Резултати от 1 до 3 от общо 3

Прескачаща клапа на климатик LG S12AF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #1

    Lightbulb Прескачаща клапа на климатик LG S12AF

    Предполагам зъбците, с които се зацепва клапата към оста на моторчето са износени и клапата се отваря напълно, след което при обратното движение изведнъж провисва надолу.
    Има ли варианти за ремонт без смяна на цялата клапа (четох във форума мнения за тефлонова лента, лепило и др.) или евентуално да се откачи моторчето и клапата да стои винаги отворена?
    Климатика е в стая близо 30 кв.м и няма да е голям проблем, ако клапата е постоянно отворена. Вече е на 12 год. и не ми се инвестира в скъпи нови части (имам S12AT за части, но предполагам не са заменими).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #2

    Отговор: Прескачаща клапа на климатик LG S12AF

    При същия случай с мен направих следното:придържах клапата,а с дистанционното местен нагоре,като прищрака спрях и се застопори.Явно 1,2 зъбчета са износени само,та стана.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  4. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #3

    Отговор: Прескачаща клапа на климатик LG S12AF

    Пробвах, но няма разлика в поведението след прищракването.
    Има ли опасност от грешка, ако разкача кабела за моторчето от платката на вътрешното тяло? Клапата на S12AF е лошо измислена и е шумна при всяко отваряне/затваряне.

    - - - - - - - - - -



    Как да откача буксата на моторчето (от платката на вътрешното тяло)? Страх ме е да дръпна със сила.


    - - - - - - - - - -

    Разкачих буксата на моторчето на клапата и климатикът работи перфектно, няма грешки и няма досадното скърцане и пукане при отваряне/затваряне на клапата.
    При разкачане на буксата първо се натиска отстрани (да освободи зъбчето) и тогава се дърпа да се извади (бях тръгнал да вадя директно и стана трудно освобождаването на зъбчето, вкарах отново буксата навътре и тогава се освободи лесно).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???
    От _Technics във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-17, 00:32
  2. Клапа за климатик Панасоник
    От arenzo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 24-07-16, 16:47
  3. Климатик LG S12AF HERO грешка
    От ivod във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-15, 20:23
  4. LG S12AF HERO проблем с вътрешно тяло
    От ivod във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 16-12-14, 06:24
  5. S12AF Вътрешнотяло
    От vesomeso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-13, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе