Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #1

    FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Та значи след като поработи около десетина минути започват да мигат заедно
    operation и timer 5 пъти и един път накрая премигва само timer

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Ако са 5 мигания на Operation и 5 на Timer е "Грешка 1А - Грешка при отркиване на компресора".

    Ако са 5 мигания на Operation и 6 на Timer е "Грешка 1B - Необичайна работа на мотор външно тяло".


    За едно късо мигане на Timer не виждам нищо, предполагам е за край на грешките ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #3

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Ако са 5 мигания на Operation и 6 на Timer е "Грешка 1B - Необичайна работа на мотор външно тяло".

    ами май е това каквото и да значи
    нлиматика е монтиран днес и след25-30 минути работа прави така
    при изключване от контакта и повторно включване картината се повтаря-25-30 минути работа и започва гореописаното цъкане като само върти вентилатора на вътрешното тяло а външното не тръгва

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #4

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Викай хората да си го оправят. Аз имам същия и при мен няма такива цветомузики. После обърни внимание на това, че когато пуснеш вътрешното тяло на тих режим на вентилатора след време може да започне да се чува едно тихо "свирене" или нещо подобно. Било слабото място на серията, но се проявявало в гаранционния срок и го оправяли. Аз още не съм им се обаждал да го гледат, но си е дразнещо да ти свирука и да е на тих режим. Иначе климатика си е супер. Успех!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir197_7
    Ако са 5 мигания на Operation и 6 на Timer е "Грешка 1B - Необичайна работа на мотор външно тяло".

    ами май е това каквото и да значи
    нлиматика е монтиран днес и след25-30 минути работа прави така
    при изключване от контакта и повторно включване картината се повтаря-25-30 минути работа и започва гореописаното цъкане като само върти вентилатора на вътрешното тяло а външното не тръгва
    звънкай веднага -задължително да си го оправят.Сигурно монтажниците са си "оставили ръцете в него".Да идват да си ги намерят къде са ги оставили!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #6

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    ще звъня но утре че днес е неделя

    сега има и нов филм-решавам да пусна на топло да проверя дали проявява същите симптоми
    задавам 30 на дистанционното но топлото изобщо не идва-на студено поне работи около 20 мин
    просто си стои около 20 мин без да включи компресора и започва да свети по същия начин

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Така имах случай с FTX50GV, монтиран и след някоко дни клиента се обажда и казва, работи 1-2 часа и спира с грешка. Оказа се, че е бил фабрично зареден по-малко фреон. Само дето, цял ден ровене, то не беше Азот, търсачи, пяни и накрая нищо. Заредихме го по везна и тръгна.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #8

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Така имах случай с FTX50GV, монтиран и след някоко дни клиента се обажда и казва, работи 1-2 часа и спира с грешка. Оказа се, че е бил фабрично зареден по-малко фреон. Само дето, цял ден ровене, то не беше Азот, търсачи, пяни и накрая нищо. Заредихме го по везна и тръгна.
    ебати и късметлията съм..........ха-ха-ха-ха-ха

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309180214[/time]_________________________________________________

    Ако са 5 мигания на Operation и 6 на Timer е "Грешка 1B - Необичайна работа на мотор външно тяло".
    при мен се оказа че това означава скапана платка на външното тяло-след подмяната и с нова такава от момчетата на Булклима климатика тръгна
    тъжна история на нов климатик скапана платка-китайски ми ти работи

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #9

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    сагата продължава
    при включена плазма работи 10 мин и започват да мигат 4 пъти operation и 7 пъти timer
    след изключване на плазмата миганията спират-луда работа

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir197_7
    сагата продължава
    при включена плазма работи 10 мин и започват да мигат 4 пъти operation и 7 пъти timer
    след изключване на плазмата миганията спират-луда работа
    Не продължава сагата.Просто като си мил плазма филтъра си го сложил мокър и си пуснал плазмата и плазма платката е изплякала или пък си мил плазма касетата със силно алкален препарат.

    едно от двете е.
    Всъщност се сетих за още един "вариант"-мил си климатика и си замърсил с течност плазма блока в който се вкарва плазма касетата.
    И при включена функция coil dry ще е същото.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #11

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Не продължава сагата.Просто като си мил плазма филтъра си го сложил мокър и си пуснал плазмата и плазма платката е изплякала или пък си мил плазма касетата със силно алкален препарат.

    едно от двете е.
    Всъщност се сетих за още един "вариант"-мил си климатика и си замърсил с течност плазма блока в който се вкарва плазма касетата.
    И при включена функция coil dry ще е същото.
    не съм правил нищо от горе изброените-той не е работил и месец

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir197_7
    сагата продължава
    при включена плазма работи 10 мин и започват да мигат 4 пъти operation и 7 пъти timer
    след изключване на плазмата миганията спират-луда работа
    Има бутон под лицевия капак, който не прави контакт и затова ти изкарва тази грешка, но май е по добре да го снимам и така да обеснявам

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #13

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    преди половин час извадих и отново поставих касетата-засега няма мигания
    явно нещо не е правило контакт както каза Jackas

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    грешката ще цъфне пак. Търпение........

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #15

    Re:FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи

    еми.....................пак ще се оплаквам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 10:08
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 14:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе