Резултати от 1 до 7 от общо 7

Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #1

    Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Здравейте,
    Климатика ми е старичък, ARTCOOL серия, още от първите които излязоха. Миналата година не охлаждаше много добре, в същото време зимата затопляше помещението.
    Напоследък след като го включа, започва да охлажда в началото, но след някое време спре и си духа като вентилатор. От няколко дни охлажда само в първите 10 минути след включване, и то ако не е работил поне час-два преди това, след което спира. Давам му почивка, пак го включвам, охлажда 10 мин и си действа като вентилатор. Забелязах че включва компресора само в началото, после тишина, а външната перка не се завърта сама, след съвсем леко побутване и захапва, но с или без тази помощ охлаждането си е кратко.
    Един приятел предположи кондензатор, и го сменихме ей така за пробата (само дето оригиналния е 400v, а новия 370v), но няма разлика, всичко си е постараму.
    Интересно ми е къде може да е повредата? Ще дойдат да го погледнат, но чак след няколко дни че всички са раазбираемо с много натоварен график по тове време на годината, а и аз искам все пак да знам и да съм подготвен предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #2

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Имам абсолютно същият климатик, с абсолютно същият проблем. Разликата при мен е, че при мен постоянно върти перката, без да се налага да я бутам. Миналото лято техници го допълниха с фреон и работеше без проблем и лятото, и зимата, не е работил от март тази година и сега пак не охлажда, само в началото. Това при мен е от няколко години, казваха ми развалена платка, компресор и т.н.,но винаги след допълване с фреон почва да работи.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Това не ви ли говори, че има пропуск на фреон от някъде, който трябва да се открие и отстрани /ако може/?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #4

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Именно, но като го кажа на техниците, към които съм се обръщал досега, излизат с обяснението, че е нормално за толкова стар климатик.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Щото ги мързи да търсят пропуск. По-лесно е да го допълнят, да вземат 80-100 лв. и беж!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Първо си реши въпроса с външния вентилатор за да не изгориш компресора в таз жега!После и фреоновата част може да се провери като се види как работи.След като си сменил кондензатора ,препоръчвам ти да си провериш релето на вентилатора,клеми,кабели и самия мотор за проблеми с намотките(пускова и работна).

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: Климатик LG LS-P1260BD не охлажда

    Значи все пак проблема не е в липсата на фреон, а в електрониката. Не мисля повече да го бърникам климатика, въпреки че ме сърбят ръцете, ще изчакам техниците и се надявам да са съвестни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ME MSZ-GE25VA не охлажда
    От ccankov73 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 05-07-17, 16:16
  2. Хладилник на един ден. Не охлажда.
    От Todorov_V във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 16-07-12, 21:10
  3. ATXS25E не охлажда
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 12-07-12, 22:54
  4. AEG S 75340 - не охлажда
    От briooon във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 01-05-12, 19:34
  5. NEO 12-ка - не охлажда както преди
    От bodlivez във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 19
    Последно: 05-09-07, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе