Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

National 28RCX и 1 малък проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #1

    National 28RCX и 1 малък проблем

    Здравейте, преди месец и половина си закупих климатик на 100V, 2ра употреба. Моделът е National CS-28RCX, и като цяло работи много добре. Започнахме да го ползваме преди 10дни, седмица, поради настъпилите горещини. Проблемът се явява в следното:
    При пускане и започване на работа, си забълбуква фреона и спира след 2-3 минути, което мисля че си е ОК. НО когато достигне температурата и намали работата на компресора, започва да бълбука (понякога повече от 30-40 минути, докато не се задвижи компресора малко за да промени температурата), а от вчера, вече си вкарвам паранои, че е като леко затракване. Идваха преди няколко дни да го гледат, като не установиха нищо. (бях на работа и жена ми беше тук и ми каза какъв е бил "прегледа") Дошли, пуснали го, студено-топло, аспирация, йонизация, работи, и това. Вчера ходих пак и ще дойдат другата седмица, като почивам от работа. Желая да съм малко подготвен, понеже започнаха оправдания с дроселиране, така трябва да е и подобни, а ме убеждаваха преди това, че е от по-високия клас рециклирани климатици.
    Искам да попитам, може ли да се причини този звук, понеже не беше вакуумиран при монтажа (направиха нещо с 1 шестограм), и да не му стига фреон? (а ще изискам да го направят като дойдат този път)
    Ето 2 клипчета с проблема: (Линковете за достъп до файловете ще бъдат активни до : Петък 20.07.12.)
    1: http://dox.bg/files/dw?a=c36c0131a0
    2: http://dox.bg/files/dw?a=6ca638fe6f

    п.с. шум от външното тяло, има по-рядко, при тръбите, като течаща вода отново, а от вътрешното, най-силно се чува, където тръбите влизат в системата
    Благодаря за вниманието предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Изгледах клипчетата, но не мога еднозначно по звука да преценя дали шумът е от фреона. Не е хубаво, че климатика не е вакуумиран, ефекта от уж хубавата стока втора употреба се губи.

    Провери дали топлообменниците на климатика и вътрешната турбина на вентилатора са чисти. Задай най-ниската температура от дистанционното в режим охлаждане и максимален вътрешен вентилатор. Изчакай компресора да се наеме към максимума и пипни двете тръби при влизането им във външното тяло. Ако фреона е достатъчно температурната разлика между по-студената тръба (тънката) и по-малко студената (дебелата) трябва да е малка.

    Шум от преливане на течност (фреон) при вътрешното тяло обикновено се наблюдава само в режим отопление, когато фреоновите пари кондензират във вътрешното тяло до течност. В режим охлаждане при вътрешното тяло би трябвало да се чува само съскащ звук дължащ се на изпаряващият се фреон.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    naB4o, колко е тръбния път между двете тела? Как са изпълнени връзките между тръбите и вътрешно тяло - на заварка или със щуцери (фабрично)? И отново опираме до "овчето" отношение на разни тъпанари към климатизаторите....без помпа, no comment...Както казва valen1 - осрали са нещата. Машината ти наистина е висок клас...
    Модел: 2004~2005 година/R410А/Made in Japan
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.6 ~ 3.7), 9600 BTU (2050 BTU ~ 12650 BTU)
    Консумирана електроенергия: 460 W (75 ~ 890)
    COP: 6.09 (min 8, max 4.15)(коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.6 ~ 7.7), 12300 BTU (2050 BTU ~ 26300 BTU)
    Консумирана електроенергия: 565 W (75 ~ 1980)
    COP: 6.37 (min 8, max 3.89)(коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.6 kW, 19100 BTU
    Консумирана електроенергия: 1750 W
    COP: 6.23 (средна стойност)

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    В режим охлаждане при вътрешното тяло би трябвало да се чува само съскащ звук дължащ се на изпаряващият се фреон.
    Вален,точно при охлаждането го имаше този проблем преди време с дроселирането и при мен със същия,само,че по малък модел 22ка.При старт на компресора се почваше едно пълнене на вътешното като бойлер с вода,и при спиране на компресора почваше да се ''оттича''.И системата беше вакумирана при мен-освен този модел,да си страда от това дроселиране?.Иначе грамадно външно-35кг./за 7ца/много тихо със скрол и доста екстри моделче.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Не мога да си я представя тази комбинация от: хубав климатик за японският пазар (7 годишна втора употреба 10-ка за 1100 лева без монтажа, който е още + 150 лева) с добри характеристики и много екстри в съчетание с този звук от клипчетата.

    Нали уж японците бяха и са много разглезени, имали закони с високи изисквания към климатиците, искали и получавали най-доброто. Как този звук се връзва с климатик от среден клас нагоре. Добре направените климатици дори и евтините май не се държат по този начин.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #6

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Машината трябва да е много тиха и е класна. Принципно се чува само въздушната струя. По клипа не може да се определи. За дроселиране може да е от заварката. При смяна на обр. на турбината има ли разлика? Имам мисъл за нещо механично от вибрация.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #7

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Здравейте, благодаря на всички за отговорите, и бързите отзиви!
    Относно въпросите Ви:
    1. Направих теста с минимална темп. и максимален вентилатор, нямаше осезаема разлика в тръбите. Засега климатика не съм го пускал на отопление, за това не мога да твърдя нищо за този режим.
    2. Тръбен път близо 3 метра, 285-290 см. връзка тръбите към вътрешното е чрез спойка, а не фабрично.
    3. diksanal, при теб оправи ли се проблема?
    4. цената беше такава, като упоменатата, и точно затова очаквах, задоволително качество...
    5. при смяна на оборотите на турбината няма разлика, забелязвам този шум, когато турбината не циркулира (или почти не циркулира, т.е. когато си е стигнал температурата) И когато се задвижи, и завърти, църцоренето спира, а като въздушната струя спре, след малко пак започва това бълбукане. Иначе като въздушна струя и комфорт няма забележки.
    6. за чистотата на топлообменниците, не мога да твърдя нещо конкретно, като се замислям да взема спрей за почистване, да имам за всеки случай.

    Още веднъж благодаря за бързите отзиви!
    А ако звукът е причинен от дроселиране, може ли да се избегне по някакъв начин? Ще чакам и те да дойдат на оглед и да замерят налягането в тръбите и състоянието на фреона. Колко трябва да бъде налягането?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #8

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    "уж японците бяха и са много разглезени, имали закони с високи изисквания към климатиците, искали и получавали най-доброто"... и останалото идва тук.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341596798[/time]_________________________________________________

    Лоша синхронизация между турбина и компресор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #9

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Значи, преди малко си забълбука
    Режим и вентилация - автоматични на 23гр.
    При смяна на силата на вентилатора, няма промяна в бълбукането.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #10

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Махай тия автоматични.Слагай охлаждане.Вероятно при изсушаване пак ще е проблем.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341597288[/time]_________________________________________________

    23гр е добре,ако държите хъски в стаята.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Защо ли си мисля че може за това японеца да го е разкарал този климатик.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Ми за кво друго?!Сменил го е за две китайки с червено кимоно!

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Цитат Първоначално публикувано от naB4o

    3. diksanal, при теб оправи ли се проблема?
    Да, с подмяната на друг климатик.
    При гаранционен,при неотстраним проблем/доказан/,фирмата би трябвало да ти го подмени,с харесан от теб друг, на сходна цена.
    И не е лошо,да ти източат фреона,да заредят по везна,и този път задължително вакумиране,и тогава да видиш как ще се държи климатика,но ако няма разлика с преди, ще го мислите тогава.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Едва ли звукът е от дроселиране, защото до колкото разбрах се появява само при минимални обороти на компресора и че след като компресора се понаеме звукът намаля до изчезването му. Определено има някакъв проблем, неизвестно за сега какъв, но ми се струва, че не фреона е в основата на проблема.

    До какво разстояние от тялото този звук се чува? От клипчето останах с впечатление, че на около метър е силен.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #15

    Re:National 28RCX и 1 малък проблем

    Защо ми минава идея за пресния въздух, ако има тоя модел. Дали не прехвърля звука вътре. Наподобявам го на изкарана връзка отвън. Ако го има вътре има един накрайник и при негова липса може да се чува. Има ли пресен въздъх и ако да изключи опцията / спри го /. Нека го презаредят на кантар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. малък проблем
    От kkarakashev във форум Спорт
    Отговори: 16
    Последно: 23-04-12, 01:16
  2. Малък хард- проблем!
    От black_Batman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-11, 23:06
  3. Малък проблем с pdf
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 23:49
  4. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 12:15
  5. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе