъра, но мисля че при мен си струва :
    1. Ще ми остане един единствен отоплителен уред, който при по-топло от -5 работи много добре.
    2. Както беше казал някой - ... че колко за дните с такава температура...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    От магазин за резервни части за хл.техника.Има регулируеми от +30 до -30 с скала на него.Струват 15-20лв.Другия вариант термостат за амонячен хладилник.Работен диапазон от -1 до -10.Цена около 10лв.Тези термостати комутират до 6А ток.За по-голяма мощност реле

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #3

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    А какво би се получило ако ми сменят маслото и фреона с R22 ? При тези компресии които сега прави - с R22 ще се достигнат по-високи температури.

    Знам че с нагревател ще си реша проблема, но със смяната на фреона ми се струва че бих получил същия ефект като дори няма да се налага да правя разни ТНТМ-та.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Операцията по-такава смяна ще струва поне половим климатик.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Сега с какъв фреон си? Не всички фреони са взаимозаменяеми. Освен това с R22 не се получават по добри резултати.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #6

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Сега с какъв фреон си? Не всички фреони са взаимозаменяеми. Освен това с R22 не се получават по добри резултати.
    В момента съм с 410. Според характеристиките на 22, климатик работещ с него, но с компресор за 410 би топлел повече от коя да е стандартна машина.

    Вярно е че фреоните не са взаимозаменяеми, но в комплект с маслата си са. Още повече че маслата май са обратно съвместими, което значи че дори не е необходимо да се сменя маслото. ( в последното не съм 100% сигурен)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Нищо подобно.Именно заради маслото е необходимоста да бъде промита всяка една част от системата.Това прави смяната нереална.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #8

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Нищо подобно.Именно заради маслото е необходимоста да бъде промита всяка една част от системата.Това прави смяната нереална.
    М-даа- р410 върви със синтетично масло, а р22- не. А електрониката (управлението)? Все пак наляганията са различни...

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Този модел мисля че е конвенционален

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #10

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Някъде четох че маслата са обратно съвместими : 22 може да се сложи в система с масло за 410, но не и обратно : да се сложи 410 във система за 22. Не мога да се сетя къде точно го четох... за да го постна.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #11

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Аз съм с 12-ката на този модел и както казах вече си топля спалнята с него и мога да ти кажа, че топли по-добре от мидеите, които са с Р22. Даже тази сутрин едната мидеа нещо се разтрака/външното/ тяло, а не съм го спирал през нощта и вън е -2-3 градуса. Не, че разбирам много от климатици, но поне ги имам вече 4 вкъщи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #12

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Аз си правя сравнение с една комшийска Осака 9-ка на 22. Под -5 моя Панасоник сдаде багажа а Осаката продължи да духа. Иначе около 5 градуса и двата работят подобно, макар че моя прави над 35 атм. а Осаката 25

    Основно ме бърка "топлият старт" - докато не си загрее вътрешното тяло, не тръгва да духа. Вътрешното тяло пък не загрява защото на студено не дига достатъчно налягане - изпарителят толкова може или компресора му е слаб.

    Та затова съм решил да помогна на изпарителя ( с външен нагревател ) или да сменя фреона. За да сменя компресора ще трябва да свалям външното тяло - което не ми се прави защото е на трудно място.



    А ако взема та купя една евтина МИДЕЯ 9-ка и просто заменя външните тела - то май управлението е същото ????

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #13

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    iskash li da razmenim moia MSS9 za tvoia panasonic?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #14

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Даже тази сутрин едната мидеа нещо се разтрака/външното/ тяло, а не съм го спирал през нощта и вън е -2-3 градуса. Не, че разбирам много от климатици, но поне ги имам вече 4 вкъщи.
    А свалил ли си им тръбичките/маркучите? Моята тръба беше пълна с лед, ама се усетих навреме и отървах счупена перка или най-малкото тракане! Беше събрал 1см лед на дъното, но при следващото размразяване всичко изтече!

    А ако взема та купя една евтина МИДЕЯ 9-ка и просто заменя външните тела - то май управлението е същото ????
    Ти майтап ли си правиш? От два климатика да правиш един!?!* * А монтажа и гаранцията след това? По-добре пробвай да намериш само външно тялo "second hand" като си решил да го сменяш!
    * *Да не ти сработва няква защита под -5*???

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #15

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    След като вече съм освободен предлагам едно мнение и от мен.
    Алекси предлагам ти два варианта.
    1 Вземаш кофата с марна вода и разтваряш в нея една торбичка натриев хлорид след което поливаш външната пита внимателно .
    2 Отиваш до бензиностанцията и си купуваш глюкол (концентриран антифриз) след което правиш операцията с външната пита внимателно.
    Няма да ти замръзва външното тяло поне две седмици или месец
    Току виж след това температурите се променили в положителна посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 15:02
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 21:38
  3. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 18:19
  4. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 17:49
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе