Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree8Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars
  • 1 Post By Aleksandars
  • 1 Post By turboie
  • 2 Post By JOKVN
  • 1 Post By paparak_ivi
  • 1 Post By skromnia
  • 1 Post By Mega

Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1

    Question Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Искам да попитам , има ли някой наблюдение върху работата на тези машинки . Знам че Панасоник отдавна не е од върховите модели но параметрите на хартия са доста съблазнителни . Въпроса е дали е така и в действителност и какъв е % на дефектност при тази марка ?
    Благодаря предварително на помогналите .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Моделите са много добри като параметри и като работа. Също така са добре позиционирани откъм цена/качество.
    mirandi одобрява това.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #3

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Моделите са много добри като параметри и като работа. Също така са добре позиционирани откъм цена/качество.
    Благодаря , сега втората част на въпроса - ще ми вършат ли работа за това жилище в гр Търговище :

    Първа спалня 12.4 м2 / 31м3
    Втора спалня 10.8 м2 / 27м3
    Хол 24,2м2 / 61м3
    коридор(антре) 7,8м2
    баня 5,2м2

    Ще ги използвам за охлаждане и отопление . Помещенията са така както са написани по горе ( обща квадратура на 3те стаи в които ще се монтират - около 47м2 с височина 2.5м), тухла(ППК - пълзящ кофраж), краен апартамент, на 3 етаж с гипсокартонови тавани с 10 см вата и
    Ондутис AL 90 , с PVC дограма КМГ профил 6 камерна и стъклопакет 4 сезона 32мм . Холът е със западно а спалните с източно изложение , като първата спалня е с остъклена тераса(КМГ 6 камерна + 32 мм Енерджи пакет) . Всички външни стени са изолирани с Ригитерм 63мм , а вътрешните с Ригитерм 33мм .На пода е положен трислоен паркет 15мм. Желанието ни е около 25градуса . В случай че можете да предложите нещо по добро в рамките на тази цена (4 до 5 хил. лева с монтаж) , имам време да събирам мнения. На отзовалите се предварително благодаря и пожелавам добро здраве и приятно настроение.
    Този пост е редактиран от mirandi; 28-02-13 в 22:26.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    тия модели не са ли с капилярка .. Панасоник имат навика така да се изгаврят с машините си - хубав компресор ,масивни топлообменници и капилярка .. той пак ще топли ,но това влошава икономичността и долната граница до която топлят ефективно ..

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #5

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тия модели не са ли с капилярка .. Панасоник имат навика така да се изгаврят с машините си - хубав компресор ,масивни топлообменници и капилярка .. той пак ще топли ,но това влошава икономичността и долната граница до която топлят ефективно ..
    Не съм професионалист и немам на идея какво е климатик с капилярка... , затова съм тук и питам . В описанието на нито един от сайтовете на които го открих не се споменава думата "капилярка". Та ако можеш дай малко разяснение

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Адаш, с капилярка са...Но мога да те уверя, че в това няма нищо лошо...Представи си следната ситуация - скапва се ТРВ-то на даден модел. И не можеш да намериш същото. Какво правим? Заменяш го с капиляри и отново машината работи. Ще ти дам един пример - скоро свалихме 12DKE с проблем в компресора - докато е бил в гаранция, е сменян веднъж, и сега накрая почти на петата година - отново драма с компресора. Първия път не знам за какво е сменен (дали електрически е скапан или пружина), но сега беше изгорял електрически, и то зверски. Маслото беше чисто черно, отвратително...Сменихме компресора, оттам заради маслото сменихме и капилярите и накрая за десерт, четипътния вентил. И всичко това, заради това масло защото беше задръстило всичко. Ако имаше ТРВ, пиши го пътник...също щеше да се запуши.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    не знам дали си заслужава да се ремонтира машина на години така или иначе .. но понеже панасоника ми е с капилярка ( не че е лоша машина ,напротив ) но определено под -10 работи по зле от другите ми машини и според мен е точно заради капилярката .. не виждам други слабости в изработката му

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #8

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Това че е с капилярка не е никъв проблем Панасоник сасе доказали че и с капилярка пак топлят и са надежни да не говоря че имат модели от първите с Скрол компресор и капилярка и бачкат перфектно сатава вече 10 години
    mirandi одобрява това.

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #9

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Не мисля че едно ТРВ прави чудеса с климатика,мога да дам един пример МКЕ-9 който е с капилярка срещу GE25VA който е ТРВ,лично съм се убедил че под -5 панасоника топли по добре от МЕ.Също срещам мнения във форума ще панасоник били шумни,което за мен не е вярно.Едвам долувими са разликите в шума,визирайки двата модела.
    VeleV.Klima и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от turboie Виж публикацията
    Това че е с капилярка не е никъв проблем Панасоник сасе доказали че и с капилярка пак топлят и са надежни да не говоря че имат модели от първите с Скрол компресор и капилярка и бачкат перфектно сатава вече 10 години
    те бачкат ,и моя е от тях ,но е доста далече от перфектно .. а моделите след моя да ми ги подаряват няма да си платя монтажа да ги сложа честно казано ..

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    имам 2 панасоника нке -12 ка и мке 9 искам да кажа ,че засега 2 години несъм видял никакви проблеми кучета са и съм доволен от сметките за ток определено с двата последния месец тока ми е 118 лв. грея се тях на бойлер съм и готвим само на ток .Вярно всичко ми е клас ААА - пък незнам с капилярка ли е без капилярка ли са , сами си правете изводи дали стават климатиците
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #12

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    На същото мнение съм и аз.Сложихме си миналата година NKE 9 ECO NAVI модел 2012 г и един ДАЙКИН FTXN 50.Най-високата сметка ми беше 209 лв,но имаме си и бебе на 2 г , ползваме сушилня,също готвим на ток и пр.Така ,че иаз съм доволен.Верно,че работехме цяла година за два климатика,но не съжалявам.Мога да предложа да пробваш и кредит ,,енергийна ефективност,,от ,,СИБАНК,,.Миналата година,там беше най-изгодно.Възползвах се и спестих 20%.Верно и съм доволен.
    mirandi одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Panasonic E7NKE-3/ E9NKE-3/ E12NKE-3

    Сибанк вече нямат пари по ЕЕ. Прокредит имат много, но лоши условия. Райфайзен за изчерпали парите за фирмени кредити, но за частни още раздават. За ДСК не знам. Това е инфо от онзи ден.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG CS09AQ.NB0/S09AQU.UB0 или PANASONIC CS/CU-E9NKE-3
    От pomukal във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 12-04-13, 18:52
  2. Fuji RSB-9LDC vs. Panasonic CU-e9NKE-3
    От Panchito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 13-12-12, 21:13
  3. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 19:11
  4. Panasonic CS/CU-E9NKE-3 или PANASONIC CS/CU-UE12JKE
    От antondonew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-12, 15:37
  5. panasonic cs/cu-e12nke-3 шум?!
    От jayka256 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 02-08-12, 10:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе