Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Покупка на климатик "Panasonic" ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #16

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    A не можеше ли да добавиш и едно реленце с НЗ контакти за 3 лв,и щеше да свиеш тези 15 лв/мес до 1 лв ???

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #17

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Аз съм вече четвърта година с китайски ранасоници(2 девятки и 1 дванайска), но когато ги избирах бяха последни модели с най-висок СОР. Доста рових из нета и установих, че разните Митсубиши, Фуджицу и тем подобни скъпи модели, най-ефективните им модели са натъпкани с разни измислени екстри и бяха по над 2000лв, а при Панасоник, една и съща механика в евтините и скъпите модели с еднакви технически параметри, но скъпите са малайзииски с ненужни за мен екстри и по-добра пластмаса която не се забелязва от дивана, а евтините са китайски с минимални екстри.
    Война водих с монтажистите щото исках да ми ги монтират с вишка(на 4-ти етаж) с възможно най-къс тръбен път, за да не ми загрозяват от вън, па и по-добро КПД. И трите ми климатика са монтирани външно срещу вътрешно тяло с не повече от 1м тръба. Вишката ми струваше 60 лв. допълнително за трите, но не съжалявам.
    С дванайската отплявам 100 кубика и при -20 градуса вдига 22 градуса вътре. Никакво замръзване и никакви проблеми. Като започна отоплителния сезон го включвам и изгубвам дистанционното. Изключва се като свърши. Апартамента ми изцяло външен, старо строителство, три реда единични тухли без термоизолация от вън, но с изолация на таваните от вътре с гипсокартон и вата.
    Едната девятка ми е в спалнята, но тя е към 10 квадрата и го включвам само като си лягам, а другата е в детската в която никой не живее и се включва само ако гости останат да спят, а дванайската е в хола който е хол-кухня-всекидневна 8х3,4м. без стена към коридора. Никакви профилактики не съм му правил и работи пИрфектно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Нали не забравяш да споменеш, че например си в блок с парно и съседите отдолу те топлят?

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #19

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Нали не забравяш да споменеш, че например си в блок с парно и съседите отдолу те топлят?
    Не! Старо блок на 60 години с над половин метър дувар(тухла единичка 3 реда) външни стени. Под мен живеят баба и дядото и наскоро почина и само една стая топлят, но и да топлят, от долу съм правил изолация със стериопор 5см и нова замазка, щото орегинално е сгур и паркет отгоре.
    В интерес на истината, тази зима имаше доста дни дето температурите падаха да -20 и се пробвах да го напъна макс колко ще може да вдигне и повече от 22 в средата на стаята не можа, но аз поддържам 20 и на тази температура съм по къс ръкав, па като живях с бившата, на 25 беше компромиса дето аз се събличам по слипове, а тя е навлякана като зелка :D .
    Целия ми апартамент е 75 квадрата по нотариален акт, а 62 по вътрешни тавани барабар с банята с 2,60 тавани и 3/4 от това се отопля с 12-ката. Комините още при ремонта съм ги запушил, а в единия съм вкарал абсорбера, но имам чувството, че ако го изключа вечерта и на другия ден като го включа, няма да има стопляне поне 2 дни при нормални зимни температури.
    Май трябваше да взема 15-ка когато го купувах, но със собственика на фирмата се имаме от ученици и ме разубеди, че замръзвали зимата, щото били само с по-мощен компресор, а със същите външно и вътрешно тяло като на 12-та, или нещо подобно и аз го послушах.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #20

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    "със собственика на фирмата се имаме от ученици и..." неговата приятелка ходи зимата по пражки,пък твоята е бивша...

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #21

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Де да беше така, щеше да си е суинг отношения, ама не бе!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #22

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Здравейте! Пиша в тази тема, макар че моята е малко по-различна. Не става въпрос за покупка, а за една малка интервенция, необходима за моя климатик. Моля който знае да ми препоръча добър сервиз за град Пловдив. То дори не е за сервиз, а ми трябва някой алпинист да се качи на перваза (на 7 етаж) и да прикрепи тръбата, от която излиза вода към една друга тръба. Съседите се оплакват, че им тече и шуми. Двете тръби са се разделили явно от вятъра. Ще си платя стига някой да се навие. Благодаря предварително!

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #23

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    потърси фирми, които поставят най-вече изолации по алпийски способ

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #24

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Потърсих и намерих - 70лв искат за тази услуга.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #25

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    Ами нормално е .Не всеки ще се съгласи да висне от 7 етаж.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Покупка на климатик "Panasonic" ?

    70 лева даже е долния праг на алпийска услуга

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик"Panasonic"за 30кв. м.
    От kayo2006 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 31-07-12, 22:22
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  4. Има ли смисъл от покупка на "refurbished" Самсунг?
    От alkor_rg във форум Samsung телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 22-03-09, 23:56
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе