Резултати от 1 до 9 от общо 9

Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1

    Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    Здравейте, преди 1-2 седмици ми се развали климатика Panasonic CS-E9CKP ,бях го оставил на таймер да се вкючи към 10ч сутринта на охлаждане /тогава имаше нужда / ,и когато отидох в помещението само мигаше оранжевия диод на таймера .При опит да се пусне ,след като е бил изключен от захранването , светва оранжевия диод на таймера/след 1-2 сек/. Проверката за грешки показва F90 ,какво означава тази грешка?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Panasonic CS-E9CKP грешка F90

    F90 - Power factor correction (PFC) circuit protection - 4 times happen within 10 minutes - Power factor correction circuit abnormal - Outdoor PCB faulty

    Сега прочетох в английско езичният форум Refrigeration-engineer.com за същият модел и същата грешка. Буболечка пълзяща по външната платка е дала на късо две от крачетата на интегрална схема. Други потребители също споделят и за други такива случай. Проблема го решават със смяна външната платка с нова.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Re:Panasonic CS-E9CKP грешка F90

    Благодаря за бързия отговор , иначе климатика е май на 7-8 години и е ползван нон-стоп без никакви проблеми , а колко долу-горе ще ми струва тая платка / да си знам ,да не ме изгърбят много /?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Panasonic CS-E9CKP грешка F90

    Това е форума на Техномаркет централен сервиз на Panasonic и Samsung http://klimaservice.bulgarianforum.net/forum.htm

    Задай същият въпрос с описание на проблема и там. Те би трябвало да имат повече наблюдения и натрупан опит върху проблемите на тези марки. Попитай ги информативно колко струва външната платка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #5

    Re:Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    latest suspect is a Panasonic Inverter (CU-E9CKP5) It is giving an error code "F90" and corresponds to "Power Factor Protection".

    F90=PFC control=• Voltage at PFC . Гадна работа . Мога да попитам колко е цената на ремонта


  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Re:Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    Благодаря, добре ще е да съм ориентиран какво ме чака.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Re:Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    Така ,днес техника ,който направи оглед на климатика ми съобщи ,че за доставка на платката са му дали цена от около 660лв ! Това е адски неприемлива цена за мен/ за една платка, 50% от цената на климатика / и въпросът ми е :не може ли да се подмени само изгорелия елемент от платката или някой предлага ли ремонтирани /или втора ръка/ такива? Благодаря предварително!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #8

    Re:Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    разбира се че може да се ремонтира платката , при условие че му разбираш

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Re:Panasonic CS-E9CKP - грешка F90

    Благодарение на колегата Aleksandars повредата е отстранена на много приемлива цена и с много внимание и отзивчивост! Искрени благодарности!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS-E9CKP H98 грешка
    От antonpenev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-15, 20:37
  2. Грешка H28 на Panasonic PE12DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-14, 20:43
  3. Грешка H16 Panasonic PE 9DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-12, 12:45
  4. Грешка F61 на DVD Panasonic
    От Conqueror във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-04-09, 11:41
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе