Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с климатика. как да го проверя ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с климатика. как да го проверя ?

    Здравейте !
    Възникна малък проблем с климатика, ако може малко помощ :rolleyes:
    Ще започна от самото начало: Климатика е Panasonic cs-ue12jke
    Преди Два дни през ноща имаше голяма буря и дъжд и беше много студено (градуси не съм мерил , но е било доста под нулата)и аз бях оставил климатика на 19-20 градуса (казвали са ми че когато е студено , да го оставям на повече градуси, уш да размръзява по-добре), но бях го забравил на 20 градуса, в стаята си беше нормално.
    На сутринта забелязах че е доста замръзнал , след малко започна да размразява и горе долу успя , но за съжаление само половината (или две / трети) другото си остана замръзнало, но в стаята си беше нормално на 23 градуса.Като видях че останало лед отвънка реших да налея малко топла вода (от бойлера) и го полях , леда се стопи и се махна.След малко в стаята се усети някаква странна миризма, някаде половин час , но си работеше перфектно.
    Изключих го за малко , реших да изчистя и филтрите ( ня бяха чистини от 3 месеца поне) , после го включих имаше пак малко миризма , но след малко се махна.И от тогава се появи следния проблем :
    ---Шесте степени на вентилатора отделят еднаква сила на въздух в стаята (но като усилвам степените от дистанционното се чува как винтелатора върти по-бързо, евентуално работи ,но духа еднакво)по принцип никога не съм се заслушвал как върти перката , защото климатика почти винаги работи на Първа степен на QUIET - режим за по-безшумна работа )сега забелязвам на QUIET - режим като че ли духа по-силно , дали се дължи на това че изчистих филтрите или се получило някаква повреда ? Може ли да се проврери някакси , забелязвам че на дистанционното има някакви малки копчета пише CHECH , ERROR RESET , RESET ,мислех да натисна Ресет , но първо да попитам за какво служат те ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Проблем с климатика. как да го проверя ?

    Съвсем нормално е след почиствана на филтрите да духа по силно.Погледни турбината с фенерче колко е чиста защото ако е станала като валяк ще трябва профилактика.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем с климатика. как да го проверя ?

    Климатика е на 2 години вече (преди 5 дни ги направи) миналия Януари му правиха профилактика.За сега си работи добре , но ме притеснява как бързо започна да топли на Тих - режим, но може да се дължи и на чистенето на филтрите , все пак бяха доста прашни, ако не покаже други проблеми , няма да викам техниците и ще се молим да не платим двойна сметка ток този месец

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:Проблем с климатика. как да го проверя ?

    бутона чек служи за проверка на евентуална грешка
    бутона ерор ресет служи за изчиствена на евентуална грешка
    бутона ресет си е ресет на дистанционното
    принципно този модел на панасоник си е известен с това, че си позамръзва понякога и това може да се избегне в накаква степен с поставянето на нагревател в тавата на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-12-13, 14:52
  2. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 17:32
  3. Отговори: 1
    Последно: 02-08-06, 19:17
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-04-06, 21:10
  5. Как да проверя порт 80
    От Jenny във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-05, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе