Резултати от 1 до 8 от общо 8

Panasonic E9JKE - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #1

    Panasonic E9JKE - проблем

    Колеги случаят е следният имам въпростният климатик и цяло лято си работеше почти постоянно на около 24-26 градуса и наскоро му обърнах режима да духа топло,сещате се защо и всичко си е наред но ми прави впечатление че не изключва иначе топло доволно както е било и други зими но не спира и духа на МАКС при положение че е на ауто/силата на струята/ и така денонощно.Изключих го от тока за няколко минути няколко пъти но нищо пак е така.Има някакви книжки и май ще се наложи да ги изнамеря да видя дали няма такава информация.Пускам темата главно ако някой е имал такъв проблем и да каже с 2 думи как се оправя.Ще съм благодарен ако някой помогне.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Така както казваш, духа на макс. и подминава зададените градуси ли?Какво става-пиши колко си му задал колко е в стаята,температура на входящ,изходящ въздух.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #3

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Ами задал съм му 26 градуса/топло/ и в момента в стаята е 25 но предполагам ще се качи още защото скоро го включих.Подминава с малко зададените градуси и предполагам това се дължи на това че не изключва.Преди като му задам да кажем 25 той си прави тези градуси и си намаля струята/когата е на ауто/ и след малко като падне малко температурата пак се засилва докато стигне зададените градуси и така...силата на струята се променя,а сега задавам му 26 достига ги даже може би ги подминава малко не съм се заглеждал дали ги минава но предполагам че да защото като работи няколко часа не се стои.После ще кажа със точност дали ги подминава.Някакви идеи ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #4

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Gencho_izgrev
    Ами задал съм му 26 градуса
    Ми пробвай да му зададеш по нормални градуси, напр 23-24° и виж как ще се държи. Ти лятото го пускаш на 24-26°, сега сауна ли си правиш?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Мислил ли си, че топлозагубите при зададени 26 градуса вътре и навън да кажем 5 градуса са близки или леко надхвърлят номинала на климатика и поради това той постоянно е на максимален вентилатор??
    За по-малки обороти слагаш по-мощен климатик и при 4-6 градуса навън, той работи на минимална степен на турбината и на 4-5 минути спира.При 2 градуса външна температура не спира, а постоянно на високи обороти досега не съм видял турбината дори при зададени вътре 23 градуса, а навън -11 градуса(това за дженерал в спалнята ми от подписа).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #6

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Воала ! Намалих го на 22 и след 1 минута работа намали вентилатора.Аз явно съм свикнал да го пускам на 24 лятото и сега го пуснах на топло на 26 и си мисля че е същата работа/нормална температура/ но явно за 10 градуса на вънка вкъщи 26 е много.Цялата работа е че аз съм се заблудил.Какво ли не пробвах книжки четох/на климатика инструкциите/ проверки за грешки търсих,показа ми "00".
    От 3 години близо го имам и още не съм му свикнал.

    Благодаря много на отзовалите се!!! Дай боже повече такива хора,че трудно се намират такива по днешните форуми!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Gencho_izgrev продължавай да си го ползваш със здраве и го дръж на 22-23* ,и ти ще се чувстваш по добре,а и климатика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #8

    Re:Panasonic E9JKE - проблем

    Дано изкара дълго,че сърцето ми се скъса като изръсих 1300 лв за него + 160 монтаж,уж заради качеството...Ще го видим!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?
    От pavlos във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 57
    Последно: 08-01-13, 11:03
  2. Проблем с Panasonic DMC-TZ2
    От DigiPro във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-10, 15:47
  3. Проблем с Panasonic FZ7
    От vino4erpec във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 13:45
  4. Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC
    От momchi007 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 16:07
  5. Колко е гаранцията на компресора на PANASONIC CS/CU-E9JKE?
    От mitko_ във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-09, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе