Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

малък проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #1

    малък проблем

    получи се малък проблем. за един испит ми трябва да направя 50 лицеви опори а в момента зациклям на 25. испита е максимум до края на януари. Има ли начин независимо дали е само с тренировки или и с хапчета каквито и да са да се постигне този резултат. а ако има някакво значение сам 64 кг.
    мерси за савета ако някой го даде. или да си тарся фитнес инструктор.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:малък проблем

    повечко витамини и никакъв алкохол и цигари, а тренировките трябва да са много, дори и по два пъти на ден. сериите до отказ

    за 1 месец маса не можеш да направиш, затова трябва да разчиташ на това, което имаш. не си казал колко ти е ръката, включително дали тази обиколка се пада по-скоро на бицепса или трицепса

    64кг нищо не е, що се отнася до лицевите, така че собствената ти тежест не е кой знае какъв фактор...

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:малък проблем

    ne mi trqbva masa a broi opori, za tova se chudeh dali da polzvam i nqkakvi hapcheta ili injekcii , no nqmam hal-haber ott ova. prosto ispita e fizicheski , opori, bqgane skok.. oporite sa mi problem

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:малък проблем

    обясних ти какво можеш да направиш за 1 месец, без да се превръщаш в идиот от инжекциите

    изборът си е твой, тялото, здравето, онова между краката ти и всичко останало също. ако не разбираш това, което съм написал (за постигането на един и същ резултат по два различни начина - по-голяма маса или по-трениран мускул със същата маса) виждам защо вече си практически решил да се превръщаш в ходеща менделеева таблица

    освен това не видях да си казал колко и каква ти е ръката, защото ако си с 25-28см ( ), тогава и от църквата да не излизаш от молитви да ти помогне бог, пак няма да успееш

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:малък проблем

    @FearMe грешиш за ръката.
    с 28см ръка преди 12г ( аз - бях 74кг) правех между 80 и 100 опори на серия или 60 на една ръка.
    Лицевите зависи от ината и от повтаряемостта.
    за по малко от месец не спирах където и да съм да правя опори.

    Никакви инжекции няма да помогнат.
    инжекциите помагат на мускула да се стегне , но не и да издържи.
    натоварването при лицевите опори е много голямо и само стягане не върши работа - трябва и много "жилка"

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:малък проблем

    Значи има медикаменти, които ще ти помогнта, но трябва да тренираш както ти казаха по горе иначе само с медикаменти може да скъсаш мускул или сухолижие или най-малкто да го разтеглиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re:малък проблем

    Квото се заядохте с рамера на ръката!При лицевите упори почти няма мускул в човешкото тяло, който да не се натоварва.Човека просто трябва да качва всеки ден по една две над зациклилите 25 и ще стане работата.

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Re:малък проблем

    Моят опит казва следното:
    1. пий много вода. 6-7 чаши дневно, но да са половин час преди ядене и 2-3 часа след. Още по-добре, ако я пиеш подсолена.
    2. виж си техниката, вероятно имаш проблем в постановката - тук експериментирай с по-раздалечени или по-събрани ръце и с насочване на пръстите в друга посока, за да натоварваш по-равномерно мускулите.
    3. психирал си се, оправи тоя проблем. 25 опори е постижение за нетренирана жена. Ти със сигурност можеш да минеш 50.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:малък проблем

    25 лицеви опори е постижение и за нетренирал 60кг мъж Bibi,в доста случаи и по -малко.

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Re:малък проблем

    Добре, може да бъркам.
    Аз не съм мъж и съм под 60 кила. Ако няколко месеца не се движа изобщо, след това правя 20 само от инат. И после поне 2 дена имам мускулна треска, която обаче не е в бицепсите и това ме накара да се замисля и да си сменя постановката.
    Затова ми се струва, че за човек, който явно всеки ден прави опори, има и психически проблем, щом не може да вдигне над "магическото число" 25.
    Освен това аз вярвам, че не бива да се злоупотребява с ината и човек да се пресилва. Смятам, че пресилването дори не повишава резултата в дългосрочен план.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:малък проблем

    Ината е голям стимул , но не се усеща човек като прекали и после - ох!!!
    Наскоро играх баскетбол с 6 момчета , като най-големия бе 18г .( след месеци навършвам 35 )
    вярно - разбих им представите за това какво е баскетбол , но после 4 дена дена бях в "реанимация", макар да си бягам и скачам почти всеки ден и това понятие "мускулна треска" скоро не го бях усещал.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:малък проблем

    techno, не греша за ръката, защото не говоря по принцип, а в неговия конкретен случай

    25-28 ръка (при това отново потретвам - зависи повече бицепс или повече трицепс?) няма как за 1 месец нито да се тренира/стегне, за да удвои постижение, нито да вдигне маса, която да позволи поемането на по-голямото натоварване

    marto68, в лицевите основно играят 2 групи мускули, а не цялото тяло
    вдигането с по 1-2 на ден няма да му помогне да удвои резултата, защото е маргинална промяна. тя чисто и просто би му помогнала да си установи ТОЧНО лимита - 25 или 31... тренировките не трябва да бъдат в гонене на конкретна бройка, а всяка серия да е до отказ. по този начин ще си "травмираш" (в добрия смисъл) мускула толкова, че да го насилиш да се развива.

    bibi, що се отнася до предположението ти за лесни 25 от всеки, тук няма как да не потвърдя казаното от techno. ама в голяма грешка си . виждала ли си нетренирал мъж, който не може да направи и 1 набиране? опвече са, отколкото предполагаш

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re:малък проблем

    Моя съвет е да комбинираш лицевите с други упражнения. Щанги, набираници, абе с каквото можеш да натовариш горната част от тялото си. Както казаха по-горе между 25 и 50 разликата е голяма. Успех...

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re:малък проблем

    Стигнах до 35 ежедневни. И 37 инцидентни.
    А преди 6-7 седмици започнах от 14 (и после се наложи цяла седмица да почивам).
    Не е зле. (Все пак съм на +++++39 години)

    Правя го за да си тренирам ината преди всичко и чак след това физиката - наскоро реших, че доста съм се разглезил откъм вредни навици и е време да направя нещо по въпроса, за да си върна младежкия инат, който много ми помагаше навремето да се справям лесно с трудностите, а сега съм започнал да се предавам доста по-лесно.

    А като странични ефекти - апетита ми се повиши и спя значително по-дълбоко и повече (+45 минути). И най-важното в случая, сега като се събудя се чувствам отпочинал и бодър, а преди като се събуждах, бях като парцал. От години не съм спал така добре и затова считам, че не е нещо сезонно, а се дължи именно на ежедневните лицеви опори.

    ПП. Ежедневните вече са 40, а инцидентните са 42

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:малък проблем

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS

    А като странични ефекти - апетита ми се повиши и спя значително по-дълбоко и повече (+45 минути). И най-важното в случая, сега като се събудя се чувствам отпочинал и бодър, а преди като се събуждах, бях като парцал. От години не съм спал така добре и затова считам, че не е нещо сезонно, а се дължи именно на ежедневните лицеви опори.

    ПП. Ежедневните вече са 40, а инцидентните са 42
    А жена ти е също доволна предполагам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малък хард- проблем!
    От black_Batman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-11, 22:06
  2. Малък проблем с pdf
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 22:49
  3. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  4. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 22:01
  5. Малък проблем с Hibernate-та на XP-то
    От DEFILER във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-04, 09:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе