Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree12Одобрявам

Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1

    Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Колеги я кажете за тази духалка от подписа ми нормално ли е да "размразява" при 3-4 градуса над 0-лата? Нямам никакъв опит с климатиците,този го имам от 2 месеца,но сега го пускам ,тъй като до сега времето беше топло.Пуснах го тази вечер нагласен на 25 градуса,поработи час - час и половина,спря да духа,завъртя шлюза на горе и диода power започна да мига.В гугъл прочетох,че това мигане означава,че се размразява,обаче от какво питам аз като температурите са положителни??? Това нормално ли е или да викам спецовете?

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Нормално е. Дефроства поради високата влажност и защото гони сигурно четири - пет градуса в помещението.

  4. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Благодаря.Мислех,че като е инвертор температурата ще е постоянна,а то се оказа ,че работи като обикновен климатик (спира,тръгва) и през тези 4-5мин докато размразява стаята изстива доста и после докато се затопли стават едни десетина мин студ .......

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    @steffan, стаята ти е с големи топлозагуби, а машината ти е предназначена за охлаждане. Върни я на този, който ти я е препоръчал или си приготви един адакс за зимата. Успех!

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #5

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Според документацията машината я дават да работи нормално до -10 градуса. Вероятно куц софтуер просто... А може и помещението да е голямо, както казва dodo_pv.

    Пробвай да смъкнеш 1-2 градуса от дистанционното и виж дали ще разскрежава по-рядко. Също така не го спирай. Остави го да си работи 24/7.

    Най-елементарната логика на размразяване е: ако разликата между стайната температура и тази на въздушната струя на климатика е по-голяма от еди колко си градуса, машината пуска разскрежаването. Така че, пробвай да нагласиш fan-а на по-ниска степен да духа. На HIGH вентилатор явно се обдухва по-добре датчикът на входа и машината разскрежава по-често. Поне при моята стара MHI конвенционалка е така. На AUTO чат-пат забвравя да се разскрежи. Пускам fan на HIGH и веднага се усеща и маха леда.

    Та така... Fan на по-ниска степен и 1-2 градуса надолу от дистанционното. Надявам се да помогне... Така и така си купил машината, ползвай си я. Дори и с духалка да и помагаш, пак си я ползвай.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    модела е с капилярка ,нормално си работи - тръгва ,форсира се до номинал и след известно време изключва .. като позахладнее ще почне да не изключва но струята която ще духа винаги ще е леко хладна .. за съжаление от тоя модел - толкова .. размразява при положителни температури навън щото явно вижда зор да стопли помещението 25° е твърде много не се надявай да ги поддържа

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #7

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    steffan, може наистина да е имало нужда от дефрост . Когато другия път влезе пак в дефрост погледни дали външното тяло не е заскрежено. Всеки "уважаващ се" климатик при 3-4 градуса , влажно време и надупен да гони голяма разлика би се заскрежил навън. Тогава и дефростът е наложителен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #8

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    При влажност почти 100% и включване да гони температура е напълно нормално да заскрежи който и да е климатик.
    По скоро е добре, че сам се е размразил. Мислиш ли че ще е по-добре с кофата да му слугуваш?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    модела е с капилярка ,нормално си работи - тръгва ,форсира се до номинал и след известно време изключва .. като позахладнее ще почне да не изключва но струята която ще духа винаги ще е леко хладна .. за съжаление от тоя модел - толкова .. размразява при положителни температури навън щото явно вижда зор да стопли помещението 25° е твърде много не се надявай да ги поддържа
    Извинявай, Алекси, но от доста години подмятам тука един Panasonic CU-G125KE, който е с капилярки. Два броя, даже ги сменихме миналото лято. Трябва да ти кажа, че във всяко едно отношение (каквото се сетиш- хардуер и софтуер) е класи над прехвалените в този форум модели дайсейкай на Тошиба. Така че, предлагам да не въвеждаме в заблуждение потребителите, че, видите ли, "капилярките бъркали по някакъв начин отоплението в големите студове". Проблемът с капилярките се появява методично в невакуумирани на времето машини, особено със стария фреон.
    Aleksandars, babati и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    не мога да се съглася .. липсата на EEV води до духане хладно на ниски мощности и снижен комфорт в стаята

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Всичко старо е по-добро от сегашното в някои отношения.Пък и старите машини са на R22.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #12

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Ами колеги да си призная отоплявам 2 стаи с климатика,които са с обща квадратура 22м2.И ми направи впечатление,че тези размразявания ги няма при сухо време ,само в дъжда са ! Иначе от хладна струя не се оплаквам,дори теракота под климатика се загрява все едно имам подово отопление,това при зададени 26 градуса и 3 градуса външна температура.Имам чувството ,че и цигара мога да си запаля от струята.Не знам защо мислите,че не става за отопление,мен ме топли повече от добре ,проблема беше само с това спиране и тръгване.Ако е само в дъждовно време ще го преживеем

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    то при 3 градуса всеки климатик топли ..
    Mega одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #14

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    липсата на EEV води до духане хладно на ниски мощности и снижен комфорт в стаята
    Абсолютно грешно изказване...

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    това са лични наблюдения и сравнения .. за мен определено е по добре със отколкото без EEV .. климатик с капилярка никога повече ( за мен) а всеки си преценява за себе си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-12-14, 19:17
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?
    От hristokk във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 04-02-14, 14:19
  4. Отговори: 13
    Последно: 27-01-14, 13:01
  5. Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.
    От kosama във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 21
    Последно: 03-02-12, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе