Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By stoqng76

Моля за малко помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #1

    Моля за малко помощ

    Здравейте колеги, вчера си купих инверторен климатик Pansasonic CS-DE50TKE 18-ка и нещо не мога да разбера аз ли бъркам някъде ,или това е нормално за марката.
    Значи слагам го на COOL и започва да духа студено и съм му задал 25 градуса при външна температура около 30. Според два отделни термометара в стаята, температурата е паднала на 22 но климатика не спира. От тук идва дилемата .....Говорих с един хладилен техник и ми казва че на COOL никога няма да спре и за да спира всичко трябва да е на AUTO. До сега ползвах подов Airwell и той нямаше COOL а има снежинка че е в режим на охлаждане и когото си направи температурата си спираше. Същия също си имаше опцията AUTO която не съм ползвал за да карам климатика да си спира до достигане на температурата. Другото което ме вълнува е самия монтаж който ми направиха. Тръбите от вътрешното тяло до външното дойдоха дълги и момчето направи един кръг зад външното тяло и ги свърза за климатика.Тръбите са дълги 3 м.Та това ме притесни малко и ме интересува дали няма да е проблем за климатика. И последното което е да не пускам нова тема нормално ли е подовия Airwell също 18-ка да се справя доста по бързо и по добре от чисто новия Панасоник който си е нормален за стена или просто аз така си въобразявам. Това го мисля ,че като застана до Airwela ми става студено до степен да ми тракат зъбите от студ а при панасоника това чуство го няма. Също искам и съвет как да процедирам с температурата .... сила на вентилатора , градуси за оптимална работа и така на татака..... Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Моля за малко помощ

    Cool и снежинка е едно и също. Нормално е, да не спира вътрешното, друг е въпросът в какви обороти е външното и дали изключва , при достигане на задание.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #3

    Отговор: Моля за малко помощ

    Ами пробвах го на няколко оборота + има едно копче Powerfull което според книжката означава че е за достигане на бързо зададена температура. Чесно казано Не знам дали външното тяло изключва но днес ще разбера и това.

    - - - - - - - - - -


    Ето така изглеждат тръбите
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: Моля за малко помощ

    Защо не Ви смениха стойките с нови и с по-дълго рамо?! Този "смок" отзад е "страшен"....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #5

    Отговор: Моля за малко помощ

    То те си ги слагаха , не използваха моите ......каквото имаха това сложиха , а тези тръби значи да ги викам да си ги оправят ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: Моля за малко помощ

    Слагаш го на COOL, може да вдигнеш на 27 градуса примерно, вентилатора на Ауто.
    При вентилатора на Ауто би трябвало да спира вента, когато спре компресора. При всяка друга степен на вентилатора различна от Ауто, вента не спира.
    При някои климатици и на Ауто вент не спира да духа, лично мен това ме дразни много.
    Не натискай Powefull, ти нали искаш да спира, що натискаш газ до дъно? - за проба ли?
    Тръбите са леко грозни иначе не са проблем - хубаво щеше да са по-отдалечени от топлообменника.

  8.  
     
  9. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #7

    Отговор: Моля за малко помощ

    Това прилича на "безплатен" монтаж от някой техномагазин
    Относно режима:
    Оставяш го на режим "COOL" ,перката -бутон fan на "AUTO" и го оставяш да си работи.Ако поддържа по ниски от зададените 25 градуса,може да пробваш да му зададеш 26 примерно.А това ,че не спира да работи не трябва да те притеснява.Ако си работи на слаб вентилатор и не ти създава дискомфорт.
    А ако не спира и работи на MAX ,тоест ти отвява перчема си е гадно.

    п.п.Опс, zxc0 писали сме заедно
    zxc0 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Моля за малко помощ

    zxc0 Не познавам още климатика за това пробвах разни варианти , включително и POWERFULL.Съдя по стария си климатик понеже при него спре ли компресора спира и вътрешното тяло , независимо дали е на ауто или някаква друга позиция.

    stoqng76 Да, безплатен монтаж от технополис е но пак ми взеха 40 лв за монтаж и 20 лв за тампони понеже исках да си има.. Току що го пуснах на 24 градуса и перка на ауто , в стаята сега е 30 .Искам да видя и за колко време ще е свали до 24. Така като го чувам не работи на пълна мошност и после като свали на 24 пак ще пиша какво е свършел.

    Ха, в момента в който изпратих поста , климатика спря точно на 24 градуса. stoqnq76 излезе прав и явно така ще спира свалих още 2 градуса на долу и му трябваха 2-3 мин и сега пак работи на не пълна мошност.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 05-09-18 в 11:44.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #9

    Отговор: Моля за малко помощ

    Трябва да те радва че са ти сложили 3 метра тръби.Повечето им монтажи са с до 1 метър тръбен път.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #10

    Отговор: Моля за малко помощ

    bobovo - Ами аз така и не разбрах защо ми взеха тези пари. Не съм за тези 40 лв но аз до сега мислих че безплатния монтаж е до 3 метра тръбен път. Одрязаха точно 3 метра и започнаха монтажа .Момчето ми каза че ми взема пари защото растоянието от земята до стойките на климатика било над 3 метра. Ако бяха го сложели точно на 3 те метра от земята и тръбите щяха да стигнат но понеже аз не съм на ясно и не се обаждах и сега за това имам този охльов тръба зад климатика.Може и нарочно да са го направили да си опънат тези 40 лв ама живи и здрави да са .Аз искам климатика да работи

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #11

    Отговор: Моля за малко помощ

    И ще вземеш ли 2-ри път от тях климатик?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #12

    Отговор: Моля за малко помощ

    Следващите 3-4-5 години смятам да не купувам повече климатици но да ..... няма да взема от там. Аз исках да си оправя стария ама ми казаха една цифра от 400 500 лв за смяна на кранове и някакъв си капиляр + пълнене с фреон и се отказах.

    - - - - - - - - - -

    Я да ви попитам за да не пускам нова тема ..... На този климатик има опция за WI-Fi модул само че , го намирам за 300 лв а ми се вижда малко скъпичак. Гледам из разни сайтове някакви за 50 - 90 лв и ме интересува дали ще се сръботят с климатика понеже не са на Панасоник. До колкото четох работят на инфра ред и не е нужно да се включва в самия климатик както и освен климатика може да управляват всичко с дистанционо. Някой ако ползва тазги глезотия, моля да сподели .... Също и ще съм благодарен ако ме насочите какво да си взема за около 100-тина лева.
    ето и един пример: https://www.emag.bg/universalno-dist...ac&cmpid=74378
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 06-09-18 в 13:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-12-06, 14:40
  2. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-06, 19:31
  3. Моля за малко помощ...
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 01-03-06, 16:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе