Резултати от 1 до 6 от общо 6

Малък проблем с pdf

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #1

    Малък проблем с pdf

    Здравейте,
    Много му се зарадвах на новия Office 2007, защото може да прави и pdf файлове (аз лично ги смятам за много практични), и се хвърлих да преобразувам някои често използвани служебни формуляри... установих обаче, че са много по-големи, отколкото очаквах. След известен брой експерименти забелязах, че има зависимост между фонта, който използвам, и големината на файла. Times New Roman - малък размер; Candara (от новите фонтове в Офиса - голям обем). Явно е от тях, смятам аз.
    Въпросът ми е, дали според вас заключенията ми са правилни, и ще трябва да използвам някой традиционен фонт (големината на файла ми е важна, говорим за 8-10 пъти разлика), или проблема е другаде?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #2

    Re: Малък проблем с pdf

    Предполагам, че по-екзотични шрифтове трябва да бъдат влагани в самия pdf, което увеличава размера на файла. До колкото зная ако изготвиш документ и после потребител го отвори без да има използвания от теб шрифт инсталиран, Adobe Acrobat Reader прави опит да го подмени с serif или san serif, така че напразно си хабил усилия. Това е условно, понеже съществуват и други pdf reader-и и е възможно всеки да се държи по коренно различен начин. Тъй че моят съвет е да ползваш възможно най-стандартните средства ако мислиш, че може имаш ядове иначе (не е задължително да е times new roman естествено).
    BTW, аз не съм тествал офис 2007, така че не зная как се създават pdf файловете, но можеш да провериш ако има опция за embed-ване на шрифтовете каква е разликата в размера със и без нея.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Малък проблем с pdf

    То май идеята на pdf-а е именно това - вграждане на използваните шрифтове, за да може документа да се изобразява по един и същи начин независимо от променливите на клиентската система.
    Точно това тествам в момента и най-вероятно утре привечер ще има резултат

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Малък проблем с pdf

    //Малко
    има там едни китайски някакви фонтове и понякога, когато отварям .pdf файл - ме предупреждава, че ми трябвало нещо си. Аз не му давам и не ми зарежда нещото. 95% от случаите си чета файла адекватно (схеми, чипове, графики).
    Много рядко се случват маймунеци.
    Та (ontopic) това си е идеята - да се чете от всеки и добре си е направено! PDF си правя по стария начин - с "CutePDFWriter" като принтер.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Малък проблем с pdf

    Или що не с Open Office

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #6

    Re: Малък проблем с pdf

    Бях позабравил за CutePDF.
    Пробвах го и него, и се получиха интересни резултати - явно работи по по-различен от Офиса начин.
    В зависимост от фонта, при Офиса разликите в обема на файла са драстични - в моя случай от 95к с Candara, през 48к с Verdana и 13к с Times New Roman* . При Cute-то разликите са минимални - между 40 и 50к.
    Направи ми впечатление обаче по-доброто изображение при CutePDF. Това всъщност най-вероятно е от някакви настройки, но пък незнам дали въобще може да се пипа някъде*
    Що се отнася до

    Цитат Първоначално публикувано от mitkko
    ...можеш да провериш ако има опция за embed-ване на шрифтовете каква е разликата в размера със и без нея.
    ... има нещо такова, текста буквално е "Bitmap text when fonts may not be embedded", но разлика при "екзотичните" фонтове няма.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. малък проблем
    От kkarakashev във форум Спорт
    Отговори: 16
    Последно: 23-04-12, 00:16
  2. Малък хард- проблем!
    От black_Batman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-11, 22:06
  3. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  4. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 22:01
  5. Малък проблем с Hibernate-та на XP-то
    От DEFILER във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-04, 09:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе