Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 245

AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #46

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мда това е ценно наистина за звуците мен ме дразнят в спалнята .. може ли да качи някой алгоритъма за дефрост ? в сервизното което намерих го няма .. колегата да сподели WIFI модула как работи като го пробва ( тоя модел имаше серийно нали )

    Алгоритъмът за дефрост самсунг не го дават като информация. Доста напреднаха в тази област спрямо повечето конкуренти и затова го пазят.

    Wi-Fi работи безотказно, но този модел няма вграден модул. Вътрешното с вграден модул е AR**HSSDBWKNEU.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    В момента 12ската е 1400лв. във емаг .Супер добра цена
    Грешка, моделът в емаг е с вътрешно тяло по-висок клас - 9та серия и външно тяло по-нисък клас. Климатикът на V12 е с най-високия клас външно към момента (изключвам нордиците) и с предпоследния клас вътрешно - 7ма серия, това го прави и моделът с най-високи SEER и SCOP в гамата на Самсунг. Разликата във вътрешните е малко по-голямо тяло при 9та серия (те са само 9-ка и 12-ка, като тялото е почти като на 18-ка), отварящия се капак и наличието на интернет модул. Климатикът на V12 няма да го намерите във вегирите, тъй като е предоставен ексклузивно на професионалните фирми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #47

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Така като гледам,модела на V12 е с външно тяло като на моя AR12 Fsskaben.Минимална консумация при отопление 190 в,номинална 970 в и максимална 2000 в.Модела в Емаг е с номинална консумация 1050 в.Разликата е малка,а цената му е много добра.В емаг ,също предлагат на 1400 лв и моя модел AR12Fsskaben ,и на тази цена двата Samsunga са много добро предложение.Относно таймера,моя има седмичен ако влезна през андроид wi-fi приложението.За съжаление обаче не показва консумация.Колега V12 ,ще ми е интересно да споделиш до колко ти пада консумацията при отопление.При мене при зададени 20 гр е падал до 250 в консумация ,след това не изключва а просто стаята е студена и си иска топлото.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #48

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Така като гледам,модела на V12 е с външно тяло като на моя AR12 Fsskaben.Минимална консумация при отопление 190 в,номинална 970 в и максимална 2000 в.Модела в Емаг е с номинална консумация 1050 в.Разликата е малка,а цената му е много добра.В емаг ,също предлагат на 1400 лв и моя модел AR12Fsskaben ,и на тази цена двата Samsunga са много добро предложение.Относно таймера,моя има седмичен ако влезна през андроид wi-fi приложението.За съжаление обаче не показва консумация.Колега V12 ,ще ми е интересно да споделиш до колко ти пада консумацията при отопление.При мене при зададени 20 гр е падал до 250 в консумация ,след това не изключва а просто стаята е студена и си иска топлото.
    Да, през приложението има седмичен таймер.

    V12 няма да може да ти каже толкова точно консумацията, защото дисплеят е във формат *.*, следователно има закръгляне и при показание 0.3 реално може да е 0.255.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #49

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Не знам дали са алуминиеви тръбите ,не ме и интересува.Външното тяло тежи 35,5 кг а вътрешното 12,5 ,компресора е двойнороторен 1100 в ,хардуерно 9 ката е еднаква с 12 ката и развърта до 6 кв.Самсунга който имам в момента е със същия компресор и зимата показа доста сила.Единствения кусур на коментирания триъгълен Самсунг е че копа му е 4,20 ,но за тези пари толкова.
    Сега видях на един румънски сайт:
    Net Weight (Indoor, kg) 12,5
    Net Weight (Outdoor, kg) 35


    Къде четеш, че е двойно-роторен компресора? Ако наистина е така, е отлична машинка за парите си. Само да не е с алуминиеви тръби отвън.
    Edit:
    С това тегло на външното тяло, със сигурност е с медни тръби.
    Машинката изглежда много хубава. Ако я купиш, очакваме снимки и отзиви.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #50

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Потвърждавам, че компресорът на този модел е Twin BLDC (двойнороторен безчетков DC инвертор).

    Топлообменникът е с медни тръби и алуминиеви ламели.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 10-05-15 в 13:09.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #51

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Нали съм си Samsung фен намирам източници .Външното тяло е 35,5 кг ,а компресора е : UG9T115FUAEQSS ,BLDC Twin Rotary,1054w . Ето повече данни : BLDC (Twin Pump,Nd) | Samsung Business .Същия го имам и на черния ми топ модел Samsung от 2013 г,и миналата зима при - 12 ,по нова година бяхме по тениски вътре .Компресора е доста разтоварен при 9 и 12 ките ,същия компресор се слага и на 18 ки .Единствената забележка е сравнително ниския коп от 4,2 по номинал от 4 кв .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Нямам таблици за капацитет на 9-та серия, но 7-ма серия (AR09/12HSSDAWKNEU) изглежда така:

    AR09HSSDAWKNEU:

    +2/22 - 4.49kW, COP 3.60
    -5/22 - 4.80kW, COP 2.51
    -10/22 - 4.20kW, COP 2.40
    -15/22 - 2.93kW, COP 2.17 (а, чакай та това са 92% от номиналния капацитет при -15)

    AR12HSSDAWKNEU (с разликите от 9-ката в червено):

    +2/22 - 5.06kW, COP 3.40
    -5/22 - 4.80kW, COP 2.51
    -10/22 - 4.20kW, COP 2.40
    -15/22 - 3.19kW, COP 2.14 (а, чакай та това са 80% от номиналния капацитет при -15)

    Самсунгите били боклуци... Само да вкарат и новия дефрост алгоритъм в битовата серия (предполагам до 2-3 години) и никой няма да може да им се опре... Това са и стандартните модели, нордиците направо убиват рибата, откакто ги пуснаха преди 1-2 години на север. Колегите казват, че продават огромни количества.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #53

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Да се похваля,обзаведох се с триъгълния Samsung от Емаг.Някой ако има въпроси и питанки относно модела ,нека казва ще споделям.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #54

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Кой го монтира?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #55

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от V12 Виж публикацията
    Казах им, че държа да вакуумират 30 минути. Те ми обясниха, че при тяхната помпа и 15 минути стигат, но щом искам - няма проблеми, може и един час да я оставят
    При мен бяха 4min за което питах, но казаха, че е достатъчно. По лошото е, че са оставили 5см при 6,5см по спек отстояние от тавана, но не е голяма драма. Без тази забележка монтажа беше добър.
    При мен най-неприятното беше, че дойдоха от 14 до 16часа да монтират без предварително да обяснят, че се вдига такъв невъобразим шум никога бих се съгласил да го монтират тогава. Доста се изложих пред комшиите за съжаление.

    За монтажа от Емаг поемат ли гаранция клима маркет някой беше писал, че не става? Може ли точен линк че обявата нещо ми убягва?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #56

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Не става. Нито гаранция, нито монтаж.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #57

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Да се похваля,обзаведох се с триъгълния Samsung от Емаг.Някой ако има въпроси и питанки относно модела ,нека казва ще споделям.
    Честито! Дай някоя снимка на вътрешно и на външно тяло, да го видим на живо как изглежда с този триъгълен дизайн. Рокера си остана фен на самсунгите. Явно до сега само положителни впечатления има от тях. Хубави, мощни машинки са. С двойно-роторния компресор зимата ще топлят здраво. Само да не се чупят.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Те това лято такива фенове всеки ден ни звънят за ремонти навсякъде им отказвали.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #59

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Climamarket не поемат монтаж и гаранция на машините от Емаг.Говорих с Емаг,може да го монтира всяка фирма а при проблем се сваля и се праща до Емаг с куриер за тяхна сметка.При това положение,хванах човека който ми монтира другия Samsung за монтажа.Направи всичко както исках,вакуумира 10 тина мин. системата.Тръбния път ми е около 5 м.И вътрешното и външното са големи и тежки телата.Вътрешното е с качествена пластмаса и добре направено.На първо четене виждам някои недостатъци,основния за мен е че климатика се прави на по умен отколкото ми се иска.Пример,задал съм максимален вентилатор в режим охлаждане,когато достигне зададената темп. и спре компресора ,вентилатора вътре сам намаля до минимум и върти едва-едва.Чак когато включи пак компресора си тръгва на макс.вентилатор както съм му задал.При другите ми климатици,ако задам на макс вентилатор и си върти на макс и при спрял компресор.Също така потреблението на ел.енергия не го показва в реално време,а показва на дисплея си ,колко кв е натрупал от последното включване.За дизайна,на мене ми харесва ,още повече на живо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #60

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Ако машината (от Емаг) дефектира, кой поема масрафа по сваляне и качване на машина? Я снимай ДУ на модела, да видя дали има промяна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пристигна поредния нордик модел CS/CU-QE??MKE
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-12, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе