Резултати от 1 до 14 от общо 14

Климатици Sanyo - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #1

    Климатици Sanyo - мнения

    Здравейте, търсих нещо за санио в форума но... нищо спецялно.
    Решил съм да си купя климатик (основно за отопление ...) и поразрових по нета и кво намерих- http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=28 и искам да чуя мнения за марката и параметрите.
    Помещението за което го глася е хол 5х5х2,5м 3 външни стени много лоша дограма, с тенденция ПВЦ и изолация отвън до началото на зимата +коридор 10 м2 .Имам други съображения за да започна първо с климатика и след това с изолацията!
    Друг проблем- аз съм шопче от шопско а фирмата е варненска, (има го и Пловдив), възможно ли е да си го докарам от Варна и да го монтира друга фирма, а гаранцията да се признава?(звучи странно но..)
    ако пък някой знае за вносител за София...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Преди две години бях в Анталия през лятото и в хотела имаше климатик от същата марка.Отличаваше се от познатите ми до момента климатици с това че беше безшумен и спяхме на климатик без да го чуваме.За топло незнам ама би трябвало да е добър като гледам ценовата категория.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #3

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    и аз така мисля НО проблемът е че не съм много в час там с.. деветки, дванайски.... и другото е че трябва да отоплявам самостоятелна къща засенчена от огромен бор (стаята е южна иначе) четох че санио фалира бавно и е обвинено в некви измами... пък и за санио -спомням си само авторадиата тип "Чешма" които не блестяха с кой знае кво има ли някъде повече инфо за тоя модел? но не на японски, щот тая консумация 600в на 7кв отдавано ?!?! хъм

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Нарича се висок коефициент.Иначе дали деветка или друг зависи от кубатурата,изложението и изолацията на стаята.Там на място също можете да го сметнете.Това за фалита не означава че някой няма да ги купи и да продължи да прави.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #5

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    То cacho:
    Това,че си чувал само за авторадиа тип "Чешма" не означава,че Sanyo произвеждат само това.Компресорите на Sanyo остават може би най-добри и до ден днешен,рядко дефектират,изключително безшумни са,работят при -20*без проблем.Споменатата консумация от 600W е усреднена и зависима от много фактори,но като цяло са икономични.Имаш ли възможност вземай и не се чуди - чудесен климатик.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    В старото си жилище имах климатик Санйо ползвах го 7 години и после го подарих на един приятел, който още го ползва. За 15 годишна машина мога да кажа, че е е перфектен климатик, найстина много тих и работещ и при най-ниските температури. Даже и произведен през 92 година по показатели, дизайн и екстри все още по-добър от китайските боклуци продавани в България. За миналата година Санйо е единствената фирма успяла да вземе награда за иновации в Япония при тоталното превъзходство на Митсубиши.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #7

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Така е,имам клиенти които ползват такива машини по 7-8 години и работят безупречно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #8

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    аз съм се спрял на санио само заради показателите, има ли алтрнатива която може да се намери в София за горе-долу тези пари или да званя утре във Варна да питам за монтажа и гаранцията?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #9

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    За София нямам идея,аз съм в друг регион

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #10

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    criss-от Варна ли си?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Ако това Санйо е пак от 100волтовите(99% съм сигурен, че е такъв) не давай толко вамного пари. Вземи си легален произведен за европа. Вземи си някой Даикин, Митсубиши или Фиджитсу и си пей с уста.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #12

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Цитат Първоначално публикувано от cacho
    аз съм се спрял на санио само заради показателите, има ли алтрнатива която може да се намери в София за горе-долу тези пари или да званя утре във Варна да питам за монтажа и гаранцията?
    Клима-Ин Груп са официалния вносител на Саньо за България. Пробвай там.....

    По мое мнение, Саньо е добро решение ако искаш наистина класен климатик на добра цена. А ако те тресе гъзарията - послушай Julian. иначе смисъл няма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #13

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Julian с "нелегално" Sanyo пък и произведено за бедна Япония , може и с уста да пееш и на бъзово листо да свириш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #14

    Re: мнение за климатик санио?.?.?

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Така е,имам клиенти които ползват такива машини по 7-8 години и работят безупречно.
    +1
    Имам безупречно SANYO- 94 година!!! В кантората на жената сложих абсолютно същото, само че пише NEC! Естествено 100V са. Тази марка е доста разпространена в *****. Поне там намерих подробни сайтове, но май някъде бях прочел, че вече са се отказали от home продукцията- разбирайте сплит системите. Май нещо пишеше за изнесено производство в Китай и/или Италия- с Делонги?! Истинско японското производство останало само за промишлените климатизации. В тази връзка аз залагам само на 100V-товите такива. Доказана, в данданиите около мен- безупречна, непретенциозна и най-важното абсолютно безшумна работа!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo
    От blue1 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1637
    Последно: 09-05-23, 19:40
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  3. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 23:42
  4. Sanyo SAP-DK28U - мнения
    От grubi81 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 28-05-09, 14:01
  5. Sanyo SAP-KCRV123EHFP - мнения
    От flint във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-08, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе