Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree17Одобрявам

Проблем с CS-E12DKEW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #31

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    МИ 3 ГОДИНИ ЖИВЕЯТ ВТОРИ ЖИВОТ..............значи са живи от около 10 години,кат гледам (не е моя фраза)бая МЛАДЕНЦИ ЩЕ ПОГРЕБЪТ.......АЛЕЛУЯ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Виж тоя път съм го минал и знам как е.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #33

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нищо не съм сменял, сменяли са ги с нов компресор колеги от други фирми. Ти изобщо можеш ли да пишеш във форума без нападки и да се изтъкнеш колко сте велики.
    При положение, че ти постоянно се заяждаш и аз постоянно ще се заяждам. Всеки си има право на мнение, различно от това на другите.

    Да сменяш точно този компресор с нов е абсолютно безсмислено и мислех, че поне ти ще го знаеш, а не да обясняваш как новият компресор се скапал и хората не искали да чуят за панасоник. То е пределно ясно, че новият компресор пак ще се скапе по същия начин.

    Мненията за една марка се градят на база нейната употреба, ама никой не се сеща да обвини истинските виновници в този конкретен случай, а именно хората пробутали прескъп чисто нов компресор с ясното съзнание, че той пак ще се скапе.
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Между другото можеш да видиш че сме купували от вас климатици, но предпочитаме да купуваме от други който проявяват уважение.
    mirandi одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    4
    #35

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Смених го с нов климатик. Моделът е Toshiba RAS-167SKV-E3

    Все пак е работил близо 9 години и никакви ремонти не са му правени освен един лагер във вътрешното тяло преди години, че "виеше".

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #36

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    е как е тошибата отоплява ли

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #37

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    напоследък много оплаквания от тез панасоници бре.......студено ли беше,що ли...............
    Аз от моите съм си доволен, нищо че са от проблемните (CS/CU-PE12CKE и CS/CU-PE9CKE). Вече 10-та зима си ме топлят без проблем. Даже се чудя, дали да ги сменям това лято или да чакам да видя, кога ще благоволят да мрат. Особено, като чета, как всеки се оплаква от новите клими.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #38

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Между другото можеш да видиш че сме купували от вас климатици, но предпочитаме да купуваме от други който проявяват уважение.
    Интересна защитна позиция заемаш в отговор на моите приказки сменяйки по-такъв начин темата на разговора. Мога да ти кажа 3 неща:

    1) От мен лично климатици не си купувал, съмнявам се и да го направиш някога.

    2) Не проявявам особено уважение, тъй като не виждам елементарно такова и от твоя страна.

    3) Само като вметка, уважение не се печели с купуване на климатици или друго от когото и да е било, а с нормални, човешки отношения.
    radobenoto одобрява това.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #39

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Вече 10-та зима си ме топлят без проблем.
    Нещо, което работи не се пипа. Това е закон. На всичкото отгоре си доволен от тях, поне с това впечатление съм останал от постовете ти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #40

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Здравейте, от доста годинки имам тая машинка и си работеше безпроблемно. В друга тема питах за евентуален заместник и горе-долу се ориентирах. Но все пак ми е интересно какъв е проблема и евентуално за колко може да се оправи, че мога да я метна я на село, я да изкарам някой лев Проблема е следния - От известно време, вечер като стане студено го включвам, но показва признаци на размразяване при плюсови температури - спря да духа и лампичката замига, погледнах външното тяло - цялото оскрежено. Досега освен проблема с увеличения шум от вътрешното тяло /предполагам лагери/ друго няма какво да се оплача.Днес разбрах и как да видя грешката - показва F11. Пробвах го и да изстудява - работи си, на топло също, но заскрежава. Та въпроса ми е какво може да е , колко ориентировъчно ще е ремонта + смяна на лагерите на вътрешното тяло.... и в Бургас къде може да свършат добре тази работа?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #41

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    F11 - Проблем при превключването на 4-пътния вентил
    Обаче, тази грешка се индикира и при механичен проблем с компресора. Нужна е по прецизна диагностика за да се каже точно къде е проблема.

    Ако температурата на топлообменника на вътрешното тяло е под -5°C в режим на отопление или над 45°C в режим на охлаждане или изсушаване, четири минути след като компресорът е започнал да работи, кодът F11 се съхранява в паметта и работата спира. 3 минути по-късно работата се рестартира. Този код за грешка се появява, ако това се случи 4 пъти в продължение на 30 минути.
    Kasap одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #42

    Отговор: Проблем с CS-E12DKEW

    Сега като стана хладничко,пак го включих на 23 градуса отопление - на първа степен на вентилатора - подухва топличко, отвреме-навреме намяла оборотите и почва да мърка и външното не заскрежава. Като вдигна градусите или скоростта на вентилатора - външното побелява. Един познат, който обаче не е профи ми каза че може да иска фреон или външния вентилатор не работи / ама няма как да го видя/. Дали и това може да е? Само да допълня - никога не го пускам да работи на авто, а ръчно на отопление или охлаждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с CS-E12DKEW
    От sugarboy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 09-11-14, 13:34
  2. Климатик Panasonic CS E12DKEW
    От Plamen Talev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 29-10-14, 11:54
  3. Panasonic CS-E12DKEW
    От Rusi във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-14, 14:02
  4. търся за panasonic cs-e12dkew
    От westa във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-12, 17:02
  5. Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16
    От p.petrov_dr във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 09-11-11, 08:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе