Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree11Одобрявам

Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #16

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Искам да попитам, ако PKE e наследник на NKE-3 тогава мога ли да очаквам нормално отопление до -15C при положение, че при PKE в каталог 2013 липсва официално като функция, а при NKE в каталог 2013 е налична?

    И като цяло при положение, че примерно изисквам отопление при -15C... E12NKE-3, E12PKE или NE12MKE да си взема? Трябват ми една 9 и една 12 и като цяло бих искал от трите да избера най-доброто с оглед на работа и дълъг живот. Цената е по-скоро от второстепенно значение. Все пак ако е безсмислено да се взима NE12MKE или е outdated model - разбира се бих си спестил парите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Ми аз да питам - защо при всичкото това чудене да си взимаш Панасоник?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #18

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Не виждам проблем в чуденето. Избор има - избира се. Panasonic искам тъй като имам такива на над 10-12 години (ако не и повече) и до ден днешен си работят идеално, изключая повишено ниво на шум в следствие на нормална амортизация. Т.е. смятам, че би трябвало моделите 9-12 от сорта на 1500-2000лв да са качествени и се надявам на дълготраен живот. Теорията е - като си доволен от марката - защо да я сменяш?

    Иначе бих си взел Самсунг, на които съм си фен ама нещо ме съмняват като надеждност (без да имам конкретна информация и да съм проучвал).
    mirandi одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Вземи си PKE тогава.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #20

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Все пак съм отворен за предложения и към други марки - ако има нещо дето да е осезаемо по-добро пак в рейндж да кажем до около 2000лв за 12-ка. Сега се зачетох за Daiseikai V... така или иначе покупката ще е след няколко месеца и има време да се осведомя за алтернативи.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #21

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Цитат Първоначално публикувано от Dreamer Виж публикацията
    Искам да попитам, ако PKE e наследник на NKE-3 тогава мога ли да очаквам нормално отопление до -15C при положение, че при PKE в каталог 2013 липсва официално като функция,
    Не знам какви каталози гледаш, но не се притеснявай, машината ще те топли...и при -15°С.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    PKE серията е нова и не е тествана още на отопление при големи студове и влага. Божа работа, зависи от софтуера. Хубавото при тях е полимерното тънкослойно покритие на външния топлообменник, благодарение на което се очаква по-краткотраен и пълноценен дефрост.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #23

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    Цитат Първоначално публикувано от Dreamer Виж публикацията
    Все пак съм отворен за предложения и към други марки - Ако има нещо дето да е осезаемо по-добро пак в рейндж да кажем до около 2000лв за 12-ка. Сега се зачетох за Daiseikai V... така или иначе покупката ще е след няколко месеца и има време да се осведомя за алтернативи.
    Хубаво си се зачел, пък ако можеш и да я гледаш у вас как работи, ще останеш доволен.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Идва новият Panasonic, серия PKE-3, вече с ТРВ.

    При -15 градуса, девятката отдава 1700 W (Дайсейкай 10PKVP-E на Тошиба отдава само 1300W), а дванадесетката 2 kW. Ще топлят, ако топлинните загуби на помещението не са по-големи. Ако успяваш да го стоплиш с маслен радиатор при тези температури, значи ще стане и с панасоника. Виж долната графика и таблиците:

    1.jpg2.jpg3.jpg
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 16-06-13 в 10:34.
    estqwerty одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  2. Идва ли нов ледников период?
    От Mega във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 20-02-12, 22:16
  3. Panasonic Z серия
    От universeus във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-11, 14:47
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52
  5. Откъде идва nick-а ви?
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 78
    Последно: 15-04-04, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе