Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    Здравейте колеги имам проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    климатика е монтиран декември месец и до преди 3 -4 дни работеше без проблем .Като отидох в клиента духаше сафсен хладко
    макар че е на макс ,на манометри показваше 14 15 бара не е заледил нито пак има следи на загуби на фреон нито по враските .Огледах и телата никаде няма омаслено и следи от пропуск . Проблемат е че не прави налягане .И вапросат ми е дали някои се е сбласкжал със такав проблем ? И ако мойе някои да помогне да дадете някакви савети >

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    Направи му самодиагностика да видиш дали ше искара грешка?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #3

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    най вероятно компресор, само ако температурата на компресора 22-23 градуса ще имаш налягане от 14-15 бара за Р410

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    Добре няма течове ама аз винаги за да елеменирам съмненията винаги източвам вакумирам и зареждам наново тогава мога да знам че проблема е другаде. А я си представи че се е появила някъде шупла и изпуска слабо в продължение на много време. Имал съм подобен проблем толкова слаб теч от една шупла изкарва 6месеца след зареждане.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #5

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    napravih mu samotest i ne dava greshki dade H00 .
    Пиши на кирилица!
    Jackas

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    Липсата на фреон едва ли ще ти даде грешка,

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    Количеството на фреона е важно за тестовете. Ако добавиш допълнително фреон веднага ще си покаже от намалялото количество на фреона ли е проблема. За компресията пробвай да му събереш фреона и виж дали ще може. В работещо положение на максимална мощност и вентилатор затвори лувъра(жалузите) на вътрешното тяло и виж какво налягане вдига.

    Също в работещо положение аз бих превключил няколко пъти четирипътния да видя обръща ли режима и дали не прави частичен байпас. Може чек вентила на отопление да не затваря и да работи само на една капилярка, при което също няма да може да вдига високо налягане. При частично запушени капилярки би трябвало на режим охлаждане смукателното налягане да е ниско, а на отопление ниското смукателно да води до бързо заскрежаване на външният топлообменник.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Проблем със панасоник Е 12 МКЕ

    ако се чувстваш неподготвен сваляш външното тяло и ми го пращаш във Варна...
    единствено ще се налжи да платиш транспорта и съотвенто фреона ако не го събереш...
    теста ще отнеме един ден, ако се наложи ремонт максимум още един (в случай на ремонт ще се наложи да дадеш и някои документи като гар.карта и т.н.)
    тъй като имам достатъчно богат статистически опит с топлообменниците на панасоник ще си позволя да кажа, че вероятността да имаш микропробив в топлообменника е 1/10000
    трябва да се концентрираш в количеството хладилен агент, евентуален пропуск от конусните съединения и т.н. по процедурата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Панасоник tx-l32s20e
    От Lubo7745 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-12, 12:01
  2. проблем с панасоник GKE 12
    От lacc във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 17:36
  3. Проблем с плазма Панасоник
    От Mihailov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 06-05-11, 21:59
  4. Проблем с DVB-C тунера на Панасоник
    От ivi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 48
    Последно: 26-12-10, 20:42
  5. Проблем със СД картата на Панасоник
    От Bellov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе