Резултати от 1 до 15 от общо 15

Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #1

    Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    небн
    Привет на всички!Ако може някой да даде съвет!Появи се странен шум във вътрешното тяло-нещо като жужене ,чува се от едната страна само,откъмто електрониката ,но си е доста силно и дразнещо.Не е променливо,в смисъл,постояно се чува.Не знам устройството на тялото ,но ми се струва ,че може и да е лагер,ако има такива на вътрешния вентилатор.Ако може някой да даде съвет и дали някой друг се е сблъсквал с подобен проблем!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Сам си разбрал къде е проблема - лагерите на мотора са за смяна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #3

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Благодаря,Aleksandars! Извинявай за нахалството,но можеш ли да ми кажеш ,могат ли да се сменят в домашна обстановка?Лагерите стандартни ли са или нещо специално?Благодаря!

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    ако изпратиш мотора ще ти сменим лагерите за 36 лева, ако искаш само лагери може да получиш 2бр. за около 12 лева като става дума за качествени
    не е проблем да се подменят в домашни условия, но в този модел мотора иска разпояване на платката и обратно запояване за разлика от новите мотори, при които и едно дете може да им смени лагерите

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    19
    #5

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ако изпратиш мотора ще ти сменим лагерите за 36 лева, ако искаш само лагери може да получиш 2бр. за около 12 лева като става дума за качествени
    не е проблем да се подменят в домашни условия, но в този модел мотора иска разпояване на платката и обратно запояване за разлика от новите мотори, при които и едно дете може да им смени лагерите
    Здравейте. Имам същият проблем на същият модел климатик CS-E12DKE/. може ли да ми дадете инфо какви да лагерите, от къде мога да ги купя и ако е възможно как се сменят/ примерно: първо се разглабя това , после се сваля онова..... като за индианец /.
    Благодаря.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Като гледам неси сменял лагери По добре несе захващаи рискуваш да повреди платката която е вътре и тогава нов мотор намери някои дати ги смени ако няма кои ето http://www.climamarket.bg/?page_id=5 тук го испрати и ще ти ги смянят

    ___

    _______________________________________________________________________________________________________________________

    В раздела наи горе сервизни намери твоя модел изтегли сервизното и кам края има снимки как се разглобява С няколко думи се сваля предния панел после се раскача ваната топлообеника повдигасе и се сваля турбината после се сваля платката и пластмасите над мотора и чак тогава самия мотор Не ти се подигравам но като незнаш за какво говоря е доста трудно даго рзбереш Е успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    19
    #7

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Добре. Съгласих се. Но можеш ли да ми кажеш поне как се сваля този мотор. Вътрешното тяло сваля ли се или само някои пластмаси? / не ми се подигравайте много. )

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    ако не си много опитен в разглобяването не се хващай сам, защото ще си купуваш после и турбина...
    пиши от къде си да ти пратим някой колега

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    19
    #9

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ако не си много опитен в разглобяването не се хващай сам, защото ще си купуваш после и турбина...
    пиши от къде си да ти пратим някой колега
    Здравейте отново. Вече се постопли и мога да си позволя да спра климатика/ демек ще го подхващам сериозно ) /
    Аз съм от Габрово и май ще е идеално ако имате човек наоколо.
    В момента съм свалил капака за филтрите, самите филтри и до там. Гледм го като голям камък и нищо повече не мога да развия или сваля. Имам едно ръководство но в него пише нещо от рода " Премахнете винтовете и предната решетка" и на следващата картинка е вече без пластмаси. Ама как става това..... Ако накой знае да помага.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #10

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Привет на всички! Аз имам един много кофти проблем с Panasonic CS/CU E 12 DKE, като цяло климатика работи добре освен вентилатора във вътрешното тяло, проблема е че работи неравномерно все едно се променят оборотите на мотора какво може да е, мотор или.... веднъж съм го сменял 160 лв. дайте съвет!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Почисти добре турбината, вътрешния топлообменник и филтрите.Няма дебит на входящия въздух най-вероятно.Машината на бабата правеше същите номера миналата година по едно време и след почистване на филтрите/беше ги забравила доста време/ проблема отпадна.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #12

    Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Благодаря за съвета ще пробвам и ще споделя ефекта!

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    1
    #13

    Отговор: Re:Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    А как мога да закупя 2 броя?

    - - - - - - - - - -

    Искам да закупя 2 броя лагери за вътрешното тяло на Panasonic CS/CU E 12 DKE


  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #14

    Отговор: Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Отиваш в магазин за лагери и си купуваш. Въпроса е дали ще можеш да ги смениш без да пре....ш мотора.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от pkomitov Виж публикацията
    А как мога да закупя 2 броя?

    - - - - - - - - - -

    Искам да закупя 2 броя лагери за вътрешното тяло на Panasonic CS/CU E 12 DKE
    лагерите са 608z ,препоръчвам на FAG/SKF .. но подмяната им при тоя мотор не е за човек който няма сравнително добра техническа грамотност .. на твое място приел офертата на професионалист за 36 лв ( ако още важи ) по нагоре в темата .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  2. Panasonic CS-E15DKEW - шум от вътрешното тяло
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-12, 17:26
  3. Panasonic CS/CU-E9GKE - пада лед от вътрешното тяло!
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-10, 12:00
  4. Sanyo DX28R - странен шум от вътрешното тяло
    От emo929 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-09, 17:14
  5. Panasonic CS/CU-E12CKP5 - шум от вътрешното тяло
    От soon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-07, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе