Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    BAbati извинявай ако съм те засегнал.Подведен бях от климамаркет че става въпрос за ДКЕ със скрул, но когато отоново погледнах заглавието разбрах, че той е сгрешилият...
    Какво значи "засегнал" Аз също не пиша тук, за да засягам някой На мен са ми интересни климите и възможностите им. Просто написах, това което видях в сервизното за модела, не съм бързал да пиша, за да взема нечия страна...

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    аз не пиша за ДКЕ, а за ХЕ12ЕКЕ и точно ДКЕ никога не е било със скрул компресор, никого не подвеждам, познавам моделите на панасоник, от самото начало прочетох темата и това че едва сега си погледнал заглавието не е мой, а твой проблем...

    направете справка и вижте с какъв компресор е ХЕ12ЕКЕ - това е модела с така наречената прахосмукачка
    през последните 17-18 години през ръцете ми са минали над 10000 панасоника и претендирам без да ровя по сервизни да знам кой какъв е и колко може...

    мисля, че е безмислено повече да се води тази полемика, защото тя по никакъв начин не помага на човека, който зададе някакъв въпрос и поиска помощ...
    също мисля, че е некоректно всеки въпрос по повод на панасоник във форума да се използва за изказване на генерални негативни изводи по повод на тази марка без даже и да се направи и елементарен опит да се помогне на този, който пита...


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Ще ядете бой всичките!

    XE9-12DKE: компресор 5CS102XEC - SCROLL
    XE9-12EKE: компресор 5CS110XBD04 - SCROLL

    Не знам това какво помага обаче на човека...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #19

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Значи климатика е купуван 14.11.2006г. За отзивите пре доволен съм, само сега където се измъчи малко. Но наистина го дават да работи до -15 градуса, бях останал с впечатление че е до -20 не знам защо.
    Външното тяло за съжаление няма достиг. Намира се на 2-ия етаж.
    Филтрите са чисти, но не знам каква е тази турбина вътре.
    Намлих вентилатора на най-ниска степен днес и си го оставих на 30 градуса и сега влизам. Усеща се вече топлината.
    Че днес сутрина се събудих на 17 градуса.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Сложи си едни външни ролетни щори с термоизолация в тях на прозорците в тази стая и си решил проблема.Ще има подобрение с 15 до 35% в отоплението на стаята.

    Климатика е много хубав навремето и аз го заглеждах, но всичко си има граници на възможностите.Мисля, че по-горе дадоха добър съвет за евентуална диагностика за загубен фреон от монтажа до настоящия момент, но ако не е това- ролетните щори ще помогнат.

    И наистина вземи намали температурата от 30 на 25-26градуса.Има ли по-малко фреон ще го разсипеш с тези зададени температури.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #21

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Може и да му има нещо,и както казва Justifi му намали градусите,моят е в 22 кв/м.без външни щори само PVC дограма,настроен е на 23 и онази сутрин при -20 С си беше 23,а вратата на хола е постояно отворена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #22

    Re:Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.

    Ми намалих го на 26 градуса, защото на по-ниска ми става студено вече, май ще трябва да извикам някой да го погледне (сервиз имам предвид), а и още нещо хола ми се на мира на ъгъла на сградата и дългата стена е външна и на късата са прозорците, като те заемат не малка площ.
    А за сервиз някой знае ли някой добър за Плевен например, че аз съм от Червен бряг? Трябва да им платя и пътя май.
    Абе за 5 години и 3 месеца, май ще трябва фреон, поне така си мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за размразяване на климатик Panasonic
    От steffan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 18-12-13, 20:38
  2. Въпрос относно Panasonic CS-XE12EKE
    От VelinD във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-13, 20:21
  3. Panasonic CS/CU-XE12EKE - кабелен канал за пакета в стаята
    От kirilmanika във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-08, 00:57
  4. Кой модел на Panasonic е по-добър XE12EKE или TE12DKE
    От kirilmanika във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 11-10-07, 22:47
  5. Panasonic CS/CU-XE12EKE - не може да затопли стаята над 25 градуса
    От Dilqnaaa във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-07, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе