Резултати от 1 до 13 от общо 13

PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #1

    PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    Здравейте,

    Интересува ме дали въпросният климатик (PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1) ще топли 12 кв. м. стая, панел, южно изложение с 1 външна стена. Апартаментът е в Петрич, 4-ти етаж.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    Да но без да се гаси тоест като парното пускаш началото на сезона и сираш на пролет.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #3

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    Гледам, въпросния модел сега върви на промоция в една от големите вериги за 899 лева с монтажа. Искам да взема един за южна стая около 17 квадрата, като външната й стена е тази с прозореца и вратата към терасата. Зимата слънцето нагрява здраво в тази стая и от тази гледна точка, си мисля, че ще свърши работа, като външното тяло ще бъде на завет на самата тераса, в смисъл, че няма да го веят снегове и да е изложено непосредствено на атмосферните условия. От друга страна, ще се справя ли при трайно застудяване, около -15 градуса, което в нашия район се случва да е около две седмици в годината. Моля, специалистите да се произнесат за този модел!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    На почти същата цена гледам, че има ТЕ9НКЕ, според мен е по-добрия избор.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #5

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    А каква е разликата между този: http://www.technomarket.bg/products/...ic-cs-cu-e9hke и http://www.technomarket.bg/products/...-cs-cu-te9hke? Първият не е ли с по-добри параметри? Все на една цена са.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    ТЕ е с ЕТРВ, а Е с капилярка.

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #7

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    В този ред на мисли още по добре това http://www.technomarket.bg/products/...c-cs-cu-te9dke

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    TE9DKE е страхотен климатик със скрол компресор. Трябва обаче да се споменава за най-вероятния наложителен ремонт на мотора на турбината след време. Мисля, че същото грози и TE9HKE. Аз между двата бих скочил на DKE-то заради компресора.
    Все пак са модели 2005-2006 ако не се лъжа и това са останали бройки в ТМ, преди бяха на цени над 1500 лв .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #9

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    В крайна сметка, кое е оптималното, така че да не се очаква бъдещ ремонт и да работи кажи-речи безпроблемно до -15 градуса, E9HKE ли остава, или бихте препоръчали и някой друг модел? Понеже климатикът ще е за майка ми и баща ми. Ако беше за мен, бих рискувал да се занимавам гаранционно в бъдеще, но те живеят отделно и хем пак аз ще трябва да се разправям, хем ще е и на друго място, а искам да си го спестя, евентуално. Сега намирам и този http://www.technomarket.bg/products/...e9jke-cu-e9jke , също и
    http://www.technomarket.bg/products/...ic-cs-cu-e9gke ,за тях какво ще кажете?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    Е9ГКЕ ще ти свърши работа, дават го с двуредов обменник, другия също е с двуредов.Който и да избереш, ще ти свърши работа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #11

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    Днес ходих и до един друг магазин, откъдето си купих Плазмата миналата година. Там ми предложиха RE 9HKE, като бяха склонни с монтажа да ми го смъкнат до 900 лева, понеже на мен ми се въртеше мисълта да го съчетая и с още един за още една стая. Иначе, ако взема само него, за 930 с монтажа го предлагат. Казаха, че бил по-стар модел, но какво от това, ако върши работа. Ходих и до един от Технотата - там продължава промоцията с монтаж на този модел, който е първоначален обект на темата, тоест PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1. Направи ми впечатление, че има и още един, на пръв поглед абсолютно същият, само че моделът му е без единицата в края. Обаче, и на двата пише, че се справят до -5 градуса и ако вземат да замръзнат, ще отчая майка ми и баща ми, а толкова ги навивах за климатик. Та, съвсем се обърках сега какво да предприема - дали два от тези, промоционалните с монтажа, за 1800 лева общо, дали един за 899 с монтажа и един E 9GKE, който ще излезе на 949 плюс още 160 за монтаж...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #12

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    вземай TE 9 DKE няма да збъркаш аз имам подобен XE 9 DKE от 2005 никакви проблеми

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #13

    Re:PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1

    След почти двуседмично чудене и избиране на някой модел Панасоник, накрая оборудвах апартамента на майка ми и баща ми с две Митсубишита GE 25VA. Дано да останат доволни - след като изчетох доста от темите тука, ми се струва, че в момента това е оптималният вариант за тази цена. На пръв поглед, почвам да съжалявам, че когато миналата година избирах за мен, този модел ми се стори скъпичък, но предстои да видим... Поздрави на всички и благодаря за съветите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 20:11
  2. Избор между Panasonic TX-P50U30 и Panasonic TX-P42UT30E
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-12, 16:34
  3. PANASONIC CS/CU-RE9JKX-1
    От sriandol във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-11, 23:10
  4. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 18:00
  5. DAIKIN FTXS 20 или PANASONIC CS/CU-RE9JKX
    От john3v във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 12-10-10, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе