Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By climamarket

Нормално ли е е това.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #1

    Нормално ли е е това.

    Здравейте.Климатика ми е модел cu-e12nkew,работи вече няколко месеце,но когато времето стане по-студено работи по начин които незная дали е нормално: Нагласен е на 25 градуса на функция еконави,когато се прибера във стаята се чуства,че не е 25 градуса,след като постоя след кратко време климатика започва да духа силно за около 30-60 секунди(на степен 3 е нагласен),след това намаля(почти до мин.турбината)за пак толкова време и после пак усилва и така доста време(над час,два),дали е нормално това,защото ме дразни много това усилване и намаляне(осбенно когато лягам) даже имах гост които се стреснал докато спял от това,а относно отоплението проблем няма, само това форсиране не ми харесва.Ако някои може да сподели дали има такива наблюдения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Това според мен е от еконави функцията. Пробвай как се държи като я изключиш. Вероятно те засича в стаята от време на време и затова прави така, може нещо сензора да е скапан, но ме съмнява.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #3

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Бих добавил: и вентилатор на "auto".

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Поддържането на оптимален комфорт в помещението предполага максимално доближаване до зададената температура и минимален шум. Това от години си е проблем, който особено се изяви с последния тренд - плътна пластмаса - в дизайна на капака на вътрешното тяло на стенния модел практически при всички марки. Всичко това доведе до това, че обикновено зададената температура често значително се отличава от постигнатата не поради друго, а поради факта, че вътрешния температурен сензор не се обдухва както трябва. За да излязат от това положение от панасоник за пореден път са решили да тормозят хората с експерименти. Казвам пореден, защото имаше един модел преди десетина години CS/CU-A123KE, който влудяваше хората с това, че като стигнеше зададената температура спираше турбината и през определен период "проверяваше" каква е температурата в помещението като "издухваше" три пъти мощна струя от вътрешното тяло. Единственото спасение е вентилатора да не се държи на режим "авто".
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Нормално ли е е това.

    CS/CU-A123KE го прави този номер, ако работи дълго време на минимум (около 120W). Над 195W само вдига клапите нагоре и върти на първа. Затова не е добра идея, от гледна точка комфорт, големи машини да се монтират в малки помещения, с цел отваряне на врати и отопление на съседни. И аз имам един такъв, старец, който, откакто се топлоизолира къщата, бичи все около минимума. Преди го нямаше този проблем, но вече е тъпо...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #6

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Абе додо пак си неподготвен ...А123КЕ е On-Off климатик ... какви минимуми и максимуми ..??

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: Нормално ли е е това.

    панасоника който имах също правеше така .. аз решавах проблема като му задам 1ва или 2ра степен на вентилатора ръчно че на ауто се форсираше на макс после намаляше и пак така до безкрайност ,много нелепо ..

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Абе додо пак си неподготвен ...А123КЕ е On-Off климатик ... какви минимуми и максимуми ..??
    Извинявай, не видях буквата. Но проблема го има и при инвертора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #9

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Когато направих вентилатора на авто,това описното в началото на темата,вече не се случва.
    Друго неприятно е,че понякога климатика духа студено,а е нагласен на 25 грдуса.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #10

    Отговор: Нормално ли е е това.

    Моя е NKEW и дали е на 2 ра или 3 та степен няма значение.Като си достигне температурата явно решава че трябва да намали и като падне температурата се форсира.Много тъпо като се има в предвид че си си избрал как иска да духа.Но вече съм му свикнал и не ми прави впечатление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  2. Нормално ли е това при аспираторите?
    От Hrissy във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-09, 15:28
  3. Климатик BORA - дали това е нормално за марката?
    От provigo във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 21:24
  4. Хладилник Samsung RT-21VHSS - нормално ли е това?
    От lz2ksl във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-07, 04:07
  5. Нормално ли е това от РИНГ+
    От glarus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 26-04-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе