Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ivan74

LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #1

    LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    Здравейте Колеги !
    Сервизен техник съм за електроники на инверторни климатици и винаги се оправям сам, но този път имам нужда от помощ и попрочетах някоя друга тема но нищо общо с текущия проблем.
    Ще помоля за малко помощ.
    Климатика е: LG: S12AF (ASUW126HDW0)
    На отопление: пуска вентилатора на вътр. тяло, пуска вентилатора на външното и въобще не пуска импулси към компресора или крушки (св. диоден блок). Има на самата външна платка светодиод и мига "6+1" (шест пъти малко пауза мигва веднъж и след малко пауза пак 6 + 1). Стрших се да търся сервизни документации за код на грешки но не открих (голяма греда).
    На охлаждане: пуска вентилаторите, пали силно само една от 3-те крушки (симулиращи компресор) и е гаси, прави три такива опита и след това светодиода "LED01M" мига "6+2" !
    И в двата варианта по вътрешната електроника нямаме никакво мигане или индикация за проблем по светлинното панелче (което за топло свети червено, за охлаждане синьо) независимо от бройката опити или продължителност на изчакване от моя страна.
    Модула съм го мерил, изглежда ОК. Датчиците съм ги мерил. Странно е, че вътрешните датчици са 4 на брой (1 room + 3 pipe ?!). Трите тръбни имат особено ниско съпротивление: 200ома, 300ома и третия е 600 ома при 20°C. Откача ли ги или ако им променя съпротивлението драстично, светлинното панелче на вътр. тяло започва да мига по някакъв код и външната платка не влиза в "Error Mode". Следователно проблема не е там.
    Някаква идея или поне таблица с грешки за този модел ?
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2

    Отговор: LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    Пробвай с други тръбни датчици на LG май са 15 килоома.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3

    Отговор: LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    necata2 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    21
    #4

    Отговор: LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Здравей колега ще може ли да качиш сервизното пак също така ако имаш и друга документация за тоя модел. Благодаря предварително.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    Цитат Първоначално публикувано от electrooo Виж публикацията
    Здравей колега ще може ли да качиш сервизното пак също така ако имаш и друга документация за тоя модел. Благодаря предварително.
    Това от интернет:https://masterxoloda.ru/files/lg/200...0105132900.pdf

    Сайта блокира линка, но ако изтриеш разширението "GIF" ,след малко ровене ще намериш раздела за LG.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #6

    Отговор: LG: S12AF (ASUW126HDW0) вън LED01M мига 6 + 1 пъти ???

    Колегата ivan74 излезе прав ! Евала.
    Като се има в предвид, че около LMV358 резистора R11P=13kohm беше прекъснал и около паметта R02L=4,7kohm също и след подмяната ... никакви подобрения. Това за мен беше твърде странно ! При откачане на напаметта от цокъла и миганията са точно 6.......... все ме въртеше проблема там някъде, но............ уви!
    Странно за мен беше и трите пайп датчика на вътрешното тяло да са близки по стойност от порядъка на 200,300,600ohm но реших да ги резна и да сложа по 5kohm.
    Резултата:
    - напълно изправна инверторна климатична система !

    Все още немога да повярвам, но явно софтуера е устроен в режим на студено с дефектни "pipe sensors" да си работи, макар, че съм тествал ако ги разкача - веднага набива грешка, но миганията са по вътрешното тяло, а не както в моя случай по външното !
    Ура !
    Благодарности на колегите отзовали се !!!
    Този пост е редактиран от _Technics; 21-10-17 в 00:53. Причина: намиране и отстраняване на дефекта

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4 - мига три пъти лампата на таймера!
    От bobi277 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-14, 17:15
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  3. 12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer
    От mihov79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 135
    Последно: 01-08-12, 15:03
  4. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  5. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе