Резултати от 1 до 8 от общо 8

Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #1

    Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    http://www.lmg.nu/fileadmin/support/...c_felkoder.pdf


    Здравейте колеги.
    Имам два от посочените климатици и след дълго време без профилактика решихме да ги почистим. Викнахме фирма и момчетата почистиха колкото можаха - но въпросната грешка остана. След умуване решихме с баща ми да изчистим отново. Изтече адска мръсотия и вътрешното тяло светна ( топлообменник и турбина ), но гре6ката стои. Опитах се да изтрия паметта за грешки но няма резултат. След допълнително търсене на информация намерих линка по-горе.
    Някой знае ли как се проверява температурния датчик? Идеи дали може да е друг проблема? Има ли проблем климатика да работи така (с въпросната грешка)?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Грешка Н98 - високо налягане във вътрешното тяло. Температурните датчици на тръбите за този трябва да са два. Отваряте вътрешното тяло, откачате куплунзите на датчиците от платката и мерите съпротивлението на сензорите с мултицет. При 25 градуса трябва да е около 20 килоома; при 20 градуса около 25 килоома.
    Ще трябва да се измери и налягането, за да се установи дали наистина е високо.
    От написаното не става ясно дали въпросната грешка се появява постоянно или еднократно.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 20-01-15 в 16:35.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Благодаря за бързия отговор.
    Грешката е постоянна - не се трие от паметта, постоянно присъства при диагностика.
    Ще се опитам да измеря съпротивлението и ще видя какво ще покаже.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Ами ако е позапушил капилярка? Кога е монтиран? Вакуумиран ли е бил? Ако не е сензора, отива на капилярка, май май ?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Климатикът е монтиран поне преди 6 години ... мисля че беше монтиран в годината на производство на климатика ... не съм сигурен колко време точно е това ... трябва да погледна гаранционните карти. А тази капилярка чисти ли се, или директно се подменя? Предполагам се подменя само от специалист?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Капилярката се сменя, не се чисти. Ако е топло навън, пусни го на охлаждаве, минимални градуси, максимална скорост на турбината. Сложи токови клещи и изчакай компресора да развие максималната мощност, която позволяват температурите вътре и вън. Задължително е да е над номинала на машината. Ако я поддържа по-дълго от минута, капилярката може и да си е наред. Ако рязко свали мощността под номинал, в рамките на минута, викай майстор за консултация на място.
    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Цитат Първоначално публикувано от antonpenev Виж публикацията
    Климатикът е монтиран поне преди 6 години ... мисля че беше монтиран в годината на производство на климатика ... не съм сигурен колко време точно е това ... трябва да погледна гаранционните карти. А тази капилярка чисти ли се, или директно се подменя? Предполагам се подменя само от специалист?
    модела е 2004 та годинките отиват на х2 освен ако не е бил залежала бройка ..

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Panasonic CS-E9CKP H98 грешка

    Годинките наистина са 10 Климатика е слаган 2004 есенно време Мерихме термо датчика на топлообменника и се движи съпротивлението по графика от сервизната книжка. Номера с тия токови клещи не ми говори нищо ... но дали има проблем климатика да си работи така ... при положение че си топли и охлажда ... все пак ако не бяха дошли сервизните техници нямаше да разберем че има проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Грешка H28 на Panasonic PE12DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-14, 19:43
  2. Грешка H16 Panasonic PE 9DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-12, 11:45
  3. Panasonic CS-E9CKP - грешка F90
    От svetlio1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-11, 22:22
  4. Грешка F61 на DVD Panasonic
    От Conqueror във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-04-09, 10:41
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе