Резултати от 1 до 6 от общо 6

LG - изместване на температурата на термостата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Question LG - изместване на температурата на термостата?

    Здравейте,

    Имам климатик LG AC12BQ, монтиран в единия край на продълговато помещение (нещо от сорта на 9х3 метра). В режим на охлаждане зададената температура е точна почти до 0.1 градус в средата на помещението, на около 90см височина (имам термометър там). В режим отопление, обаче, нещата се променят заради това, че топлият въздух се издига нагоре и следователно при зададена температура 26, в средата на помещението е 21... а в зоната над климатика е 26.5. Просто е монтиран не по дължината на помещението, а перпендикулярно (защото има витрина от пода то тавана и просто няма как).
    Следователно той изключва докато температурният датчик на вътрешното тяло не отчете 25.5, а в помещението вече е паднало под 21. Знам, че има някакви сервизни кодове, с които може да се програмира температурен офсет (изместване), но не откривам никаква документация как да се направи това... Ако това не е възможно се чудя дали не може да се монтира и сдвои с термостат (техен или друг по някакъв отворен протокол), който да поставя в средата на помещението и климатикът да следва данните от неговия термометър?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: LG - изместване на температурата на термостата?

    Вдигни му силата на вентилатора, и да духа леко отместено встрани, към средата на стаята.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3

    Отговор: LG - изместване на температурата на термостата?

    Стенните термостати са това.



    Със сегашното дистанционно пробвай настройките за "Ceiling Height Selection"

    На каква скорост на вентилатора го държиш и под какъв ъгъл е клапата?
    Ако решиш да взимаш стенен термостат пиши, че съм любопитен за някои настройки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    Отговор: LG - изместване на температурата на термостата?

    Благодаря за отговорите!

    Ето това е положението след около час работа при 17 градуса сутринта от 8 до 9 (часовникът на дистанционното още е на лятно време...) + настройките, на които го държа.




    Доколкото прочетох, Ceiling height selection е само за касетъчните типове и настройва единствено силата на вентилатора... иначе при мен е 2.6м височината, съвсем обикновена.

    За съжаление жичен термостат няма как да сложа, понеже не бива да се виждат жици, а вече няма за кога да се вкопават :/

    Направи ми впечатление, също така, че само в режим отопление външното тяло бучи (по-скоро резонира вътре в помещението). При охлаждане не се чува грам нищо... явно тези климатици са пригодени предимно за охлаждане.
    Реално имам друго отопление (конвектори), но реших да видя покрай скока на цените на тока какво ще е положението само на климатик, поне докато температурите през деня са все още са двуцифрени.

    За съжаление, доколкото виждам, всички отделени температурни сензори на LG (Remote Temperature Sensor) са съвсместими само с касетъчни или канални модели... пък и пак са жични, не като на Mitsubishi, например. Май няма да мога нищо да направя...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5

    Отговор: LG - изместване на температурата на термостата?

    Тези стенни които съм ти посочил са съвместими с твоето тяло.
    За шума ти бях писал отдавна, но не знам дали си го видял защото не си писал след това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #6

    Отговор: LG - изместване на температурата на термостата?

    Цитат Първоначално публикувано от Aquadark Виж публикацията
    се чудя дали не може да се монтира и сдвои с термостат (техен или друг по някакъв отворен протокол), който да поставя в средата на помещението и климатикът да следва данните от неговия термометър?
    Aquadark
    Само ще си дадеш парите на вятъра! И сега можеш да вдигнеш градусите в зоната, където е по-хладно, като му зададеш от дистанционното максимална температура - 30 градуса.В зоната където е по-хладно ще се вдигне с 3-4 градуса, а около климатика ще надхвърли 30+.Дали ще ти бъде комфортно да стоиш на 30+ градуса ? Мисля, че не! Същия "ефект" ще постигнеш и с жично или безж. дист.Докато не измери желаната темп., климатика ще работи, но в зоната под/около климатика колко ще стане, помисли ли?
    По-добрия вариант е да изместиш климатика по-навътре, към средата на стаята, с нов, по-дълъг тръбен път.Да, знам, че е голяма играчка, пак ще има къртене и вкопаване на тр. път и боядисване, ама комфорта цена няма, а пък и тези неща се мислят предварително.В такива стаи, тип "коридор"- тясна и дълга, поставен до прозореца, климатика няма как да климатизира равномерно цялото помещение.За клиента, донякъде е оправдано да не помисли, че мястото е неподходящо и ще доведе до дискомфорт, но, за фирмата, която го е монтирала и не е информирала клиента, за възможен дискомфорт, прошка не може да има.Ако при монтажа не са те информирали за възможен проблем, викай ги да го местят за тяхна сметка!

    Другото, което се сещам, е да сложиш вентилатор, напречно на климатика, който да духа към вътрешността на стаята и така да уеднаквява температурата в отделните краища.
    Дали и колко ще е шумно и ветровито, не знам, но едва ли ще е по-шумно от сега, когато държиш на на "high" турбината на климатика.А и с поставянето на вентилатора, ще имаш възможност да намалиш на 2-ра или 3-та степен, а оттам, ще намалее и шума.
    Примерно, такъв вентилатор:
    https://www.home-max.bg/ventilator-1...lf-3319-29-99/
    Този пост е редактиран от Palev; 19-11-21 в 15:41.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изместване с 1 метър на външно тяло на климатик - фирми във Варна...
    От Varnenecat във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-20, 17:59
  2. Проблем с термостата на хладилник Либхер
    От тео във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-18, 13:32
  3. Проблем с термостата
    От tonycom във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 05-03-10, 18:50
  4. Отговори: 17
    Последно: 09-02-06, 14:39
  5. Температурата на дъното ?
    От nikito във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-02, 08:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе