Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Изместване на картината при някой игри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Изместване на картината при някой игри

    Това нещо съм го забелязъл отдавна, но все не можах да се наканя да питам.....
    Постановката: Видео карта RADEON 9100 или 7000. Мисля че важи за всички модели (не съм сигурен). Драйвера е Каталист, не последния, но и това няма значение - проблема го има още откакто ползвах Каталист 3.х.
    Резолюциата на монитора е 1024х768, а честотата на опресняване (refresh rate) 100Hz.
    Като пусна някоя игра, и тя тръгне на по ниска резолюция, картината "бяга" от центъра. Ако играта има опция за избор на резолюция, влизам настройвам на 1024х768 и всичкко си идва на мястото. Обаче има доста аркадни игри (последен пример - снощи инсталирах на децата "Zuma deluxe") - играта тръгва на 640х480. Изместването от центъа е голямо и дразни. От едната страна се появява голяма черна лента (дясно), а от лявата страна се "изрязва" част от картината. Няма опция за смяна на резолюцията. Refresh rate - си е 100Hz.
    Забелазал съм, колкото е по ниска резолюцията толкова "изместването" е по-голямо. НАй-малко е при 800х600.

    Има ли някаква настройка с която да се коригира това - БЕЗ да пипам настройките на монитора (изместване в ляво или дясно) - защото тогава се променя "центъра" когато се върна в стандартната си резолюция (1024х768)?
    Refresh rate също искам да си остане 100Hz.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Изместване на картината при някой игри

    няма, братле. това важи и не само за ati, ами и за nvidia картите. не съм инженер и не знам технически каква е причината, но отзад "пушката" при различни refresh-и явно си бърка 0-вата точка и се измества

    P.S. Zuma-та се играе по-лесно в прозорец

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Изместване на картината при някой игри

    10x брато, за прозореца не се бях сетил наистина....
    а за refresh-a - той не се променя - винаги си е 100Хз, само резолюцията се променя.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: Изместване на картината при някой игри

    повечето монитори помнят няколко настройки на резюлюцията и рефреш-а,просто пусни играта и го центри и предполагам няма да имаш дерт повече

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    повечето монитори помнят няколко настройки на резюлюцията и рефреш-а,просто пусни играта и го центри и предполагам няма да имаш дерт повече
    A стига ве..... , тоя номер не го знаех
    Монитора е CTX PR711F - направих както казваш и наистина си запомни настройките...... без аз нищо да запаметявам....

    Бладаря още веднъж

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Re: Изместване на картината при някой игри

    аз пък имам друг дерт ...при инсталация на виндовс...когато се стигне до писане на юзърите и последващия ..да се активира виндоса...и при мен се криви картината..кажи речи половината екран е изместен на дясно и няма оправия,монитора е TTF SM 713n ,на други компютри на моя монитор всичко си е ОК,така и не разбрах как да го оправя

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #7

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    A стига ве..... , тоя номер не го знаех
    Монитора е CTX PR711F - направих както казваш и наистина си запомни настройките...... без аз нищо да запаметявам....

    Бладаря още веднъж
    Присъединявам се към благодарностите на Пат
    И аз досега не бях се сетил за този номер и си играех Empire Earth с два пръста
    черна линия.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #8

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    аз пък имам друг дерт ...при инсталация на виндовс...когато се стигне до писане на юзърите и последващия ..да се активира виндоса...и при мен се криви картината..кажи речи половината екран е изместен на дясно и няма оправия,монитора е TTF SM 713n ,на други компютри на моя монитор всичко си е ОК,така и не разбрах как да го оправя

    Нямаш ли бутон AUTO на монитора? На 710н има и се оправя всичко.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #9

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от bestman

    Нямаш ли бутон AUTO на монитора? На 710н има и се оправя всичко.
    има си AUTO има си и ръчни настроики,даже при смяна на рефреш и резюлюция монитора сам си се центри,просто на тия два три екрана няма оправия

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    има си AUTO има си и ръчни настроики,даже при смяна на рефреш и резюлюция монитора сам си се центри,просто на тия два три екрана няма оправия
    А по какво се различават тия екрани от другите? Резолюция, опресняване? Честота на хоризонталната развивка? Все трябва да има нещо различно от другите. Дълбочина на цветовата гама?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #11

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А по какво се различават тия екрани от другите? Резолюция, опресняване? Честота на хоризонталната развивка? Все трябва да има нещо различно от другите. Дълбочина на цветовата гама?
    според мен са по добри,идеална геометрия,идеален цвят според мен,няма трептене,макар да имат и недостатъци,горят им пиксели,на различна резюлюция от дефоулт-а текста е ръбат

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    според мен са по добри,идеална геометрия,идеален цвят според мен,няма трептене,макар да имат и недостатъци,горят им пиксели,на различна резюлюция от дефоулт-а текста е ръбат
    Нее... нямах предвид TTF пред обикновените монитори. Екрана (информацията, режима на работа на монитора) сменя ли се нещо на тези "екрани" които ти се изместват? Т.е. различава ли се примерно резолюцията на изместения екран, от тази на центрирания. А опресняването? и т.н.....

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #13

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Нее... нямах предвид TTF пред обикновените монитори. Екрана (информацията, режима на работа на монитора) сменя ли се нещо на тези "екрани" които ти се изместват? Т.е. различава ли се примерно резолюцията на изместения екран, от тази на центрирания. А опресняването? и т.н.....
    разбрахме се
    да нещо като 16:9 става екрана

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: Изместване на картината при някой игри

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    да нещо като 16:9 става екрана
    това според мен е следствие от промяната на нещо друго - refresh rate примерно......
    Кажи каква ти е видео картата и има ли вкл. ТВ към нея?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #15

    Re: Изместване на картината при някой игри

    RADEON 9550 vivo с включен ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със стартирането на някой игри.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-13, 20:42
  2. Отговори: 30
    Последно: 26-05-12, 20:44
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  4. Kоя е картината?
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-04, 09:35
  5. Отговори: 8
    Последно: 18-05-03, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе