Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Panasonic CS/CU-RE15JKX - замръзна при +3°C, защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1

    Panasonic CS/CU-RE15JKX - замръзна при +3°C, защо?

    Здравеите колеги,Октомври месец си закупих климатик Панасоник CS/CU-RE15JKX /за първи път купувам климатик/ .Днес 12.12.2009г в 15,30ч -2'градуса въшна температура,лек снеговалеж,стана нещо което немога да го разбера,както си работеше на отопление 24-градуса изведнъж спря вътрешното тяло,чу се едно грохтене от вън и спря да духа топло.Лампичката POWER-започна да мига и вътрешното тяло се обледени цялото,чрез дистанционото проверих за грешки но нищо не ми отчете.След десетина минути лампичката спря да мига и климатика пак духа топло.Помещението е 20кв което отоплям с него-панел.
    И само оше едно питане в режим AUTO -25гр.духа направо студено,при външна температура 2 градуса защо така?,и сега работим само в режим-HEAT.Възможно ли е при монтажа нещо да прецакат?тия отТехноклима и последно все ми се струва че духа леко топло/а не топло/,достига до зададената температура но след доста време?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    и при мен е така падне ли под 5гр започва да замръзва и размразява по 8-10мин,започва и да духа по-хладно,не достига зададената температура от 22гр,от замръзване до замръзване успява да достигне до 21 и толкова,според мен на климатикът ти му няма нищо просто си е такъв ..... и за моята машинка "нищо не може да се направи според майсторите"

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #3

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    bobti, нормално е при това време да прави 10-12 мин дефрост, а режим ауто го забрави

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #4

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Аз искам да се отплям зимата с него,а да ли ще мога?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Точно с този Панасоник - не съм сигурен.За отопление климатика го слагаш на HEAT, вентилатора на AUTO ,на 25-26 градуса и каквото "сабя покаже".Това което си чул и видял е процеса разскрежаване и при монтажа би трябвало да са ти обяснили за да не се притесняваш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #6

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Момчета, ами лошо, много лошо ако е така както казвате!
    Да не може да си достига зададената температура не ми се струва нормално!
    Абе имаше някакви Панасоници наскоро ги внесоха, които ги даваха да работят до 7 грд. да не са оттази серия вашите модели?

    Аз съм от Пловдив и в момента на дисплея на климатика ми показва, че навън температурата е -1 грд.
    Проблеми обаче нямам! От месец Октомври съм му задал 23 грд. и в хола температурата е 24-25 а в спалнята 21-22! В момента съм по гащета и по тениска с къси ръкави.Приятно топло ми е!
    Тези дни само веднъж нещо ми се стори странно, когато от външното тяло постоянно си капеше вода, но времето беше много влажно.
    Деян и blue1 обаче ме успокоиха, че това било нормално, тъй като тази влага кондензира и като не може да замръзне заради плюсовете температури се стича надолу. После като излезнах навън по работа се заглеждах по накачените външни тела и всички си капеха.
    Със Шарп съм от моделите за Европа.И не мога да ви кажа, че размразява често. Иначе съм го засичал и когато размразява и цялата процедура трае 7 мин.Да не би при монтажа техниците да са изпуснали фреон? Може да ги извикате да направят едно замерване по ток и налягане и да се убедите, че всичко е наред, или действително има някакъв проблем! Ама климатик панасоник да не може да вдигне повече от 21-22 грд тва е кощунство, майна!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #7

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Имам подобен проблем и аз , явно тея по евтините инвертори са си боклуци , стая 21кв.м ново строителство , пвц дограма , външна изолация, климатика е хитачи E10H2 , беш добър за стария апартамент където бе сложен в 13кв.м спалня , сега го преместих в новия апартамент ама си идва слаб за съжаление на това помещение независимо че е с изолация отвсякъде.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #8

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    А дали е нормално,при включване на вътрешното тяло да обдухва първоначално започва да духа студено и плавно преминава в топло,достига зададената температура и се изключва при следвашото сработване вътрешното тяло пак духа стодено и приминава в топло.нетрябва ли да духа само топло ?

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #9

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Имам подобен проблем и аз , явно тея по евтините инвертори са си боклуци , стая 21кв.м ново строителство , пвц дограма , външна изолация, климатика е хитачи E10H2 , беш добър за стария апартамент където бе сложен в 13кв.м спалня , сега го преместих в новия апартамент ама си идва слаб за съжаление на това помещение независимо че е с изолация отвсякъде.
    незнам какво да мисля-Панасоник CS/CU-RE15JKX 1749лв и това ако е ефтино

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #10

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Цитат Първоначално публикувано от bobti
    А дали е нормално,при включване на вътрешното тяло да обдухва първоначално започва да духа студено и плавно преминава в топло,достига зададената температура и се изключва при следвашото сработване вътрешното тяло пак духа стодено и приминава в топло.нетрябва ли да духа само топло ?
    Да, напълно нормално е всички климатици са така!
    Моя след като размрази няколко секунди подухва много слабо хладен въздух и постепенно зпапочва да духа топло...всичко това става за секунди!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #11

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Цитат Първоначално публикувано от bobti
    незнам какво да мисля-Панасоник CS/CU-RE15JKX 1749лв и това ако е ефтино
    Тва е сериозна пара бе, човек!
    Моя Sharp AY-XP12 FR го взех 1600 лв.Сега ще кара втора зима!
    Твоя Панасоник технически до каква минусува температура го дават да работи?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #12

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Процеса на размразяване е напълно нормално нещо.Просто за теб е нещо ново
    А иначе тези Панасоници в най-лошия случай поне до минус 7 градуса не би трябвало да имат проблеми.Машината е с номинал 5,2KW и би трябвало да топли безпроблемно 20кв.м.
    Остави го на режим HEAT, вентилатор на Аuto и задай 22-23 градуса и виж как се държи.В момента какви градуси си му задал и успява ли да ги поддържа?
    Ако си е достигнал зададените градуси е напълно нормално да започе да духа с по-студена струя за да поддържа градуса.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #13

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Какви 20 кв.?! Аз 30 кв. ги отоплявам с 12-ка и то без проблеми!
    Машината ми отдава 4 Kw на отопление!

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #14

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Процеса на размразяване е напълно нормално нещо.Просто за теб е нещо ново
    А иначе тези Панасоници в най-лошия случай поне до минус 7 градуса не би трябвало да имат проблеми.Машината е с номинал 5,2KW и би трябвало да топли безпроблемно 20кв.м.
    Остави го на режим HEAT, вентилатор на Аuto и задай 22-23 градуса и виж как се държи.В момента какви градуси си му задал и успява ли да ги поддържа?
    Ако си е достигнал зададените градуси е напълно нормално да започе да духа с по-студена струя за да поддържа градуса.
    в момента работи нормално мисля зададени 24 градуса,отчетени по ел. термометър на 1м.височина 23.6 градуса и ги подържа.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #15

    Re:Спря и замръзна-какво стана?

    ето за този става въпрос-http://klimatici.com/product_info.ph...bb533c8ea225f0

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  2. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Гадината замръзна, дайте акъл...
    От richterbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-12-09, 21:56
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - защо му дават че работи само до -5°С ?
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-09, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе