Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Sanyo SAP-DK28U - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #1

    Sanyo SAP-DK28U - мнения

    Здравейте,предстои ми закопуването на климатик с който ще отоплявам 22кв/м панелка с една външна стена с вътрешна изолация и една стена към тераса която не е построена(с други думи няма).Климатика ще се ползва в гр.Бургас който не е от най-студените през зимата.В стаята ще се гледа дете на 1г. и ми трябва сигурен източник на постоянна топлина.Въпросът ми е,ще се справи ли посочения климатик,като в най-скоро време ще се изгради и тераса и условията ще станат по-добри за климатика.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Да, ще се справи...

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Изпитвам затруднения да намеря данни за този модел, които да не са от български сайтове.

    Съществува ли реално такъв модел? Да не би моделът да не е изписан правилно. До колкото разбирам това трябва да е модел за Япония. Може ли някой да даде линк към някакъв каталог на японски, където да присъства модела с характеристиките си.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #4

    Re:Sanyo SAP-DK28

    http://termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=206
    Това знам като характеристики,но са си от Бг.Иначе целия модел е Sanyo SAP-DK28U.
    Успях да намеря това http://www.e-life-sanyo.com/support/.../SAP-DK28U.pdf

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Хубав климатик е. Според мен ще се справя. Имаш по 65 W/м3 номинално.
    Имам D28U, който е същия на практика.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #6

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Значи да поръчвам без да се притеснявам.deian по подробна информация за климатика може ли да ми дадеш?От документацията видях,че ARF е 5.4,какво означава тази стойност и това,че копа му е 4,97 добре лие?Някъде бях срешнал мнения,че е по-важно точно ARF да е по-голяма стоиност.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Имам всичко за модела от превод на дистанционното до бегъл превод на цялото указание за употреба.
    APF 5.4 за тази мощност е доста добре за цената си. Климатикът трябва да струва около 1600 лв, внимавай за колко ти го дават.
    Има UV лампа, температурен сензор в дистанционното, други екстри кой-знае какви няма, но не ти и трябват.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #8

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Много добър модел! Вече точно година съм с него на помещение със същата площ! При мен е хол-дневна-кухненски бокс - едно помещение, в което се прекарва целия ден. Бих препоръчал на всеки. Изключително тих. Недей да се съмняваш в способностите му да се справи с отоплението/охлаждането на това помещение! Бях си направил сметките и държах да е точно този модел, въпреки, че ме навиваха за някое от по-малките му братчета -25-ца и даже 22-ка, които също щели да ми свършат работа. Сега като се замисля, бих се съгласил и на по-малък модел за дневната. При мен външните стени са от юг и запад, като южната стена е изцяло стъклена, с алуминиев термомост, останалото е с добра външна изолация. Климатикът цяла зима беше с настройки 20-21 градуса и на степен ауто на вентилатора, като поддържаше реално 21-22 (по данни от дистанционното). Всъщност, вентилаторът духаше (когато се включваше!) на най-ниската си степен, абсолютно безшумен, защото машината работеше реално в режим он/оф. Дори и през много студените дни. От тук си правя изводите, че можеше да ми свърши работа и доста по-слаб модел. А покажеше ли се слънце, температурата в стаята се покачваше допълнително и в такива дни климатикът направо скучаеше, затова и е бил изключван. По същите причини същата 22-ка (DS) в детската стая с 12 квадрата също излиза, че ми е голяма. Но, както казват -"От много глава не боли". Затова пък, и двете машини достигат всяка една зададена температура за броени минути (напр. като къпем децата вечер), така че мощността в запас си казва думата.
    PS: Ще помоля deian по някакъв начин да ми изпрати или публикува някъде материалите, които има за климатика -все нещо може да открие човек из тях. Благодаря!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Marvin, имаш поща.
    Това пък е превода на ръководството към модела (на английски):
    http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    Директен линк на японски:
    http://viewer.zoho.com/docs/udbddWg
    чрез google може да бъде преведен и на БГ, но не се получава толкова добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #10

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Благодаря!
    Всъщност, нещата от линка са за U-серията, която е по-близка с DS-серията. Даже не виждам каква е разликата между тях. DK е с друго дистанционно и без аспирация. Но това също ми върши работа, защото другата машина е DS.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #11

    Re:Sanyo SAP-DK28

    А някой може ли да каже с какъв КОП е тази машина,защото по българските сайтовемго дават с 5,4 а в документацията виждам 4.9 но не знам дали е това(японския още не съм го научил).И при температури около 0 градуса каква мощност отдава.
    --------------------------------------
    deian,цената е 1800 с монтажа и трафа,според мен е нормална.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Sanyo SAP-DK28

    COP 4.97 при мощност 3.6 kW. Само 600 W по-надолу COP му е 5.41. При 2° външна температура може да отдаде максимално 3.7 kW.
    Цената е добра, взимай го.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #13

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Безкрайни благодарности на deian,за информацията която предостава.Утре пращам капарото и в сряда се надявам да имам нов климатик който да замести невероятното недуразумение наречено Samsung.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #14

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Имам горепосочения климатик-НИКАКВИ ОПЛАКВАНИЯ,ПЕРФЕКТНА РАБОТА и ИКОНОМИЧЕН !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #15

    Re:Sanyo SAP-DK28

    Във сряда пристига и моята машина и тогава ще споделям впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SANYO SAP-285SV
    От gost_666 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-10, 21:33
  2. Sanyo SAP 259V
    От pagocTuH-Sanyo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-10, 01:03
  3. SANYO SAP-DS45T2(N)
    От vacano във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 21-04-10, 18:30
  4. Sanyo SAP-KCRV123EHFP - мнения
    От flint във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-08, 15:35
  5. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе