Резултати от 1 до 6 от общо 6

Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #1

    Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете

    Здравейте! Аз съм "горд" притежател на самсунг SH 12zp4. След няколко години безотказна работа се случи следното:
    1. Както си работи нормално и в един момент влиза в някакъв режим и става неуправляем;
    2. Започва да грее докато в стята стане към 40 градуса след това сменя режима, охлажда до минимум и отново сменя режима и така безброй пъти;
    3. Докато е в този цикъл изключвам климатика от дистанционното вътрешното тяло спира(затварят се ламелите, вентилацията спира, угасят индикациите), но външното тяло продължава да работи в описания горе цикъл.
    Имам наблюдение, че това се случва пролетно и есенно време. Миналата есен се случи 1-2 пъти, тази пролет също , а сега е нонстоп. През останалото време работи без проблем.
    Още миналата година се обърнах към два сервиза, но когато дойдоха климатика си работеше нормално и нищо не установиха. Не бяха и чували за подобен проблем от своята практика.
    Моля, дайте ми съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Полудял Samsung sh12zp4 - помогнете

    След като няколко години климатика е работил без проблеми, а сега си забелязал, че проблема се случва само в точно определени сезони на годината то е възможно причината да е в температурни датчици. Нищо не пречи и не е скъпо да се сменят всичките.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #3

    Re:Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете


  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #4

    Re:Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете

    Поразчоплихме я тази "щаига" и какво се оказва:
    1. при вклщчване на щепсела и изключено вътрешното тряло - компресора и вентилатор раборят.
    след като го разглобихме без никаква причина климатика заработи нормално.
    При бърз оглед на кабели и конектори и платка не се сабелязва нишо.В момента климата работи но не е ясно до кога.
    Темпеатурният датчик на вътрешното тяло работи.поне на дисплея отчита покачване не температурата като го стисна в ръката.
    За външният нищо немога да кажа защото не сме стигнали до там.(някои да има идея къде се намира , защото не се вижда итзад на топлообменника) .
    от обясненията на ивкоат разбрах че като се скапи работи по следният начин:
    тръгва и отопля.като реши спира пеката на вътрешното тяло и се усеща че температурата пада (по термометъра на климатика).външното тяло работи постоянно и облединява цялото.след това се оправя и минава на топло за известен период от време, като в които и да е режим компредора неспира.за вентилатора(външен не съм сигурен).
    идеи :залепващи релета, ULN2003AFW (дарлонгтона да има пробив , което ме съмнява зашото сега работи нормално) и омотан процесор.
    на някои да му се е случвало да сменя релета ?????
    п.с. като се издъни нямам никаква промяна на индикациите та от сервизното да се определи грешката. състоянието на дисплея е като на работещ нормални клинатик

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете

    Вътрешният температурен датчик мерещ температурата на топлообменника как е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #6

    Re:Полудял Samsung SH12ZP4 - помогнете

    не е .поставя се горният капак и тогава се намушва е легло на капака.няма контакт с топлообменника.тъпото е че идваха две фирми и никои нищо немможе да каже. дигат рамене и си заминават.а наи кривата работа е че от снощи работи нормално

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....
    От Freki във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-11, 00:36
  2. Samsung SH12ZP4 - проблем с резервни части
    От yo ko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 10:13
  3. Помогнете ми! Samsung HT-X30 DVD Home Theatre?
    От parvanovbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-09, 12:24
  4. помогнете за избора ми на SAMSUNG HT-TXQ120
    От RICARIA във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-08, 18:30
  5. Помогнете ми за DVD Samsung HT-P10
    От plammche във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-06, 02:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе