Резултати от 1 до 3 от общо 3

проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #1

    проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....

    имам климатик samsung SH12ZP4 от няколко години ми е доста добра работа ми върши и съм много доволен но ... изведнъж преди 3 дни както си работеше (оставям го по цял ден да работи не ги изключвам зимата) една сутрин се събуждам и диспплея му само мига и няма никакъв ефект като натискам копчетата по дистанционното. Първо ... спемих батериите на дистанционното с нови. Това разбира се не помогна. Изключих го от контакта и пак го пуснах и това не помогна . Моля ви дайте ми някаква идея от какво може да е или трябва да викам техник да го погледне .

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #2

    Re:проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....

    Всичките ли лампи мигат в синхрон ?Тока спирал ли е ?Ако мигат всички е изгубил кодове случва се ..
    Как става това:

    За трите типа дистанционни са валидни следните стъпки:

    1. Изваждат се батерийте

    2. Натискат се и се задържат двата бутона за промяна на температурата

    3. Монтират се батериите и чак тогава се отпускат бутоните за температурата

    4. На дисплея ще се покажат шест нули (или само две за някой от моделите).Ако не се покажат се повтарят всички стъпки 1 до 3 .

    Кодовете на климатиците са 10 или 12 символа.

    За климатиците с 10 символен код:
    1. С бутона за промяна на температурата надолу се променя стойноста на първата нула от дисплея.

    2. С бутона за управлемиеие на температурата нагоре се променя стойноста на втората нула от дисплея.

    3. С бутон MODE се превключва на по-долна позиция, която означава вторите два символа от кода.

    4. Със същите два бутона надолу и нагоре се нагласяват трети и четвърти символ.

    5. Отново с бутона MODE се превключва на по-долна позиция при което се нагласяват пети и шести символ и така до десетия символ.

    След като кодовете са въведени в дистанционното (може да се проверят с многократното натискане на бутона MODE ), срещу климатика с мигащи лампи(или дисплей) се натиска бутона за пускане и спиране на климатика. Същия издава звук и остава да мига само една лампа или символ.С това програмирането е приключило, и след като си възстановите дистанционното управление (с вадене и слагане на батериите) го пуснете в желания режим.

    При моделите с дванадесет символа начина на въвеждане е следния:

    1. Първия символ не може да се променя.

    2. Втория символ се променя с бутона за увеличаване на температурата

    3. Третия символ се променя с бутона за намаляване на температурата

    4. Четвъртия символ се променя с бутона за промяна скороста на вътрешния вентилатор.

    5. Петия символ се променя с бутона [On Timer]

    6. Шестия символ се променя с бутона [Off Timer] (или [Set Cancel] )

    След това с бутона [Mode] се преминава в режим установяване на следвващите шест символа от кода ( първия отново не може да се променя).


    След като кодовете са въведени от дистанционното, срещу климатика с мигащи индикатори (или дисплей) се натиска бутона за пускане и спиране на климатика. Климатика дава звуков сиглан и остава да мига само един индикатор или символ. С това програмирането е приключило, и след вадене и слагане на батериите се включва нормално в желания режим.

    Ето ти твоите кодове
    SH12ZP4 066065 170362

    Успех

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #3

    Re:проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....

    всичко стана перфектно точно както го беше написал моя е с 12 цифрен код благодаря ти много за информацията спести ми предполагам много нерви и пари

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със sanyo u22c - индикаторът мига
    От stefanov_b във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-13, 21:25
  2. Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете
    От ivkoat във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 5
    Последно: 12-11-10, 13:47
  3. Samsung SH12ZP4 - проблем с резервни части
    От yo ko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 09:13
  4. Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 14:02
  5. Отговори: 9
    Последно: 27-03-09, 07:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе