Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 245

AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #16

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    мда една 28чка уруру сарара примерно

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #17

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Може би защото искам с трици маймуни да ловя.Сигурно трябваше да е малко по силен защото отварям вратата ,и площа му идва по-голяма .Иначе е монтиран в 44кубика с рехава изолация.А може би трябва да помисля за изолация.За 2месеца работа тази сутрин за първи път дефроства,и то малко зорлен -в близо 30кв.,при темп.-1 ,слана и мъгла,при настроени21гр. го направих на 24 и той се изпика

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #18

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Никой не пише за новите модели,аз пък ще напиша за старите.Предишния топмодел,Jungfrau-f има много странен дефрост.В момента е -7 гр и силен вятър ,зададени са му 24 гр и макс вентилатор,направи дефрост след 3 часа работа ,при напълно чиста пита ,явно има някакво зададено време на дефрост като падне под - 5 гр.На всичкото отгоре,от спряло до пуснато пак да духа положение минаха 17 мин ,като поне 11 мин се напъва залудо компресора да дефроства без никаква нужда.Иначе после духа горещо и поддържа температура.Бях много доволен от него ,но днешните няколко безмислени дефроста ме разочароваха.В същото време малкия ми и нисък клас Самсунг ,цял ден днес работи на 23 гр с чиста пита и без да дефроства.Вечерта му дадох 26 ,при което направи дефрост траещ 4 мин ,и сега си духа горещо и в стаята не се стои.Не знам вече каква им е логиката на дефрост и защо излиза че в топ модела дефроста е по зле от на ниския модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    82
    #19

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Малко да вдигнем темата...
    Искам да попитам за тези модели има ли някой впечатление за шум на външни и вътрешни тела? Как се държат при дефрост вътрешните? Шумни ли са и в какво положение са клапите в режим дефрост?
    Също ме интересува, ако някой е мерил реално колко е минималната консумация в режим на отопление?
    Вътрешното наистина ли е толкова тихо? Само 16dB????

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Няма кой да го измери дали е 16db уредите за мерене започват от 21db. Имах въможност да присъствам на мерене с такъв уред.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #21

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Здравейте MadHead
    и аз чакам отговор на въпроса относно какво правят клапите на вътрешното тяло при режим на дефрост както и при достигане на зададената температура.
    Като получа отговор от climamarket след като им отговорят от самсунг ще споделя веднага, защото и аз съм си заплюл този модел

    Иначе относно шума на вътрешното и външното тяло, намерих това:

    http://www.climamarket.bg/wp-content...2-addition.pdf

    При 9 ката е 16 децибела на най-ниско ниво на вентилатора на вътрешното тяло.
    Външното тяло е до 56 децибела

    Двама колеги от форума, които са монтирали такива климатици и тн споделиха с мен, че това е най- тихия климатик, който са чували

    Ако някой има климатика у тях, моля да сподели повечко информация за него.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-03-15 в 23:50.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Все пак имайте предвид, че ако въобще тези 16dB са постижими, то това е само в режим охлаждане.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #23

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Мога да кажа за предишния топ-модел,на който съм собственик,AR12-Fsskaben.Клапите и при дефрост и при достигната температура си стоят където си ги оставил ти.Също при пускане ,клапите за нагоре-надолу застават в последното положение,в което са били докато е работел климатика.Относно шума,на моя му дават 20 дб на тих режим.Тогава наистина не се чува движението на въздуха ,,струята се усеща едва на 30-40 см от него.Недостатъка е че както моят е във студена стая от 25 кв,този режим е неприложим,понеже топли само себе си.Така че съм сигурен че новия със 16 те си дб няма да се чува.И това не е Lg ,за да дават различни децибели на охлаждане и отопление.Моя няма разлика,все са си 20 дб,независимо дали на охлаждане или отопление.За минимума,декларират 190 в,виждал съм моя да слиза до 250 в,при зададени 20 гр.Но както казах стаята е много студена и така или иначе си иска повече топлина,така че може да слиза и под тези ватове не знам.Външното тяло е тихо без вибрации,естествено при работа на компресора на над 1 кв конс. мощност се чува бучене ако си вън до него ,но вътре не се предава нито на стена нито се чува.

  11. V12
    V12 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    9
    #24

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Току-що поръчах официално 9-ката в "Клима Маркет". Ще го поставят утре след обяд. Очаквайте снимки от монтажа и първи впечатления.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #25

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Добър избор,със сигурност това е най тихия климатик на пазара и има голям запас от мощност.За тези пари обаче,май е по добре да се дадат още 300 лв и да се вземе дайсейкай 8.Основните недостатъци за мен са само 3 те основни степени на вентилатора на вътрешното и дано дефроста не е като на моя ,че иначе ако е в спалня не знам как би спал на него ,ако дефроства и той през 2,5 часа ,когато навън е под минус 3,4 гр.А и копа е малко нисък , 4,7 при номинал от 3,2 .

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #26

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Рокер може пък самсунга да работи по-добре от дайсейкая

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #27

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Все пак имайте предвид, че ако въобще тези 16dB са постижими, то това е само в режим охлаждане.
    е 16дб са на вътрешното тяло - какво значение има в кой режим работи ? ще маха с клапичките по бързо в някой от различните режими за да вдига повече шум?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    е 16дб са на вътрешното тяло - какво значение има в кой режим работи ? ще маха с клапичките по бързо в някой от различните режими за да вдига повече шум?
    Дебитите на топло и студено са различни, от там и дб са различни.На топло и двете са по-високи.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #29

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Дайсейкай съм виждал само на снимка,но от мненията във форума разбирам че работи по добре от Самсунга.Аз съм казал ,недостатъците на Самсунга,са шумен дефрост ,и по време когато е под минус 2-3 гр.Само 3 основни степени на вентилатора,много често втора е слаба а трета е прекалено ветровита.Доста по нисък Коп от на 8 дайсейкай, 4,2 за Самсунг срещу 5 за тошиба,при номинал от 4 кв.А за вентилатора,по сервизно на Самсунг дебита и шума е еднакъв и е 16 дб и на топло.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    За колко пари купи Самсунга, колко струва Дайсейкая и струва ли си разликата, ама честно?

    Втора степен при теб е слаба, защото както си писал много пъти ползваш климатика в много голямо помещение - нормално е да не стига. Трета е ветровита, да, но как да стопли огромното помещение? Предлагам ти да си вземеш един AR12HSSDAWKNEU - 14м на струята, по-ниско ниво на шум, но вятъра си е вятър...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пристигна поредния нордик модел CS/CU-QE??MKE
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-12, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе