Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблемен Samsung SH12 ZWHD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #1

    Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Климатика го имам от 2005г и почти не го ползвам.Основно се ползва за охлаждане на малка стая в големите горещини.
    Нещо по загуби мощност.Викнах сервиз ...и решиха да ме направят абонат.
    1.ви опит за сервизиране, пълнене с фреон. Не видели обаче че гайката бронзова е спукана. Наложи се 2ри ремонт дозареждане
    2.ри ремонт- Подмяна на гайката и отново пълнене.Краткотраен ефект.Ден два и отново загуби струята
    3.ти ремонт- констатация че проблемът е в някакъв запушен дву или три пътник.налягането добро. Нямало загуби
    Принципно работи включва изключва, но няма нужната сила(температура) на струята
    Е нещо ми дотегна и няколко години бях забравил за Самсунека.
    Викам друг сервиз тази година. Реших да го ползвам в горещините.
    4.ти ремонт- Смениха кондензатора, който май имаше още надежда в него, компресора не тръгва.Вътрешното тяло си върви, всички програми работят, но шум от външното тяло че работи няма
    Оказва се че компресора е за смяна. Бил бил свършил.
    Питам да не е залепнал, нещо че от 2г някъде не е пускан. Отговорът е че няма какво да залепне. Всичко в масло вътре било.
    А климатика без да пресилвам за тези години я му се събират 2-3 месеца пълни работа я не. Все пак ще се пробват да спасят компресора като му пуснат по силен ток.
    Та бих помолил за мнение и съвет.
    Просто се чудя какво да го правя и на какво евентуално да се наблегне при ремонта.Накратко описах какви са проблемите
    Вече май забравям за тази марка.Не че съм и бил фен някога.Просто като го купувах бях олекнал покрай жилищни ремонти, а ТМ имаха такава уБаВА примоция...



  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Цитат Първоначално публикувано от exton
    Та бих помолил за мнение и съвет.
    Просто се чудя какво да го правя и на какво евентуално да се наблегне при ремонта.Накратко описах какви са проблемите

    Търси му пътя с друг климатик, а този...????? ... и аз не знам...може би за части...

    Всъщност намери някой който си разбира от работата да го диагностицира, макар че при самсунг всякакви диагностики са като играта на рулетка ...


    Във форума climamarket започна да ги разбира и хвали самсунзите.Може би той трябва да се включи по твоят въпрос.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Вероятността сегашният компресор, ако завърти да блокира отново, след като веднъж го е направил е голяма и може би няма да изкара дълго. Може по тръбите да има боклуци, прегоряло масло от блокиралият компресор и киселина.

    Чисто нов климатик с подобни характеристики на този и 3 години гаранция не надхвърля 500 лева.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Определено аз като чуя че климатика е бил без фреон вече отказвам да ги пипам. Защото след зареждане я изкара месец я не компресора и ми пилят на мен за лошия си избор на марка и фирма за монтажа.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    така наречения климамаркет отдавна ги разбира самсунзите и като се включи единственото, което може да каже е, че в конкретния сучай става дума за два проблема:
    -който и да е климатик като се ОСВИНИ с монтажа и сервиза е бизмислено да се коментира и това няма нищо общо с марката;
    -предлагането на климатици с марката самсунг през последните поне 10 години не съответстваше на изискванията за дистрибуция и сервиз на климатична техника и това в момента има някакви бегли шансове да се поправи;

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    ...и това се дължи основно на" липсата " на сервиз поради факта,че самсуняците просто са несервизируеми,както каза колега по-горе - нещо като игра на рулетка ,хихихи. Навремето четох в един автофорум как Москвич 403 ( нещо също толкова високотехнологично и ремонтопригодно както Сансуняка) не искал да пали,без да му е дръпната ръчната ! И как гаснел на ляв завой с нанадолнище,хихихихи.
    И при ремонтите на самсунг е нещо такова,замръзва малката тръба,ниско налягане по манометри,аз му сипя фреонец,а то вземе че налягането спадне още А ся де ??? И как да я предлагам марка като тая ...

    EXTON - вземи и си намери читав техник.А тея ,дето идват да се учат на климатика ти ,ги отсвири ...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #7

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Практически без фреон не е работило климатичето. Зимата съм на локално парно, а летата отсъствам и не е пускан.Това че е стоял без фреон сигурно му се е отразило.
    Ще го мъча още малко. Не вярвам да му се е изчерпал ресурса.Както писах не е работил.
    Да не обиждам други марки, но преди години имаше някакви световно неизвестни гледам още бръмчат по терасите.Моето климатиче, ако има нещо близко поне до Самсунг все трябва да бръмне си мисля...
    Благодаря за отговорите.Ще пиша пак как се развиват нещата с климатика.
    Засега тъпо и упорито си мисля да продължа малко с опитите за съживяване.
    За ползването което го ползвам не си оправдава повече от 500лв за нов. В този ценови клас си мисля че пак ще е "таралеж", а за повече ... няма смисъл в моят случай.
    Благодаря за написаните мнения и насоки!
    Карам полско Фиатче също толкова ремонтно-пригодно, колкото този Самсунек, но не се отказвам от него.
    Ще се мъчим с ремонта взаимно явно ...

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    кажи от къде си и да направя опит да ти помогна, защото присмехулниците няма да го направят

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #9

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    кажи от къде си и да направя опит да ти помогна, защото присмехулниците няма да го направят
    Извинявам се че се позабавих с писането!
    От Шумен съм

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    няма проблеми, прати си телефона на лично съобщение и ще го оправим

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #11

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    Има една книга "Последния Мохикан" та така и Климамаркет със SS ... обаче ако някой може да го оправи то това е той.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #12

    Re:Проблемен Samsung SH12 ZWHD

    по-правилно ще бъде да бъда назован първия и последния мохикан

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Dell XPS M1530 Проблемен ли е екрана?
    От tattoo777 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 7
    Последно: 14-05-12, 00:08
  2. Проблемен пиксел!? :help
    От Styx_1972 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-10, 06:33
  3. Проблемен монтаж на 12-ка
    От fanatizm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 12:52
  4. Antivir и още нещо за проблемен Win
    От Ouin във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-05, 22:30
  5. проблемен пуск на компютъра
    От niggaz_nature във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 15-05-05, 19:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе