Резултати от 1 до 6 от общо 6

Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #1

    Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло

    Един познат ми прати следния файл записан с GSM от вътрешното тяло на General 12LDC
    ******************.com/files/32261304...g__2_.mp3.html
    шумът е като пукане и се чува от време на време и се усеща вечер при ниски обороти на вентилатора
    Не става въпрос за пукане на пластмасите при промяна на температурата
    същият файл отново:
    ******************.com/files/32261532...g__2_.mp3.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #2

    Re:"странен" шум от вътрешно тяло на 12LDC

    От записа се чува нещо като удрящи се едно в друго билярдни топчета. Такъв звук е нехарактерен и затова дай повече информация, по -добро описание на звука. Нека отвори капака, да махне филтрите и да го чуе. Възможно е нещо да се е откачило вътре и да почуква.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #3

    Re:"странен" шум от вътрешно тяло на 12LDC

    Ще трябва да прескоча накой ден до моя познат и да пробвам със свалени капаци да направя нов запис( а и с друг GSM)Не съм го чувал на живо а само на запис.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #4

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло

    Проблемите с този климатик продължават.Това е запис на пукането на пластмасите записан с GSM от 5см близост.Това пукане е при почти спрял вентилатор на отопление (намалени градуси).Лошото е че това пукане продължава по време на нормалната работа на климатика( на малко по-големи интервали).Имам две такива машини, но пукат по-слабо и за малко само при размразяване или при първоначално пускане а тази се олива да пука.....!!!!
    Идвал техник от Булклима и казал, че е нормално да пука така!!!
    General 12LDC noise.amr
    Развихме видиите под филтрите но ефект няма.Как може да се свали пласмасовия корпус за да се направи оглед?
    Вечер собственика не може да спи от него.
    Втория проблем е вибрация при HIGH обороти на вътрешния вентилатор - прилича на небалансиран турбина -вибрираше предния капак.
    Техника е понаместил вътрешното тяло(опирали били тръбите) и намалиха малко вибрациите но ги има
    Вътрешното тяло не е стабилно закрепено, като го натиснеш отдолу и се надига
    Възможно ли е от не добре закрепено вътрешно тяло да са тези пукания и тези вибрации?


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло

    Възможно е според мен.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло

    Вътрешното тяло не е добре наместено, но в това може да има "пръст" и неравната стена зад вътрешното тяло на климатика.При мен бяха двете причини накуп.Наместих го(пробвах няколко пъти докато стана) и на хай вентилатор шума изчезна.Сега се замислям дали да не сложа еластичен плат(средно дебел-както един съфорумник си е решил проблема с пукането на пластмасите) на металната стойка върху която е сложено вътрешното тяло и след това пак да сложа върху металната стойката вътрешното тяло.

    Външните пластмаси ги уплътнете(залепете) със силикон -еластичен прозрачен или друг устойчив на температурни колебания и слънчеви лъчи към металното външно тяло и шумовете изчезват.пробвайте като натискате пластм решетки навътре и ги дърпате лео навън дали изчезва шума.

    При мен има и съвсем лека незабележима денивелация напред на външното тяло, която много рядко причинява шумове май от опиране на перката някъде.Може би утре ако имам време ще сложа по 1-2 метални шайби гумирани от едната страна за лека нивелация назад на външното тяло-защото така като го дръпна назад изчезват всякакви паразитни шумове и се чува само работата на компресора.А пък и така ще има лек наклон към дупката за отичане на водата при дефрост.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  2. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 08:07
  3. Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?
    От valdim във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 25-10-10, 13:08
  4. Fujitsu ASYB12LDC - нормално ли е от външното тяло да не капе вода?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-10, 15:14
  5. Sanyo DX28R - странен шум от вътрешното тяло
    От emo929 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-09, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе