Резултати от 1 до 14 от общо 14

Sanyo SAP-222NVR - тръгва и спира сам през 1 минута

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    2
    #1

    Sanyo SAP-222NVR - тръгва и спира сам през 1 минута

    Здравейте всички.Имам проблем с климатика SANYO SAP-222NVR,японски е -инверторен и дистанционното му е на ероглифи.
    Проблема е такъв:
    Пускам климатика,вътрешното тяло отваря клапите,след 10мин външното завърта,чува се и компресора и изключва.И така включва и изключва на всяка минута-все едно някой му спира тока и го пуска.Вътрешното тяло е наред-духа нормално,свети някаква индикация,нищо нередно.
    Викнах "майстори" от климатична фирма ,платих им да дойдат гледаха дистанционното натискаха копчетата,няма промяна.Провериха количеството фреон - нормално е.Провериха захранването-нормално е(нали е с траф на 110 волта) и казаха или е няква настройка от дистанционното или има проблем в платката,който те не могат да отстранят защото не продавали такива модели и не го знаели.
    Тъй като се занимавам с ремонт на компютри и ми е ясно какво е платка бих помолил някой ,който се е занимавал с климатична електроника да сподели какво да търся по платката...като дефектирали елементи.Явно има бъг в управлението на компресора...според мен. Това е моя теза,не твърдя, че е правилна.Моля ви за съдействие-от ниъде никой не казва и една дума,плащам пари за нищо и нищо не се променя.В малък град съм и има 1-2 сервиза за климатици,а те нищо не разбират от този.

    Това е вътрешното тяло с идикацията.
    Приемам всякакви съвети!
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    Като за начало трябва да се провери дали проблемът не е в компресора, изключи компресора от буксата му, вместо него включи 3 лампи по 100 W свързани в триъгълник. След като направиш този опит ни кажи дали климатикът пак изключва когато е с лампите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    mrdds проблема на Санйото ти вероятно е в СТК-то, но за да си сигурен трябва да извикаш истински майстор на климатици ако си от Пловдив мога да ти помогна с препоръка за сервиз. Иначе СТК то струва около 40-50 лева с демонтаж и монтаж и не може да се поправи защото е капсуловано.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    да не би да ти е дефектирала термозащитата на компресора?

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    2
    #5

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    какво е СТК?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #6

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    какво е СТК? - чип / схема на който пише STK xxxxx и управлява мотори .... викни си сервизен техник, а не сервизна поддръжка

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #7

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    mrdds @ само се моли да не е стк-то , което както ми казаха на мен е най - слабото място на саньо. От почти 2 г. чакам за стк на едно такова саньо

  10. neci_hs
    Guest
    #8

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    abe i az imam klimatik sanyo do sega nqmashe problem no vchera resih dago vklucha , vkluchih v kontakta i svetnaha vsichki lampi na vatreshnoto tqlo i netragva .do sega kato svetneha lampite izkluchvam i vkluchvam v kontakta i se opravqshe a sega neshte klimatika e vtora opotreba na 100 voltanqkoi ako ima ideq za kakvo svetqt tiq lampi i kakav e problema shtesam mnogo blagodaren za pomoshta

  11. neci_hs
    Guest
    #9

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    извинавам се за латиницата моя климатик е sap-cd252v на външното тяло а ватрешното sap-2530vr

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    Проблема при тези модели на Саньо наистина е в STK даже в японски сайт е даден точно модела STK необходим за тази машинка -STK-F2 част която там продават за 33 лева в наши пари. Тук също се намира за около 50-60 лева, но трябва да попиташ фирмата от която си го купил. Последно разговарях с един техник за този проблем и той ми обясни, че при Саньо въпросната платка СТК е капсулована и за това не могат да я от ремонтират за разлика от други марки климатици. Не на последно място трябва да решиш дали си заслужава да търсиш част за машина на 16 години.

  13. neci_hs
    Guest
    #11

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    незна какво му беше ама днес реших да го пробвам бракнах с една отверка и вратнах перката на ватрещното тяло после щтракнах копчето на второ положение и трагна става вапрос за копчето което е на втрешното тяло

  14.  
     
  15. neci_hs
    Guest
    #12

    Re: Проблем с климатик SANYO SAP-222NVR

    някой можели да помогне с превода на дистнционото на мойто SANYO sap-cd252v а дистанционото е RCS-VR2A(k)

  16. neci_hs
    Guest
    #13

    Re:Sanyo SAP-222NVR - тръгва и спира сам през 1 минута


    проблем с моето SANYO викнах един майстор и каза че мотора на вътрешното тяло ,свалиго заедно с платката след десет дена каза че не знае каква е повредата.Някои можели да ми каже каде да занеса тези платки да се разбере какав е проблема.
    Майстора пробва преди да свали мотора на върешното тяло , компресора работи ватрешното тяло се заледи но вентилатора не трагва.

  17. neci_hs
    Guest
    #14

    Re:Sanyo SAP-222NVR - тръгва и спира сам през 1 минута

    Благодаря на Aleksandars работи перфекно, даже вече и титка кате приема командите от дистанционното .Как работи толкова тихо,направо се чудя ,като се има предвит на колко години е .Преди една година си купих панасоник той работи по шумно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-222NVR & Co
    От fizika във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-12, 07:51
  2. Тамат 500 не тръгва!
    От wrathchild във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-10, 20:18
  3. Sanyo SAP-256VD - работа през зимата?
    От djany_111 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-10, 08:56
  4. Sanyo SAP-V25J - разскрежава през 5 минути
    От gomi във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-08, 19:31
  5. компът ми не тръгва?!?
    От zlei във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-03-04, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе