Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

CS-G125KE CU-G125KE Отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #1

    CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Климатика е 11 годишен, никога не е правена профилактика. Външното и вътрешното тяло са чисти. Тръбният път е около 6.5 м. Помещението - около 25 кв. м., вътрешно, с остъклена тераса. При температури до -8 гр. си топли нормално, не се тормози - външното тяло работи на 1 или 2 степен от 5 възможни. Единственият проблем е че прави 2.5 гр. по-ниски от зададените. Но в момента при по-ниски температури започва да прави по-често дефрост и след няколко дава грешка F11 и спира. Изключвам, включвам, нагласявам по-ниска температура - 19 гр. и си работи, макар и да не топли много.

    Въпросът ми е следният. Дали това са му възможностите или плаче за фреон или ремонт и мога ли сам да го установя. Миналата година след изчетеното във форума ми направих тест - при +5 гр. външна, включен на макс. вътрешна температура, след 10 мин. работа измерих вх. 20 гр., изходяща 45 гр.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Климатика е 11 годишен, никога не е правена профилактика. Външното и вътрешното тяло са чисти. Тръбният път е около 6.5 м. Помещението - около 25 кв. м., вътрешно, с остъклена тераса. При температури до -8 гр. си топли нормално, не се тормози - външното тяло работи на 1 или 2 степен от 5 възможни. Единственият проблем е че прави 2.5 гр. по-ниски от зададените. Но в момента при по-ниски температури започва да прави по-често дефрост и след няколко дава грешка F11 и спира. Изключвам, включвам, нагласявам по-ниска температура - 19 гр. и си работи, макар и да не топли много.

    Въпросът ми е следният. Дали това са му възможностите или плаче за фреон или ремонт и мога ли сам да го установя. Миналата година след изчетеното във форума ми направих тест - при +5 гр. външна, включен на макс. вътрешна температура, след 10 мин. работа измерих вх. 20 гр., изходяща 45 гр.

    Благодаря предварително.
    По принцип тези модели са до -5 градуса. От -8 започват дефрост на време - около 40-45 мин.
    Грешката според сервизното F11= Cooling / Heating cycle changeover abnormality ...- • 4-way valve • V-coil


    Може да е 4-пътник , може да е и пружината на компресора.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #3

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Как 11 год. климатик на който не му е правена никога профилактика ще е чист просто не ти вярвам.Светни с фенерче и погледни турбината дали е чиста.Просто климатика както всяка друга техника си иска поддържане за да ти служи.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Как 11 год. климатик на който не му е правена никога профилактика ще е чист просто не ти вярвам.Светни с фенерче и погледни турбината дали е чиста.Просто климатика както всяка друга техника си иска поддържане за да ти служи.
    Аз си го чистя. И с фенерче пак си е чист. Служил си ми е вярно. Но такъв студ не беше виждал до сега.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    KTT, гарантирам ти, че задната част на изпарителя ти е мръсна...

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #6

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Има и голямо значение къде е монтиран Ако е на бул. Сливница, профилактика през 1 седмица

    MHI-то от подписа ми също е на такава възраст и беше без профилактика до началото на тая зима. Дойдоха от Кондекс и изчистиха само вътрешното, външното си било ОК според тях. Но аз съм в краен квартал и то в края му Също така климата и на завет на терасата. Наистина си изглежда чисто външното.

    Турбината е мръсничка така като я гледам ама тия пичове май бързаха и много не им се занимаваше с мен та претупаха нещата. Естествено не ми взеха и много пари де. Но се замислям в скоро време да ги викна пак да изчистят и турбината.

  8.  
     
  9. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #7

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Не съм на ти с климатичната техника и не ми е ясно кое е изпарител. Но след почистване питите и вън и вътре светят като нови. Идеята на тази тема беше да се ориентирам сам в какво състояние е климатика. Защото сравнявам с Мидеята в другата стая -прави баня и не и пука от ниските температури. Точно обратния проблем спрямо Панасоника - искам да прави 19 гр. а се налага да я нагласям на 17 (най-малката) а тя прави 20. Външното на Панасоника е с около 30% по-голямо и се замислям дали толкова се е усъвършенствала техниката за тези 10 г. или просто Панасоника трябва да бъде дозареден или изхвърлен. Трябва да отбележа, че работата му не се е променяла през годините. Нито е тръгнал да работи по-добре, нито по-зле, но очевадно тези студове не му се отразиха положително.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    По принцип тези модели са до -5 градуса. От -8 започват дефрост на време - около 40-45 мин.
    Грешката според сервизното F11= Cooling / Heating cycle changeover abnormality ...- • 4-way valve • V-coil


    Може да е 4-пътник , може да е и пружината на компресора.
    вие тези пружини за нищо ги нямате, излезе проблем с един модел и хайде всичко стана една пружина...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Демонтаж, пароструйка, монтаж, презареждане и ако не се оправи на боклука все пак става въпрос за 11 лета ... иначе климатика е от най-истинските, при Майка ми един подобен бачка вече 16 лета ( с леки козметични намеси)

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    ако при майка ти си отиде компресора, вземаш рециклиран от ДКЕ (или си рециклираш сам, за да си припомниш как се работи с костюм на бюро), зареждаш с 1300 грама 410 и е пушка
    единствено само пластмасовия чек вентил дава проблем с задръстване...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #11

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Или обогатявам някоя скрападжийница.... защото климатика е на преклонна възраст и според мен няма смисъл да го мъча ако (когато) реши да се скапе....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Или обогатявам някоя скрападжийница.... защото климатика е на преклонна възраст и според мен няма смисъл да го мъча ако (когато) реши да се скапе....
    Прави си стария Панасоник и си го ползвай че вече такава техника нЕма :P В момента за климатик с такава изработка и качество трябва да се оръсиш 2 кила :P

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #13

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    Да ама на скоро с скапа приемника за дистанционното и се оказа че нов такъв струва около 100 лв при това приятелска цена въпрос на време е и други такива дребни ремонти да изплуват ... това е като стар мерцедес мнооого хубав ... е бил. А колкото до 2к (за 12кбту) аз съм на мнение че ако човек може да си позволи тази цена не толкова непрежалима ако наистина кореспондира със съответното качество.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    и на кой модел ти се скапа приемника?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re:CS-G125KE CU-G125KE Отопление

    На кой на кой на G120KE на майка ми и тази цена я получих през твоя сайт ... иначе да е жив и здрав дедо че намери при него такъв приемник и минах само с почерпка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 30-12-13, 03:01
  2. части за panasonic cs/cu -g125ke
    От ATANAS77 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-03-13, 09:43
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  4. ПРОДАВАМ ВЪТРЕШНО ТЯЛО ОТ ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК PANASONIC CS-G125KE
    От bobovo във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 20-07-12, 02:41
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе