Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By gerhar

Няколко питания за CS-Z25VKEW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #1

    Питане за CS-Z25VKEW

    Здравейте, имам няколко питания за въпросния модел. За дефростите разбрах, че под 0 са по часовник (долу горе на около 1 час) и това не ме притеснява толкова много защото са къси - средно 2-3 мин. Притеснява ме шума, който издава климатика когато преминава от режим отопление в режим дефрост - Силно (кратко) изсъскване (изшъшкване), което вечер някой път те буди, защото климатика е в спалня. Звука е все едно изведнъж за кратко време освобождаваш много голямо налягане. В другите 2 стаи имам 2 Хитачита RPD и там дефроста (когато го има) почти не се различава като шум от нормалната работа на машината. После, когато свърши дефроста и премине пак в режим отопление, няма такъв шум, има само на няколко пъти все едно нещо се лее по тръбите и във вътрешното тяло (явно докато дигне налягане). Това леене се чува всеки път след офф на компресора. Иначе климатика си топли нормално, консумацията му е ок. Питането ми е нормални ли са тези неща, или да го рекламирам, тъй като е още в гаранция. Описания режим на работа е от самото начало след монтажа. Ползва се само за отопление.
    Този пост е редактиран от ohluva; 01-02-22 в 13:47.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #2

    Отговор: Няколко питания за CS-Z25VKEW

    Нормално е. Всяка марка дефроства по различен начин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Няколко питания за CS-Z25VKEW

    А може ли някой да сподели инфо или линк някъде в нета как се модва дефроста да не е по часовник. На ТИ съм с поялника и електрониката (любителско ниво) и ми трябват само напътствия за да го модна след като му изтече гаранцията.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Отговор: Няколко питания за CS-Z25VKEW

    е нали не те притеснява дефроста а и до края на гаранцията имаш години ..

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #5

    Отговор: Няколко питания за CS-Z25VKEW

    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    А може ли някой да сподели инфо или линк някъде в нета как се модва дефроста да не е по часовник. На ТИ съм с поялника и електрониката (любителско ниво) и ми трябват само напътствия за да го модна след като му изтече гаранцията.
    Дефрост по часовник при Панасоник трябвя да е под -6/7 гр а не при 0 гр, Ако е така се модва като на външния тръбен датчик се слага паралелно съпротивление 65 / 100 кОм. , пробвал съм и с двете , разлика няма .
    mystikalrs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за CS-Z25VKEW
    От ohluva във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-04-21, 17:49
  2. Отговори: 2
    Последно: 02-10-20, 09:10
  3. Избор на климатик Panasonic CS-Z25TKEW или CS-Z25VKEW
    От kristian93 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-19, 18:47
  4. TV Out и няколко TV....
    От Garu във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 19-03-09, 13:01
  5. Нет на няколко пс-та
    От unikown във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-02-06, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе