Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree7Одобрявам

Проблем с Panasonic CS-A9BKP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #1

    Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Здравейте, на първо място ще кажа, че наистина моделът е доста стар, но в продължение на 10 години вършеше прекрасна работа, почти нон-стоп - и лято, и зима, без изключване.
    Както става ясно от темата, климатикът ми е Panasonic CS-A9BKP. До скоро работеше прекрасно, нямаше проблем дори при много ниски температури. От няколко дни обаче, когато температурите вечер и през нощта паднат под -5 градуса, вътрешното тяло на климатика духа много слабо, почти студен въздух, а капакът стои в едно положение. И така в продължение на часове. А външното тяло се чува, че работи. Когато външната температура се покачи и вътрешното тяло влиза в нормален режим.
    Вчера викнах майстори. Изчистиха питата на вътрешното тяло, измихме прахта от детайлите и т.н. Провериха фреона и се оказа, че почти няма нужда от допълване, като допълниха малко.
    Към обяд температурите навън бяха високи и климатика си работеше нормално. Обясних им проблема, но те май не ме разбраха, защото към момента машината работеше. Все пак направиха профилактиката и се надявах, че нещата ще се оправят. Но ето, че и тази нощ и в момента климатикът пак е като "забил". Няма как да ги викна точно в момента, в който не работи нормално, защото това е сутрин и през нощта.
    Та въпросът ми е машината се е амортизирала и толкова си може вече или има някакъв проблем, който климатикаджиите не могат да уловят? За сравнение, както казах по-горе, много години не съм имал проблеми и знам как работеше климатикът и колко добре топлеше. А и не е от студеното време, защото първо не е чак толкова студено и в другата стая има Econavi, който работи перфектно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_4o Виж публикацията
    Здравейте, на първо място ще кажа, че наистина моделът е доста стар, но в продължение на 10 години вършеше прекрасна работа, почти нон-стоп - и лято, и зима, без изключване.
    Както става ясно от темата, климатикът ми е Panasonic CS-A9BKP. До скоро работеше прекрасно, нямаше проблем дори при много ниски температури. От няколко дни обаче, когато температурите вечер и през нощта паднат под -5 градуса, вътрешното тяло на климатика духа много слабо, почти студен въздух, а капакът стои в едно положение. И така в продължение на часове. А външното тяло се чува, че работи. Когато външната температура се покачи и вътрешното тяло влиза в нормален режим.
    Вчера викнах майстори. Изчистиха питата на вътрешното тяло, измихме прахта от детайлите и т.н. Провериха фреона и се оказа, че почти няма нужда от допълване, като допълниха малко.
    Към обяд температурите навън бяха високи и климатика си работеше нормално. Обясних им проблема, но те май не ме разбраха, защото към момента машината работеше. Все пак направиха профилактиката и се надявах, че нещата ще се оправят. Но ето, че и тази нощ и в момента климатикът пак е като "забил". Няма как да ги викна точно в момента, в който не работи нормално, защото това е сутрин и през нощта.
    Та въпросът ми е машината се е амортизирала и толкова си може вече или има някакъв проблем, който климатикаджиите не могат да уловят? За сравнение, както казах по-горе, много години не съм имал проблеми и знам как работеше климатикът и колко добре топлеше. А и не е от студеното време, защото първо не е чак толкова студено и в другата стая има Econavi, който работи перфектно.
    вероятно компресора заминава ,защото при по топло време няма нужда от дефрост

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #3

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Той не дефроства често, а просто капака стои в едно положение, духа слабо и почти студено. Но не е в режим на дефрост.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    след дефроста вероятно компресора върти но не прави достатъчно налягане и затова вътре духа слабо и хладно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Забравих да кажа и какво друго ми направи впечатление - почти не тече отвън. Има само няколко капки вода под тялото.
    А относно дефроста, за 3-4 часа е дефроствал веднъж.
    Надявах се ако има проблем с налягането вчера да бяха казали.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    до колкото се сещам има начин да провериш климатика изкара грешки от дистанционното виж дали няма да изкара нещо

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #7

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Имаш ли представа каква е комбинацията от бутони за това сервизно меню?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    мисля че се задържаше set ili cansel за 5 секунди и като влезе в режима се сменят със стрелките за градуси ако се бъркам потърси в нета как се вадят грешките има го

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    Мерси много!
    За съжаление намерих как се влиза в сервизното меню, но само за новите модели. Там има check бутон, докато на мойто дистанционно няма. Не става и със задържане на на cancel или set.

    - - - - - - - - - -

    Някакви идеи?
    Този пост е редактиран от vlad_4o; 22-12-13 в 11:49.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    това е стар неинверторен климатик, в който няма система за диагностика и показване на грешки
    за сметка на това нещата са доста прости за проверка
    в тази връзка обаче е важно да знаем как въпросните специалисти "провериха фреона", защото тази проверка става ЕДИНСТВЕНО като се извади целия фреон с източваща станция в бутилка и се претегли
    практиката сочи, че от 100 специалиста 2-3 имат източващи станции за хладилен агент, 20-30 са чували за източващи станции, а останалите църкат фреони на "корем"
    освен това един климатик като си е стоял 10 години с фреона и на 20-тата година пак ще си е с него?!?
    dodo_pv, VeleV.Klima, Aleksandars и 3 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #11

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    При мен "на корем" го напълниха. Отвъртяха единия винтил на външното тяло, сложиха маркуча, отвъртяха кранчето на бутилката с фреона и казаха, че има нужда от малко доливане. Процедурата трая не повече от 2 минути.
    Иначе сега климатикът си работи нормално, но е много топло навън. При ниски температури пак забива и "сбива".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #12

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    трябва ти сервиз и то да е сериозен а не "на око"

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    аз на корем само ракия си сипвам

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    ако искаш да решиш нещата ще трябва машината да се зареди с заводското количество фреон, което е указано на табелката, да се провери тока, който също е указан на табелката
    важен елемент е степента на замърсяване на външния топлообменник, което обикновено води до по-бързо обледяване, по-чести размразявания и в крайна степен до невъзможност за нормална работа в режим отопление
    същото, но в по-малка степен поради това, че става дума за неинверторен модел важи за чистотата на вътрешния топлообменник и турбина
    често срещано явление при уреди на такава възраст е запушване на клапана на капилярката поради натрупване на нагар от маслото
    не писах за външния вентилатор, но се предполага, че той работи и това всеки може да го провери

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #15

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-A9BKP

    climamarket, благодаря за инфото! Външният вентилатор си върти, вероятно с фреона има проблем още от предпоследната профилактика преди 2-3 години, защото и тогава доливаха.
    Малко лаишки въпрос, но възможно ли е тогава да са сложили друг вид фреон и ефективността на климатика да е намаляла? Този модел е с R22 и сега доляха от него, но на предпоследната профилактика май не беше същия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-01-15, 16:35
  2. Panasonic cs-a9bkp - проблем
    От vlad_4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 09-01-15, 07:54
  3. Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?
    От pavlos във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 57
    Последно: 08-01-13, 10:03
  4. Проблем с Panasonic DMC-TZ2
    От DigiPro във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-10, 14:47
  5. Проблем с Panasonic FZ7
    От vino4erpec във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе