Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Sanyo DX28R - странен шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Sanyo DX28R - странен шум от вътрешното тяло

    Здравейте!
    Искам да попитам тук пишещите за един проблем/може и да не е проблем/ но за мен е. А именно вътрешното тяло на климатика при достигане на зададената температура "утихва" и се чува един много дразнещ шум, като от трансформатор . През деня не е проблем, но нощем е много дразнещо.Климатика е Sanyo DX28R/японски на 100V, но трафа му е при виншното тяло а именно извън апартамента. Ето видео , качеството е от телефон, трябва да е усилен звука за да се чуе.
    https://www.youtube.com/watch?v=SSD8F1eKUhg
    https://www.youtube.com/watch?v=gZ0UxLZpal0
    Ще съм благодарен на съвети!
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Предполагам, че звукът идва от мотора на вътрешният вентилатор. При изключен климатик, завърти с ръка турбината и виж дали се върти леко.

    Този звук не е нормален и е предвестник, че нещо ще се развали. Трябва да отвориш вътрешното тяло и да намериш източника.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Я погледни в това време дали не остава да работи компресора отвън.Имал съм случаи и да бръмчи трафчето на вътрешната платка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #4

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Звука е при включен климатик/ външното тяло лекичко си се върти/ и наистина е като траф, къде да го търся и какво е решението. Товая ме интересува!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    а на FAN чува ли се ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Ми то съм го написал-търси го на платката на вътр.тяло.Има две решения на проблема с бръмчащ траф-или го заливаш целия с лак(епокс.смола,течен метал ) или го сменяш с нов .Обикновено дават 12 В, 0,5 до 1 А

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #7

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Според мен шумът не е от трансформатор. Те, мисля, издават почти непроменящ се звук. Този звук ми наподобява, звукът на компютър с много прах... Т.е. на вентилатор, който трябва да бъде сменен! Такъв звук се получава, когато вентилатора на процесора(захранването) се мъчи да си вдигне оборотите, но не може. Като го чукнеш леко, си променя оборотите и може и да не се чува въобще. За съжаление, тези вентилатори за които говоря струват 10-50 лева и моторите им са вътре... Не знам как е при климите. Вероятно не е повреден двигателят на вентилатора, а по-скоро "лагеруването" на перката и двигателя.
    Специално добавям, че "кофти" вентилатор може да бръмчи, само на дадени обороти, т.е. да не зависи от това компресора работи ли или не работи... Получава се "резонанс", без да се знае кога...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Да, шумът е на пресекулки. Пробвай променя ли се при различни степени на вентилатора.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от emo929
    Здравейте!
    Искам да попитам тук пишещите за един проблем/може и да не е проблем/ но за мен е. А именно вътрешното тяло на климатика при достигане на зададената температура "утихва" и се чува един много дразнещ шум, като от трансформатор . През деня не е проблем, но нощем е много дразнещо.Климатика е Sanyo DX28R/японски на 100V, но трафа му е при виншното тяло а именно извън апартамента. Ето видео , качеството е от телефон, трябва да е усилен звука за да се чуе.
    https://www.youtube.com/watch?v=SSD8F1eKUhg
    https://www.youtube.com/watch?v=gZ0UxLZpal0
    Ще съм благодарен на съвети!
    Благодаря!
    Пич, я опитай да притиснеш предния панел (този, който се отваря за почистване на филтрите). Просто го натисни леко с ръка на различни места.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #10

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Благодаря за съветите , но не е това!
    Шума си е само на "тих" режим когато е достигната зададената температура, незнам какво може да е!

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #11

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    С риск, да стана досаден, мисля, че е това:
    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Според мен шумът не е от трансформатор. Те, мисля, издават почти непроменящ се звук. Този звук ми наподобява, звукът на компютър с много прах... Т.е. на вентилатор, който трябва да бъде сменен! Такъв звук се получава, когато вентилатора на процесора(захранването) се мъчи да си вдигне оборотите, но не може. Като го чукнеш леко, си променя оборотите и може и да не се чува въобще. За съжаление, тези вентилатори за които говоря струват 10-50 лева и моторите им са вътре... Не знам как е при климите. Вероятно не е повреден двигателят на вентилатора, а по-скоро "лагеруването" на перката и двигателя.
    Специално добавям, че "кофти" вентилатор може да бръмчи, само на дадени обороти, т.е. да не зависи от това компресора работи ли или не работи... Получава се "резонанс", без да се знае кога...
    Не знам дали е разумно, но пробвай да "намалиш" скоростта на вътрешния вентилатор с ръка в момента когато се чува този звук, т.е. да промениш оборотите..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #12

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    а на FAN чува ли се ?
    Ако се чува и на този режим значи е от вътрешния вентилатор.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    В крайна сметка, какъвто и да е източника на този шум рано или късно ще престане да се чува, само трябва да се прояви търпение.

    Не само че ще спре да се чува но също така и никакъв друг няма да има.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #14

    Re: Странен шум от вътрешното тяло

    Taka e. В самото начало си написал за двигателя и за самия вентилатор! Но после, го съветват да търси трансформатор... И според мен е вентилатор... На FAN може и да не се чува и пак да е вентилатор, зависи от оборотите... Освен това тихият режим(т.е. когато само проверява каква е температурата) означава min скорост на вентилатора, т.е. момента в който се "чуди" дали да се завърти или не, ако му помогнеш, се развърта и може и да не се чува..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    30
    #15

    Re:Sanyo DX28R - странен шум от вътрешното тяло

    Здравейте колеги,

    Знам че темата е стара ,ама четейки я проблема ми изглежда същия.

    И аз като колегата имам Sanyo DX28R и от едно известно време когато климатика достигне желаната температура в помещението, започва да се чува едно "бучене", точно както бучи трансформатор.
    Особеното е,че този шум го няма, когато климатика си работи и "духа", а е налице само когато достигне желаната температура и спре да духа, или пък когато умишлено да кажем вечер преди лягане намаля градусите от 23 на 19 например.
    Забелязах, че този шум не е от трафа, които е отвън.
    Също така проверих и турбината.Завъртях е , движи се ,но няма кои знае колко голяма инерция.
    Опитах и да натисна предния панел малко, от различни страни , и да ви кажа имаше малка промяна в звука, намаля ,но пак се чуваше.
    А предисторията за климатика - март месец му бе сменена турбината от "специалистите" от фирмения сервиз, след което ми развалиха капака на предния панел , та се наложи да си го оправям сам.
    Може ли според вас този мои проблем да се дължи на не точно напасване на турбината от тяхна страна?
    Приемам съвети, мнения.
    Честно да ви кажа колеги, предпочитам да се справя с проблема с ваша помощ изцяло, отколкото да рискувам да дойдат "сервизните техници" да ми оправят шума и да развалят 3-4 други неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  2. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 08:07
  3. Sanyo SAP-DK25T - шум от вътрешното тяло
    От KFC във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-10, 14:14
  4. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36
  5. Местоположение на вътрешното тяло
    От acc във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 25-03-06, 00:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе