Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Колебание между Midea и Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #16

    Re: Колебание за климатик

    Марката е Панасоник. Само не вземай китайски. Мидеята само за ускраса... лятото мойе и да разхлайда, но зимата не топли. Повярвай. Наробота имам Мидея, а в къщи съм с Панасоник. Родителите ми също са с Панасоник. Това са супер машини. Мидеята е трабанта на климатиците... хе хе

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Колебание за климатик

    Точно пък Мидеата топли през зимата. Мидеятя ти на работа може да има някакъв проблем или да е малка за помещението. Специално пък панасоник не са климатиците, който най-добре се справят с ниските температури.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #18

    Re: Колебание за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Точно пък Мидеата топли през зимата. Мидеятя ти на работа може да има някакъв проблем или да е малка за помещението. Специално пък панасоник не са климатиците, който най-добре се справят с ниските температури.
    ПОМЕЩЕНИЕТО МИ НА РАБОТА Е 7-8 КВ. ТИ ОТ КЪДЕ ИМАШ НАБЛЮДЕНИЯ ЗА ПАНАСОНИК И МИ Е МНОГО ИНТЕРЕСНО С КАКЪВ КЛИМАТИК СИ ТИ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Колебание за климатик

    Определено на климатика нещо му има щом неможе да топли нормално 8 квадрата стая. Специално за Панасоник имам наблюдения, както и за Мидеа. Аз съм с Даикин.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #20

    Re: Колебание за климатик

    Ами има му - пълен боклук е! Преди 2 седмици идваха на профилактика от фимата дето го е монтирала и му мериха налягането и фреона. Всичко си беше наред.Така, че не ме разсмивай с тази Мидейка.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Колебание за климатик

    Абе МИдеата няма начин да не топли помещение от 8 кв. метра. Да си го оправят от сервиза. Ако всичко си е било наред нямаше да имаш проблеми. То че Мидеата не е върха на сладоледа си е така, но все пак Мидеите си рабоят добре за цената си. Я му измери изходящата температура на отопленеи да видим колко е. Мидеята да не би да е инвертор?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #22

    Re: Колебание за климатик

    Някой път направо се размивам-7-8 кв.м... ако поседиш няколко часа в затворено помещение с тази квадратура ще се стопли въздуха от дишането на човек а пък за климатик....

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #23

    Re: Колебание за климатик

    @vvasilev,

    Пич, има три възможности:
    1.Не ти е наред климатика (тея как мериха фреона, `щото аз знам един начин) - виж поне входящата и изходящата температура
    2.Не ти е наред помещението (да не е 7 на 8 метра) - обветрено, продухливо, над хладилен склад...
    3.Не си наред ти - има сериозна разлика между затоплен въздух и затоплени стени и обзавеждане - как измерваш резултата от работата на климатика - с термометър или по усет

    Мидея е "куча марка", но работят. Панасоник са "супер марка", но у нас се представляват от "КиК"
    А и голяма част от компресорите в Мидеита са Matsushita, дето всъщност ги хвалиш

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #24

    Re: Колебание за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @vvasilev,

    Пич, има три възможности:
    1.Не ти е наред климатика (тея как мериха фреона, `щото аз знам един начин) - виж поне входящата и изходящата температура
    2.Не ти е наред помещението (да не е 7 на 8 метра) - обветрено, продухливо, над хладилен склад...
    3.Не си наред ти - има сериозна разлика между затоплен въздух и затоплени стени и обзавеждане - как измерваш резултата от работата на климатика - с термометър или по усет

    Мидея е "куча марка", но работят. Панасоник са "супер марка", но у нас се представляват от "КиК"
    А и голяма част от компресорите в Мидеита са Matsushita, дето всъщност ги хвалиш
    1.Има Мидеи с компресор Mitsubishi.
    2.Панасониците са точно куча марка и се правят в Китай
    3.Панасониците дават най-много дефекти
    4.За парите си Мидея е много по-добра като съотношение цена-качество от Панасоник
    5.Това че имаш Панасоник не ти дава правото да смяташ,че имаш най-добрия климатик на света!
    6.Всичко зависи от правилния монтаж-ако ще да е селска марка,монтира ли се правилно ,ще работи.
    7.Мидея топли много добре,дори по-добре от Панасоник.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #25

    Re: Колебание за климатик

    Изобщо не смятам, че Панасоник са най-добрата марка. Ако четете внимателно аз само го препоръчвам, а не съм казал, че е най-добрата марка. Освен това моят Панасоник е ЯПОНСКИ!!! А за Мидейката на работа искам да кажа, че не топли при външна температура 12-13 градуса, а като стане 0 градуса просто не знам, добре, че има парно. Знам, че много хора нямат възможността да си купят марков климатик, но все пак моят съвет е за тези, които не искат да направят компромис с отоплението. За 200-300 лева повече наистина може да се вземе по-добра машина от Мидеата. В крайна сметка всеки си решава сам. Аз ще съм добре зимата всеки случай с "Японеца".

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re: Колебание за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    Изобщо не смятам, че Панасоник са най-добрата марка. Ако четете внимателно аз само го препоръчвам, а не съм казал, че е най-добрата марка. Освен това моят Панасоник е ЯПОНСКИ!!! А за Мидейката на работа искам да кажа, че не топли при външна температура 12-13 градуса, а като стане 0 градуса просто не знам, добре, че има парно. Знам, че много хора нямат възможността да си купят марков климатик, но все пак моят съвет е за тези, които не искат да направят компромис с отоплението. За 200-300 лева повече наистина може да се вземе по-добра машина от Мидеата. В крайна сметка всеки си решава сам. Аз ще съм добре зимата всеки случай с "Японеца".
    Аве как да не топли Мидеата. Вземи най-после да ивикаш майстор да го оправи този климатик. То много често проблема е от калпав монтаж. Ако си от Варна ще ти пратя техник да го види. Ако е гаранционен викай човек то фирмата, от която си го купил да го оправят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #27

    Re: Колебание за климатик

    Ами не съм от Варна, от Търново съм и да ти кажа все ми е тая как ще работи тази Мидеа. От утре започвам на друго работно място. Въпросът е, че един път като си разочарован от нещо ти трудно да приемеш, че може да работи нормално. Пожелавам на всички които са избрали климатика като начин на отопление да не се разочароват и да се радват на добре работещи машини. Аз пак казвам, че съм доволен от Панасоник в къщи имам един на една година (японски). Родителите ми имат един на 2 години (малайзийски). Брат ми има 3 бр. (малаизиски) в един апартамент и още 2 бр. (малайзйски) в друг апартамент. Досега всички машини бачкат супер. Всеки сам да си преценява. Вярно е, че и марковата техника дава дефекти, но това е все пак по-малко вероятно.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #28

    Re: Колебание за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    1.Има Мидеи с компресор Mitsubishi.
    2.Панасониците са точно куча марка и се правят в Китай
    3.Панасониците дават най-много дефекти
    4.За парите си Мидея е много по-добра като съотношение цена-качество от Панасоник
    5.Това че имаш Панасоник не ти дава правото да смяташ,че имаш най-добрия климатик на света!
    6.Всичко зависи от правилния монтаж-ако ще да е селска марка,монтира ли се правилно ,ще работи.
    7.Мидея топли много добре,дори по-добре от Панасоник.
    Нямаше да пиша, ама не се сдържах като прочетох колко глупости си написал.
    Ти каква база за сравнение имаш, че правиш тази своя констатация.
    Ти може би не си виждал изобщо как работят Панасониците пък си тръгнал да ги слагаш след Мидеите.
    И би ли казал какви толкова много дефекти давали тези Панасоници,защото за Мидеите мога да пиша цяла нощ

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #29

    Re: Колебание за климатик

    Тази мидея е служебна мога да си представя с какъв мизерен вид е турбината и вътрешната и външна пита.За сравнение мога да кажа че хората собствените климатици не си почистват филтрите камо ли на служебен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #30

    Re: Колебание за климатик

    Е, какво съм написъл по-горе...преди 2 седмици идваха на профилактика от фирмата дето ги е монтирала тез Мидеи. Човека я чисти и мери налягане и не знам к'во още. Абе тя не духа нормално ами половин час събира сили, за да духне за 30 секунди... егати загадката (това е при 12-13 градуса навън).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 08:59
  2. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 14:31
  3. Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S
    От MatZo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 19-06-13, 18:51
  4. Колебание между 2 телевизора 40-42 инча!!!
    От Rakshasa във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 15:22
  5. Колебание между няколко телевизора
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе