Резултати от 1 до 5 от общо 5

samsung aqv12ugax платка вън.тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #1

    samsung aqv12ugax платка вън.тяло

    Прибет на колегите.Имам следният проблем климатика спря да работи извиках техник отвори вън. тяло беше изгорял един предпазител сложи една тел на негово място .След като го вкл. гръмна инвертора и той ми каза да го изхвърля защото всичко било здухано.Моля за компетентен съвет.Възможно ли е от раз да изпатка компресора и контролера.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:samsung aqv12ugax платка вън.тяло

    Извикай друг техник, който да го прегледа и да ти каже, какво точто е дало фира. Иначе, може и компресора да е избил на на корпус и от там да гори предпазитела.
    Преди това не даде ли някаква индикация че има проблем? Диоди да мигат? Звуков сигнал?

    п.п. Не знам какъв е този техник, който слага тел вместо нов предпазител....нямам думи.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #3

    Re:samsung aqv12ugax платка вън.тяло

    Всъщност проверих комресора няма пробив към корпус и има равно фазово съпротивление.Но незнам как ще е под товар консултирах се и сдруги спецялилисти и получих отговори от типа "виж сега няма как да се направи точна диагностика ако купим платка и компресора не става ко праим ако сменим инвертора на платката може да има и други проблем и тъй".Аз не разбирам от климатици но имам опит с ел.двигатели и инвертори незнам неможели да се пусне някаква диагностика на компа.Нямам никаква инструкця зщото го купих с апартамента .

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    2
    #4

    Re:samsung aqv12ugax платка вън.тяло

    здравейте колеги искам да ви попитам някой може ли да ми намери външен модул за климатик Samsung AQV12NSBN.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #5

    Re:samsung aqv12ugax платка вън.тяло

    аз имам за aqv12msan но незнам дали са взаимозаменяеми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 30-12-13, 02:01
  2. Платка външно тяло NATIONAL
    От NICE-M във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-13, 09:26
  3. MSG 12HRI платка външно тяло!
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-12, 02:31
  4. Отговори: 5
    Последно: 28-02-11, 22:15
  5. Отговори: 18
    Последно: 15-11-09, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе