Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By Pr_br
  • 1 Post By VeleV.Klima

Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    7
    #1

    Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Колеги, от няколко дена имам следния проблем с Самсунг SH-12 BWHA.
    При пускане на климатика в режим отопление както и в режим охлаждане се включва вентилатора на външното тяло за около минута и половина, в същото време се виждат светодиодите на външната платка да светят по правилния начин: червения свети постоянно а зеления мига,което според таблицата за грешки е Normal Operation. До тук добре,но компресора не се включва а се чува през определен интервал цъкане на реле,все едно че опитва да се задейства и пак отпуска.След изтичане на горе упоменатата минута и половина вентилатора спира да работи и остава да мига само червения диод,което значи следната грешка: Comp Peak Current (O.C.). В същото време на вътрешното тяло остава да свети само зеления диод т.е. нищо необичайно на пръв поглед.След 2-3 минути отново се вклюва вентилатора на външното тяло по описания горе начин и така до безкрайност.Измерих нормално постоянно напрежение около 320 волта на електролитните кондензатори и на входа на IPM модула.На трите изхода на IPM модула се появява напрежение, но за много кратко време и не може да се измери точно.Иначе свалих платката,почистих я добре (тя беше доста чиста и без следи от нагар) и пак я монтирах, но ефекта е същия.Моля дайте съвет ако някой се е сблъсквал с подобен проблем.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Потърси сервиз на самсунг тия повреди не се търсят и оправят във форумите.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Някой закачат на мястото на компресора товар например нагреватели или по-мощни лампи свързани в звезда за проверка дали с електрониката нещата са наред. Ако няма грешки остава компресора.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Цитат Първоначално публикувано от hmarinov Виж публикацията
    Колеги, от няколко дена имам следния проблем с Самсунг SH-12 BWHA.
    При пускане на климатика в режим отопление както и в режим охлаждане се включва вентилатора на външното тяло за около минута и половина, в същото време се виждат светодиодите на външната платка да светят по правилния начин: червения свети постоянно а зеления мига,което според таблицата за грешки е Normal Operation. До тук добре,но компресора не се включва а се чува през определен интервал цъкане на реле,все едно че опитва да се задейства и пак отпуска.След изтичане на горе упоменатата минута и половина вентилатора спира да работи и остава да мига само червения диод,което значи следната грешка: Comp Peak Current (O.C.). В същото време на вътрешното тяло остава да свети само зеления диод т.е. нищо необичайно на пръв поглед.След 2-3 минути отново се вклюва вентилатора на външното тяло по описания горе начин и така до безкрайност.Измерих нормално постоянно напрежение около 320 волта на електролитните кондензатори и на входа на IPM модула.На трите изхода на IPM модула се появява напрежение, но за много кратко време и не може да се измери точно.Иначе свалих платката,почистих я добре (тя беше доста чиста и без следи от нагар) и пак я монтирах, но ефекта е същия.Моля дайте съвет ако някой се е сблъсквал с подобен проблем.


    Благодаря на колегата Valen 1 .Симулирах товар на мястото на компресора чрез един реотан с мощност 900 w,( компресора е с мощност 860 w) разделен на три и свързан в схема звезда. Реотана се загря равномерно и стана ясно,че за съжаление компресора е заминал,макар че при измерване показва нормални стойности.Аз съм начинаещ техник по климатици и смятам,че този форум е полезен.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Ако го няма форума кво правим гн.техник?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #6

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    По някога е по-добре като няма какво да кажеш, просто да си замълчиш.
    Shmi и diksanal харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    По някога е по-добре като няма какво да кажеш, просто да си замълчиш.
    Аз зададох така въпроса защото да си техник и да питаш по форуми говори за това какъв изобщо техник си. А да не говорим да идеш на чужд климатик и да незнаеш какво да правиш мисля че това е от мен макар че ще кажете че е заяждане. Познавам много такива техници който само поразии правят и после се чудя как да оправям стореното.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    че то така се става техник ,учиш се на чуждите техники .. бас държа ,че и ти така си почнал

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Ами грешка си за моя опит и образование. Но пък ти пожелавам на да ти се повреди новия климатик и да ти дойде такъв техник за ремонта му.
    пс. Не е лошо да се понаучиш на правопис.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    това е технически форум а не форум по Български език

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    О да и освен че техниците са негртамотни ами и не знаят за какво са техници.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Здравейте, моля предварително да се извиня за неграмотността си по отношение на климатиците и въпроса, който ще задам! Естествено като неразбираща нищо си купих през 2007 г. Самсунг. Досега не ми е правил никакви проблеми, освен един. Вече няколко пъти през тези години при спиране на тока климатика блокира. В началото фирмата, която го монтира идваше всеки път да въвежда едни кодове. Като свърши гаранцията, успях да изнудя единия техник да ми даде тези кодове и при нужда сама си го разкодирах. Преди няколко дни се получи отново токов удар, климбо блокира, но въпреки упоритите ми опити да включа дистанционното на режим набиране на кодове не ми се получаваше. Сменях батерии, но все същия резултат. Видях при една позната, че има същия климатик и я помолих да ми отслужи с нейното дистанционно, като й оставих моето. Тя ми обясни, че никога нейния климатик не е блокирал дори и при токови удари. Проблемът при мен веднага се реши, каква обаче беше изненадата ми, когато отидох при познатата да разменя отново дистанционните. Тя започна да ми обяснява как нейния техник, който се грижи за климатика й е обяснил, че не трябва да използва моето дистанционно, защото можело да зарази с вирус климатика й и незабавно да изкара батериите от него. Та, въпроса е: Каква доза истина има в това заразяване и ако е така, какво да направя, за да не ми се налага следващия път отново да издирвам друго дистанционно? Извинявам се за дългия пост!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Абе, какви вируси ги гонят, будалкат хората.А за проблема с машината по-добре викни някой свестен сервиз да го прегледат пак.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Тя започна да ми обяснява как нейния техник, който се грижи за климатика й е обяснил, че не трябва да използва моето дистанционно, защото можело да зарази с вирус климатика й и незабавно да изкара батериите от него.
    Е такива бисери ме разсмиват много.
    Mega одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #15

    Отговор: Самсунга не работи:грешка Comp Peak Current (O.C.)

    Абе да си призная и на мен ми беше много смешно, ама си викам може пък аз да не хващам нещата. Първо си мисля, че дистанционното няма откъде да се зарази. При това дамата ми обясни, че според техника й не климатика заразявал дистанционното. Та резонно я попитах откъде тогава моето дистанционно може да е заразено. Все пак то не е флашка, а и нали само излъчва, а не приема!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Засича ми леко филма на самсунга през ALL SHARE
    От malttihristov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-15, 13:57
  2. FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи
    От stanimir197_7 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 28-11-13, 21:20
  3. Intel официално показва USB убиеца Light Peak
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-11, 14:24
  4. Samsung AQV-09MSA - Самсунга нещо ме нервира
    От corkie във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-09, 00:33
  5. Отговори: 3
    Последно: 07-05-04, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе